Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto Anime (Spoiler Yasak)

Bitti ama bizi de bitirdi, hiç unutmayacağız seni yalnız çocuk.
Sasuke'nin çektikleri >> Naruto'nun çektikleri X birkaç milyon. Yinede Naruto piyasadaki ötekilere göre özündeki olgunluk ile çok daha güzel bir baş karakterdi. Ama bu acındırma edebiyatı hem yanlıştı hem de kabak tadı vermişti.

Şu vidyonun sonuna geri kalan tüm dünyayı ve ölüleri de ekle :)

One Piece animesinden pek bir şey beklememek lazım. Naruto'nun final bölümünün sakin olacağı uzun zamandır belliydi. Duygusal bölümdü. Zaten bölümün yarısı İruka-Naruto ilişkisi üzerine kurulduğu için normaldi bence. Ha ben düğünün tamamını görmek isterdim animenin finalinde ''mutlu son'' olarak ama. :D

Sanırım son bölümler filler olarak geçmiyor onlar.
One piece Anime manga uyumlu bir final yapsa o da yeter. Gerçi görür müyüz bilmiyorum:) Düğünü görmek isterdim en azından. Böyle aceleye gelmiş gibi olmuş.
Romandan olduğunu bilmiyordum. Ama mangada olmadığı için yine filler sayılmaz mı? İzlemeyince bir şey kaybetmiş olmuyorsun yani:confused:
Filler değiller, Kishimoto manga bittikten sonra baya roman yazdı onlardan uyarlandı hepsi. Sonuncusu Konoha Hidden'di galiba emin değilim.
Kishimato'nun kaleminden daha kaliteli romanlar görmek isterdim o zaman. Hele düğün hediyesi falan baya kötüydü:(

Sasuke'nin çektikleri >> Naruto'nun çektikleri X birkaç milyon. Yinede Naruto piyasadaki ötekilere göre özündeki olgunluk ile çok daha güzel bir baş karakterdi. Ama bu acındırma edebiyatı hem yanlıştı hem de kabak tadı vermişti.

Şu vidyonun sonuna geri kalan tüm dünyayı ve ölüleri de ekle :)

Bir ergenin hazin sonu işte. Kendisi istedi yalnız olmayı.

Bir ergenin hazin sonu işte. Kendisi istedi yalnız olmayı.
Orası öyle zaten. Ben "ama Naruto çok acı çekti" edebiyatına karşıyım. Naruto'dan daha çok daha kötü şeyler yaşayan bir dünya karakter var. Mesela Sasuke en baştan beri çok acı çekti. Sadece İtachi'nin genjutsu ile buna ailesinin ölümün yüz binlerce defa izletmesi bile apayrı bile olay. Diğer mevzuları yazmadan bile yeter bu. 518.400 defa.

Naruto'nun ise hep etrafından onu kollayan insanlar oldu. Sandaime, İruka, Kakashi.... adam aslında jinchuriki olmak dışında sorun yaşamadı. Ailesi olsa bile aynı sorunu yaşardı. Aynı olayı yaşayan 50 tane jinchuriki vardı zaten. Sonradan ise dünya etrafında toplandı. Naruto şanslı güzel bir hayat sürdü.

Orası öyle zaten. Ben "ama Naruto çok acı çekti" edebiyatına karşıyım. Naruto'dan daha çok daha kötü şeyler yaşayan bir dünya karakter var. Mesela Sasuke en baştan beri çok acı çekti. Sadece İtachi'nin genjutsu ile buna ailesinin ölümün yüz binlerce defa izletmesi bile apayrı bile olay. Diğer mevzuları yazmadan bile yeter bu.

Naruto'nun ise hep etrafından onu kollayan insanlar oldu. Sandaime, İruka, Kakashi.... adam aslında jinchuriki olmak dışında sorun yaşamadı. Ailesi olsa bile aynı sorunu yaşardı. Aynı olayı yaşayan 50 tane jinchuriki vardı zaten. Sonradan ise dünya etrafında toplandı. Naruto şanslı güzel bir hayat sürdü.
Bence Naruto'nun geçmişi daha kötüydü. Ailenin ölümünü izlemek ve onun ızdırabıyla yaşamak elbette korkunç bir şey ama bundan daha da kötü olan bir şey var. O da toplumun sana sen yokmuşsun gibi davranması. Sürekli dışlanmak, nefret dolu gözler, tehdit gözüyle bakmalar... Bence bu daha acı bir şey. Asıl yalnızlık budur.

Daha sonra Naruto'nun arkadaşları oldu. Sasuke de bunlara sahipti ama kendi eliyle bıraktı. Bu ikisinin geçmişini kıyaslayacaksak ninjalığa başladıkları dönemden öncesine göre kıyaslamak gerek bence. Yani Naruto birileriyle beraberken Sasuke değildi diyerek acımak mantıksız geliyor bana. Dediğim gibi, zaten kendisi yaptı bunu. Elinde olmayan sebeplerden dolayı olsaydı bu olay, işte o zaman hak verirdim sana.

Bence Naruto'nun geçmişi daha kötüydü. Ailenin ölümünü izlemek ve onun ızdırabıyla yaşamak elbette korkunç bir şey ama bundan daha da kötü olan bir şey var. O da toplumun sana sen yokmuşsun gibi davranması. Sürekli dışlanmak, nefret dolu gözler, tehdit gözüyle bakmalar... Bence bu daha acı bir şey. Asıl yalnızlık budur.

Daha sonra Naruto'nun arkadaşları oldu. Sasuke de bunlara sahipti ama kendi eliyle bıraktı. Bu ikisinin geçmişini kıyaslayacaksak ninjalığa başladıkları dönemden öncesine göre kıyaslamak gerek bence. Yani Naruto birileriyle beraberken Sasuke değildi diyerek acımak mantıksız geliyor bana. Dediğim gibi, zaten kendisi yaptı bunu. Elinde olmayan sebeplerden dolayı olsaydı bu olay, işte o zaman hak verirdim sana.
Öteki jinchuriki'ler de aynı olayları yaşadı. Ama bunun edebiyatı bir tek bizim Naruto için çok hassasiyet ile yapılıyor. Mesela bana sorarsan Gaara daha acı bir geçmişe sahip. Naruto'nun yaşadıkları ona kıyasla daha basit şeyler. Ben Naruto'ya üzülmüyor değilim :D sadece diyorum ki Naruto'ya karşı olan hassasiyet çok abartıydı seri boyunca. Her yerde böyleleri var.

Sasuke'de baba bunu saymamış, abisi her geçen gün uzaklaşmış, klanı yok olmuş ve abisi buna sen öldürmeye bile değmezsin demiş. Naruto 518.400 defa ailesinin ölümünü izlese bana kalırsa Sasuke'den bin beter olurdu.

Sasuke klanı yok olduktan ister istemez yalnız kaldı, kimse bakmadı çocuğun yüzüne. Sonra zaten Naruto bununla duygusal bağ kurdu. Bana benziyor diyerek. Sonrası ise malum olaylar....

Demeye getirdiğim Sasuke kendini kötü yola itecek ekstra olaylar yaşarken Naruto bunları yaşamadı. Destek buldu ve tutundu ama Sasuke tutunma şansına sahip değildi. İtaçi'nin peşinden gitmese miydi :/

Benim savunduğum buraya kadar ama Sasuke'yi İtaçi öldükten sonra savunmam. Oradan sonra saçmaladı. Köye dönüp efendi bir şinobi olmalıydı ama gereksiz işlere kalkıştı, gözümden Danzo'dan farkı kalmadı. Ama son düzlükte toparladı yinede :)

@Riful
Yok sen de haklısın. :/ Ben sadece Naruto-Sasge kıyası için yazdım. Dediğin gibi dünyanın en acınası geçmişe sahip kişisi Naruto gibi gösteriliyor.

One piece Anime manga uyumlu bir final yapsa o da yeter. Gerçi görür müyüz bilmiyorum:) Düğünü görmek isterdim en azından. Böyle aceleye gelmiş gibi olmuş.
Romandan olduğunu bilmiyordum. Ama mangada olmadığı için yine filler sayılmaz mı? İzlemeyince bir şey kaybetmiş olmuyorsun yani:confused:

Kishimato'nun kaleminden daha kaliteli romanlar görmek isterdim o zaman. Hele düğün hediyesi falan baya kötüydü:(
Düğün için film yapmaya niyetlenmiş olabilirler. :D Şahsen ben şirket sahibi olsam böyle bir politika izlerdim. :D

Direk mangadan alınma bölümlerde bile filler niteliğinde yerler oluyor. Demesek daha iyi sanırım. :D

Efsane bitti gitti hala inanamıyorum :/
2006 da ilk izlemeye başlamıştım Narutoyu devamlı izlediğim tek favori animemdi o da bitti artık izleyecek bişey kalmadı :(

Borutoyla idare ederim artık. .^^

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık