Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Karakterin dövüşlerde gösterdiği/yaptığı şeyler gibi kullanıyorlar comicvine'da filan. Ama oradaki kafa bir tuhaf, vs tartışması gibi konularda buradakilerden çok farklı bakış açısına sahipler. Çoğu geek tipler, hani sen ben "Jiraiya İtaçi'yi yener" deyip geçiyoruz, onlar yıkım seviyeleri dayanıklılıkları hızı şusu busu her şeyi kağıda döküp konuşuyorlar filan.
Kısaca yetenek işte.

İşte ortada Naruto fanı yok sorun orada. Devam etmeyen bir seri, spin off'ları da yeteri kadar rağbet görmüyor ki görülecek gibi de değil. Narutoforums'a filan girmiyorsan Kisame'nin sannin sololayacağını filan söylemez kimse.

Onun dışında mangaka sözleriyle serideki gösterimlerin eşit seviyede olduğuna inanıyorum. Ama şunu diyebilirsin;

"Mangaka böyle olduğunu iddia ediyor ama serideki gösterimlere uymuyor." gibi.
Hala özellikle Türkiye baya tartışıldığını hatırlıyorum bu başlıkta bile baya tartışmalar oluyor.Ondan dedim.Mangaka sözleriyle eşit gösterimde olduğuna inanmıyorum.En fazla böyle demişsin mangaka ama daha güçlü görünmüyor dersin.Dediğinle kalırsın.İzlenimle alakalı bunlar biraz da çünkü.Yani bir karakter diğeri benden daha güçlü diyorsa mangada olay bitmiştir bunun üstüne halay çekmeye gerek yok.

Hala özellikle Türkiye baya tartışıldığını hatırlıyorum bu başlıkta bile baya tartışmalar oluyor.Ondan dedim.Mangaka sözleriyle eşit gösterimde olduğuna inanmıyorum.En fazla böyle demişsin mangaka ama daha güçlü görünmüyor dersin.Dediğinle kalırsın.İzlenimle alakalı bunlar biraz da çünkü.Yani bir karakter diğeri benden daha güçlü diyorsa mangada olay bitmiştir bunun üstüne halay çekmeye gerek yok.
İşte bu Naruto'ya özgü bir konu değil. Bleach'de Ulquiorra'nın Starkk'dan güçlü olduğu konuşulmadı mı? Ya da One Piece'de Garp'ın WB'den?

İşte bu Naruto'ya özgü bir konu değil. Bleach'de Ulquiorra'nın Starkk'dan güçlü olduğu konuşulmadı mı? Ya da One Piece'de Garp'ın WB'den?
Konuşulmasına konuşuldu.Her zaman konuşulur ama kesin bilgiymiş gibi konuşulmadı tabii öyle bir fark var.Naruto tartışırken sanki aksi söylenemez 2 + 2 intibası aldım bu konularda.Ama şöyle dedi diyince çok garip bir şey söylemiş gibi karşılanmak ne bileyim farklı baya.Yazdığın ikisinde de bilgi net aslında evirip çevirilecek şeyler değil.Ama konuşuluyor işte beklentiler daha farklı olunca.

Konuşulmasına konuşuldu.Her zaman konuşulur ama kesin bilgiymiş gibi konuşulmadı tabii öyle bir fark var.Naruto tartışırken sanki aksi söylenemez 2 + 2 intibası aldım bu konularda.Ama şöyle dedi diyince çok garip bir şey söylemiş gibi karşılanmak ne bileyim farklı baya.Yazdığın ikisinde de bilgi net aslında evirip çevirilecek şeyler değil.Ama konuşuluyor işte beklentiler daha farklı olunca.
Ya şimdi olay şu.

Mangaka databooklarda Hiruzen için daha hocası yaşıyorken onu geçti deniyor(Tobirama) bu kabul görmeyen bir şey. Hala ben söyleyince avel muamelesi yapıyorlar, Hiruzen hiç boş bir adam olmadığı halde.

Ama aynısı Deidara-Sasori'de olunca neden sorun oluyor, Sasori daha karizmatik diye mi? Ki biliyorsun MAL'deki avatarım Sasori yani.

İkisi de teknik olarak aynı, ama bünyedeki reaksiyon farklı.

İnsanlar böyle, kafasına göre takılıyor yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Ya şimdi olay şu.

Mangaka databooklarda Hiruzen daha hocası yaşarken onu geçti deniyor(Tobirama) bu kabul görmeyen bir şey. Hala ben söyleyince avel muamelesi yapıyorlar, Hiruzen hiç boş bir adam olmadığı halde.

Ama aynısı Deidara-Sasori'de olunca neden sorun oluyor, Sasori daha karizmatik diye mi? Ki biliyorsun mal'deki avatarım Sasori yani.

İkisi de teknik olarak aynı, ama bünyedeki reaksiyon farklı.

İnsanlar böyle, kafasına göre takılıyor yapacak bir şey yok.
Biraz abartmış olabilirim belki ama durum böyle aynen.Naruto’da fazla tartışmadım ama tartışmalar bu minvalde dönünce hoşuma gitmedi işte.Diğer serilerden farklı yaklaşılıyor diğer serilerde manga olayları daha çok konu alınıyor.Neyse artık uzatmayayım.O dediğin ikisinde de haklısın kabul etmeleri gerekir.En fazla databook bilgisi için op fanlarının dediklerini diyebilirler işte mangaka yazmadı güvenmiyorum falan.O kadarı.

8 kapı Gai bana göre kesin Madaradan sonraki en güçlü karakter.
8 kapı Gai Madara'yı yense kendi de ölecek. Ya da Haşi'yi yense yine kendi de ölecek. Bu durumda buna bir zafer denebilir mi? Ya da bu bir intihar değil midir? Ya da birlikte ölelim romantikliği midir? 8 kapı bir son koz, son çare.

Kaldı ki Madara Gai'ye karşı açık oynadı. Daha düzgün bir şekilde savaşsaydı Gai'yi tüketmesi kolay olurdu. Ya da Haşirama neler neler yapar, Gai'yle kafa kafaya girmek yerine. Böylece Gai yiter gider. Gai'nin bu gücü büyük ama sıkıntılı bir güç. Gai'nin 8 kapı olmadan yenemeyeceği çok az karakter var zaten. 8'e gerek yok güç kıyasında.

Netice olarak

8 kapı Gai Madara'yı yense kendi de ölecek. Ya da Haşi'yi yense yine kendi de ölecek. Bu durumda buna bir zafer denebilir mi? Ya da bu bir intihar değil midir? Ya da birlikte ölelim romantikliği midir? 8 kapı bir son koz, son çare.

Kaldı ki Madara Gai'ye karşı açık oynadı. Daha düzgün bir şekilde savaşsaydı Gai'yi tüketmesi kolay olurdu. Ya da Haşirama neler neler yapar, Gai'yle kafa kafaya girmek yerine. Böylece Gai yiter gider. Gai'nin bu gücü büyük ama sıkıntılı bir güç. Gai'nin 8 kapı olmadan yenemeyeceği çok az karakter var zaten. 8'e gerek yok güç kıyasında.

Netice olarak

İlk karşıdaki öldüğü sürece sıkıntı yok.Hashirama ezik.Madaranın savunmasını aştı gai ,kafasını koparır hashiramanın.Tepki bile veremez çok hızlı.:)7 bile yeter hashiye.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık