Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Boruto’da manga sonu güçlerine sahip olsalar zaten boruto’ya konu bulamazlar. Naruto’nun clonu yeterdi herşeye.

Takip etmiyorum da 1-2 dövüşe baktım. “Kendimi tutmuyorum. Herşeyimle dalacağım” dedi ve attığı en güçlü saldırı büyük rasengan.

Boruto’yu çizen mal herifin karakterlerin güçlerini ne kadar bilmediği daha boruto’nun çocukluğundan belli. Naruto daha ergenken ve kyuubi kontrolünde değilken 1000 clonla 2 saat antrenman yapıyordu. Gece kalkıp klonlarla şelale kesiyordu. Hokagelik yüzünden oğluna zaman ayıramaması kadar saçma bişey yok. Savaşta kuramayla tam anlaşmamasına rağmen klonu gitti 2 kageyle savaşıp ardından madaraya karşı yardım etti. Boruto’da masa başı iş yapacak klona chakrası yok.

@Millennium Wizard

Söylediğin kesim o kadar geniş değil. Birkaç kişi var ve çok ötüyorlar sadece.
Bu arada Boruto'yu çizen başka biri olsa da kurgu gene bizim mangaka'ya ait diye biliyorum. Hatta anime de ki manga dışı bölümleri bile kendisi rica ediyormuş yapan firmadan. Güç konusunda Naruto'nun olayı cidden çok saçma Sasuke konusunda bahane sunabilirler bize. Uchiha nefretten alıyor göz güçlerini Sasuke eski kişiliğinde değil o yüzden gücü düştü artı tek kolla geziyor derler oldu bitti.

Ben diyeyim bak Boruto da gene eski karakterler döner ileri bölümler de Edo Madara Nagato vb vb bakacaklar her şey eskiler de sar geriye.

@Dr. Hiluluk

Seni görmedim hiç de benim kastettiğim kesim şu:

Eğer yanında ağaçların göründüğü, kyuubi’nin 2-3 katı gözüken bi dağ eğer feat’inde everestten büyük çıkıyorsa (ciddiyim daha büyük hesaplıyorlar), harita everstlerle dolu diyorsan o featte problem vardır.
Madara’nın chibaku’larının çapı yerden atmosferin sonuna kadar olan mesafeden uzun çıkıyorsa ve bu chibaku atmosferin 5-10’da biri şeklinde çizilmişse o featte problem vardır.
Gennin’ler 2 kişi taşırken süpersonik gitti diye sasuke’ye ilahmış gibi bakıyorsa, lee’ye “hızlısın da ses hızı değilsin” denirken bu lee sasuke’yi şamar oğlan yapıyorsa en basit gennin’leri sesin 50-10 katı çıkaran featte problem vardır.
Hem sasuke hem zetsu kirin tekniği yıldırım hızında diye “kaçılması imkansız” diyorsa sıradan jonnin’leri sesin 1000-2000 katı hızında çıkaran featlerde problem vardır.

Sıkıntı iddaa’lar değil. Herkes istediğini düşünür. Ama sürekli sanki kanıtlanmış bilgilermiş gibi her ankette paintten çizilmiş aynı manga sayfalarını görmek sıkıyor bi yerden sonra. Adamlar resmen hergün o resimleri kopyalayıp “acaba bugün bunları hangi ankete atabilirim” diye internete giriyor sanki.

Bu sitede pek denk gelmedim açıkçası. Zaten naruto konuları ölü baya burda. O yüzden kimse alınmasın.

Feat ne oluyor la, yeni bir kavram mı ortaya çıktı?
Ecnebiler kullanıyor. Hani sen burada diyorsun ya "kimi dövmüş bu Kaidou atın bana" onun gibi bir şey işte.

@Dr. Hiluluk

Seni görmedim hiç de benim kastettiğim kesim şu:

Eğer yanında ağaçların göründüğü, kyuubi’nin 2-3 katı gözüken bi dağ eğer feat’inde everestten büyük çıkıyorsa (ciddiyim daha büyük hesaplıyorlar), harita everstlerle dolu diyorsan o featte problem vardır.
Madara’nın chibaku’larının çapı yerden atmosferin sonuna kadar olan mesafeden uzun çıkıyorsa ve bu chibaku atmosferin 5-10’da biri şeklinde çizilmişse o featte problem vardır.
Gennin’ler 2 kişi taşırken süpersonik gitti diye sasuke’ye ilahmış gibi bakıyorsa, lee’ye “hızlısın da ses hızı değilsin” denirken bu lee sasuke’yi şamar oğlan yapıyorsa en basit gennin’leri sesin 50-10 katı çıkaran featte problem vardır.
Hem sasuke hem zetsu kirin tekniği yıldırım hızında diye “kaçılması imkansız” diyorsa sıradan jonnin’leri sesin 1000-2000 katı hızında çıkaran featlerde problem vardır.

Sıkıntı iddaa’lar değil. Herkes istediğini düşünür. Ama sürekli sanki kanıtlanmış bilgilermiş gibi her ankette paintten çizilmiş aynı manga sayfalarını görmek sıkıyor bi yerden sonra. Adamlar resmen hergün o resimleri kopyalayıp “acaba bugün bunları hangi ankete atabilirim” diye internete giriyor sanki.

Bu sitede pek denk gelmedim açıkçası. Zaten naruto konuları ölü baya burda. O yüzden kimse alınmasın.
En nihayetinde battle shounen bunlar çizerleri fizikçi jeolog filan değil. Ha bunların biraz okuyucu fantezisi olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Luffy'nin yıldırım hızında adamı tokatlayıp yapay ceylan meyvesi yemiş satte şu kadar km hızla övülen adamın gerisinde kalmasını nasıl açıklayacağız ki?

Onu anladım da o sadece Naruto konularında yapılan bir şey değil ki. Zanka no Taçi'nin planet + olması gerekirken olmaması, Lanza'nın kıtasal denilmesi. Çok var.

Ben öyle bir tabir kullanmadım.Ama biraz genelleme gibi oldu onu bilemiyorum bana çok denk geldi herhalde gözlemlerimden. O fanlar içinde sen yoksun elbette.Mangada Sandaime bilgilerini kabul etmiş birisin o konuda fikrimi bile değiştirdin.Ben bilgilerden habersizken tersini düşünüyordum mesela ama onaylı olduğunu öğrenince gücünü kabul ettim.Naruto fanıyım diyenlerin de böyle yapması lazım itachi fanlığı tarzı durumlar yoksa.Ancak işte gördüğüm kadarıyla “ Feat “ diye tabir ettikleri olaya çok aşırı önem veriyorlar geri kalanların önemi olmuyor onlar için.Esasında bu durum tam tersidir mangalarda önem bakımından.Örnek olarak Mihawk Mf’de hiç birşey göstermedi zayıf denebilir ama bilgileri üst üste koyunca öyle olmadığını görüyoruz gibi.
İşte ortada Naruto fanı yok sorun orada. Devam etmeyen bir seri, spin off'ları da yeteri kadar rağbet görmüyor ki görülecek gibi de değil. Narutoforums'a filan girmiyorsan Kisame'nin sannin sololayacağını filan söylemez kimse.

Onun dışında mangaka sözleriyle serideki gösterimlerin eşit seviyede olduğuna inanıyorum. Ama şunu diyebilirsin;

"Mangaka böyle olduğunu iddia ediyor ama serideki gösterimlere uymuyor." gibi.

Ecnebiler kullanıyor. Hani sen burada diyorsun ya "kimi dövmüş bu Kaidou atın bana" onun gibi bir şey işte.

En nihayetinde battle shounen bunlar çizerleri fizikçi jeolog filan değil. Ha bunların biraz okuyucu fantezisi olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Luffy'nin yıldırım hızında adamı tokatlayıp yapay ceylan meyvesi yemiş satte şu kadar km hızla övülen adamın gerisinde kalmasını nasıl açıklayacağız ki?

Onu anladım da o sadece Naruto konularında yapılan bir şey değil ki. Zanka no Taçi'nin planet + olması gerekirken olmaması, Lanza'nın kıtasal denilmesi. Çok var.
Ecnebilerin kullandığını biliyorum ama tam bir türkçe karşılığını bulamadım doğrusu. Senin tanımına göre "kaynak göster" demek sanırım.

Ecnebilerin kullandığını biliyorum ama tam bir türkçe karşılığını bulamadım doğrusu. Senin tanımına göre "kaynak göster" demek sanırım.
Net Türkçe karşılığı yok. Karakterin dövüşte yaptığı ortaya koyduğu şeyler olarak kullanıyorlar. Benim kolayıma geliyor bir de alışkanlık.

RS kendi ağzından annesini daha tehlikeli buluyor, ama yanında Hamura ile mühürlemişler daha önce. En son da işte RS'nin verdiği güçler sayesinde mühürlediler.

RS neyi kast ediyor orada kestirmek zor, ama çok uzun bir dönem inzivaya çekilmişti güçleri eskisi gibi olmayabilir.
RS, annesi ile dövüştüğünde annesi gücünün zirvesinde idi ve RS henüz 10 kuyruklunun jinchuurikisi olmamıştı.

Yani Hamura ile beraber base hallerinde , RSM Naruto, Rinnegan Sasuke, Yarı Ölü Juubito, DMS Kakashi, Byakugo Sakura'nın beraber eforları ile yapabildikleri bir şeyi yapmışar. Yani Base Hagoromo (RS) zaten > RSM Naruto. Ve RSM Naruto, Sasuke başka boyuta yollanmışken çooook uzun bir süre Kaguya'ya tek başına direnebiliyordu.

Nitekim Base halinde > RSM Naruto olan birisi bir de Juubi jinchurikisi olunca. Kaguya'nın gerisinde kalmayacağı kesin gibi bir şey.

Yetenek desek, yanlış mı olur?
Karakterin dövüşlerde gösterdiği/yaptığı şeyler gibi kullanıyorlar comicvine'da filan. Ama oradaki kafa bir tuhaf, vs tartışması gibi konularda buradakilerden çok farklı bakış açısına sahipler. Çoğu geek tipler, hani sen ben "Jiraiya İtaçi'yi yener" deyip geçiyoruz, onlar yıkım seviyeleri dayanıklılıkları hızı şusu busu her şeyi kağıda döküp konuşuyorlar filan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık