Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Hala Naruto>One Piece diyen varmıdır acaba?
Kalemlere ayırırsak Naruto'nun OP'tan iyi olduğu epey dal çıkar. Dram gibi, karakter orjinalliği gibi, güç unsuru çeşitliliği gibi... Çok farklı seriler tabi, en başında Naruto'nun atmosferi çok karanlık.

Son bölüm epey epik olmuş, beğendim. Güç seviyesine dair saçmalıklar işin hikaye kısmı tabi ama arkadaki fikre odaklanmak lazım.

Alpamis

Kalemlere ayırırsak Naruto'nun OP'tan iyi olduğu epey dal çıkar. Dram gibi, karakter orjinalliği gibi, güç unsuru çeşitliliği gibi... Çok farklı seriler tabi, en başında Naruto'nun atmosferi çok karanlık.

Son bölüm epey epik olmuş, beğendim. Güç seviyesine dair saçmalıklar işin hikaye kısmı tabi ama arkadaki fikre odaklanmak lazım.
Bu kadar taraflı bir bakış açısı görmedim.

Enteresan dediklerinin tam tersi gibi aslında.Karakter orjinalliği,dram ve güç unsuru çeşitliliği açısından One Piece açık ara önde gibi duruyor.

Enteresan dediklerinin tam tersi gibi aslında.Karakter orjinalliği,dram ve güç unsuru çeşitliliği açısından One Piece açık ara önde gibi duruyor.
Karakter orjinalliği: Itachi - Orochimaru - Madara - Hashirama - Jiraiya - Minato - Raikage - Tobi - Pain vs vs vs. Çiziminden tut, kişiliğine, alt hikayesine kadar orjinal karakterler. OP'ta ise böyle değil. Çoğu karakterin kişiliği 2 kelimeliktir. 3 yaşında ne ise 33 yaşında da 99 yaşında da odur, çizim konusuna girmiyorum zaten.

Dram ; Ciddi değilsin sanırım. Naruto full dram serisidir. Her köyün, klanın, karakterin hikayesi ayrı bir dram içerir. Çok farklı bir boyutta OP ile kıyaslanamaz bence. Yani düşün, mangaka adamı öldürüyor dramın kralını yapıyor, sonra diriltiyor tekrar dram kasıyor, tekrar öldürüyor tekrar dram yapıyor. Belki işin suyu çıkıyor ama dram dramdır nihayetinde.

Güç unsuru çeşitliliği ; OP'ta 3 haki, aklına gelebilecek her tür yeteneği ihtiva eden şeytan meyvesi ve daha yeni yeni çıkan ateşi kesme vs gibi güçler var. Açıkçası birkaç meyve yeteneği dışında orjinal bir yetenek yok OP serisinde. Haki kavramı doğrudan Hokuto no Ken'den alınmış zaten, çokça işlenen bir unsur ruh gücü. Meyve yeteneği de aklına gelen herhangi bir şeydir. Naruto'da ise elemental jutsuları çıkarırsan kekkei genkai göz güçleri çok orjinaldir, örneğini bulamazsın.

Sayin savcim itirazim var. Gözlerim kör oldu okuduktan sonra.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık