Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Herkes spurs dönemine atıfta bulunuyor. Asıl parladığı dönem olan ve 1 sene Avrupa şampiyonu olmak için nba gidişini ertelendiği bologna yıllarını hatırlayan yok mu? Avrupa tarihinin en dominant takımıydı ve şampiyon olamayarak büyük şok yaşatmıştı.
Ama NBA'yda çoğu kişi onu tanıdı sevdi paslarına hayran kaldı o yüzden Spurs'a atıf yapılıyor

Ama NBA'yda çoğu kişi onu tanıdı sevdi paslarına hayran kaldı o yüzden Spurs'a atıf yapılıyor
İşte en büyük mesele bu mesajınız ile ortaya çıkıyor. Tarih şampiyon olanları yazar. İkinciler hatırlanmaz. Ginobili spurs'e gelmeden önce de yetenekleriyle ön planda olan bir oyuncuydu. Hatta Avrupa daki son senesinde takımını kesin şampiyonluğa taşıyacağı düşünülüyordu. Ancak olmadı. Dolayısıyla spurs günleri hep ön plandadır. O pasları bologna yıllarında da yapıyordu.

İşte en büyük mesele bu mesajınız ile ortaya çıkıyor. Tarih şampiyon olanları yazar. İkinciler hatırlanmaz. Ginobili spurs'e gelmeden önce de yetenekleriyle ön planda olan bir oyuncuydu. Hatta Avrupa daki son senesinde takımını kesin şampiyonluğa taşıyacağı düşünülüyordu. Ancak olmadı. Dolayısıyla spurs günleri hep ön plandadır. O pasları bologna yıllarında da yapıyordu.
Benim bildiğim kadarıyla Bologna yıllarında smaç ve sayı ağırlıklı bir oyunu vardı pasları pek belli olacak gibi değildi ama NBA'yde paslarıyla anılarak efsane oldu

Forumun yaş ortalaması Bologna zamanlarını hatırlayacak kadar büyük değil yalnız. Hatırlayacak kadar büyük yaşta olsa bile izlemek için kimin yeteri kadar imkanı vardı ki hem.

Benim bildiğim kadarıyla Bologna yıllarında smaç ve sayı ağırlıklı bir oyunu vardı pasları pek belli olacak gibi değildi ama NBA'yde paslarıyla anılarak efsane oldu
Bahsettiğimiz bologna euroleague tarihinde 2006 Maccabi takımından sonraki en muazzam hücum takımlarından birisiydi. Ayrıca takımda regadue gibi bir pasör varken ginobili pasör olacak değildi ya. O takımdaki görevi ile spursdaki görevi arasında o yüzden çok fark var. Spurs de parker ile dağıtıcılık yaptı. Bologna da atıcılık yaptı. İşte bu yüzden büyük oyuncu oldu.

O takımdaki görevi ile spursdaki görevi arasında o yüzden çok fark var.
Bende onu diyorum tamam bologna zamanında harika bir atıcıydı ama bu zamanlardan tanıyan az kişi var onu. Onu çoğu insan sadece pasörlerin pasörü olarak biliyor ve öyle izliyor o yüzden o zamanlardan kimse onu pek hatırlamaz insanlar onun sayılarını değil paslarını aratır internette dolayısıyla Spurs'a atıf yapılıyor Bologna'ya değil

Yaşım mı ortaya çıktı. :( yahu o kadar yaşlanmışmıyım.

Sevgili dostum şaka bir yana izlemek gerekmiyor. Okumakla alakalı. Biraz azimli olarak "bulmaya inanırsanız" bulamayacağınız hiç bir kaynak yoktur. Azıcık azimle seyretmeden dahi bilgi sahibi olabilirsiniz.
Zaten yaş ortalaması da büyük forumda ama yetmiyor yani. Bugün 25 yaşındaki biri Ginobili Bologna'dan gittiğinde 9 yaşındaydı.

Okuyup izleyerek herkes öğrenmiştir zaten ama onun bir anısı yok insanlar üstünde. İnsanlar orada tanıyıp sevdi ve izlemeye devam etti. O yüzden onu paylaşmaları doğal.

Herkes spurs dönemine atıfta bulunuyor. Asıl parladığı dönem olan ve 1 sene Avrupa şampiyonu olmak için nba gidişini ertelendiği bologna yıllarını hatırlayan yok mu? Avrupa tarihinin en dominant takımıydı ve şampiyon olamayarak büyük şok yaşatmıştı.
Nba'in daha çok izlendiği belli bir şey zaten. Kaldı ki videoyu tamamen izlediysen eski maçlardan görüntülerin bile halini görmek mümkün. Haliyle hazırlayan kişi o eski maçları bulacak da, videoya ekleyecek de. Ki adamın hazırladığı videolar hep Nba, o yüzden çok da şey yapmamak lazım.

Zaten yaş ortalaması da büyük forumda ama yetmiyor yani. Bugün 25 yaşındaki biri Ginobili Bologna'dan gittiğinde 9 yaşındaydı.

Okuyup izleyerek herkes öğrenmiştir zaten ama onun bir anısı yok insanlar üstünde. İnsanlar orada tanıyıp sevdi ve izlemeye devam etti. O yüzden onu paylaşmaları doğal.
Arjantinli efsane, 41 yaşında emekli oldu ve arkasında NBA şampiyonu, All-Star’ı, Yılın Altıncı Adamı, EuroLeague şampiyonu ve MVP’si, Olimpiyat şampiyonu, Dünya ikincisi, AmeriCup şampiyonu unvanlarıyla dolu muhteşem kariyerini 2017-18 sezonu sonrası bitirmeyi tercih etti.

Altı yazılı olan kısımlara dikkatinizi çekmek istiyorum. Siz sadece kariyerinin küçük bölümünü anlıyorsunuz. Asıl efsane olmasının nedeni kariyerinin tamamında yaşadığı başarılarını. benim yukarıda özet olarak anlatmak istediğim buydu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık