Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174

Üye silindi 1004

Sanji'nin Zoro'dan zeki olmasının ne kadar önemli olduğunu da anlamıyorsan yapabileceğim bir şey yok. Bu ikisi aşağı yukarı aynı güçte kişiler, savaş gücü olarak ikisi de çok değerli, lakin birisi zeki diğeri değil, haliyle zeki olan kişinin değeri daha da artıyor benim gözümde.
Vay be Sanji Zoro'dan daha zekiymiş. Zoro zekasını kullanarak Pica'yı sivil kayıp olmadan durdurmuş adam oysa. Hayatında ilk defa gördüğü adamları inanılmaz organize ederek yaptı bunu. Ama işte çoğu kişi için zeka düşman gemisine ateş açmak için kaptandan izin almak.

Luffy bu KK olamam lafını, diğerlerine de söyler giderlerse bu da bir argüman değil. Ve Sanji zeki Sanji zeki deyip duruluyor da, Wcı da yaptıkları, Tayfayı Big Mom’un kucağına atması da çok zekiceydi gerçekten. İş zekaya gelince Luffy’nin bile kendini gösterdiği yerler vardır ki, salak denilen Zoro için de arkadaşlar bir kaç şey söylemiş. Pica ve Mr2 olayı gibi.

Bir de anlayamazsınız, anlamıyorsunuz, anlamayacaksınız...

Vay be Sanji Zoro'dan daha zekiymiş. Zoro zekasını kullanarak Pica'yı sivil kayıp olmadan durdurmuş adam oysa. Hayatında ilk defa gördüğü adamları inanılmaz organize ederek yaptı bunu. Ama işte çoğu kişi için zeka düşman gemisine ateş açmak için kaptandan izin almak.
Uçamadığı veya yeterince hızlı hareket edemediği için Orlumbus'un kendisi fırlatmak istemesi nasıl bir zeka göstergesi pek mantıklı bulamadım. Ben hızlı gidemiyorum beni fırlat, demek ki bunu diyen kişi zeki birisi olmuş oluyor.

Açıkçası gösterilen onca şeyden sonra halen Zoro'ya zeki diyebilmek çok zor. Chopper bile, bile diyorum çünkü tayfada ki dili en az sivri olan üyelerden birisi, Zoro'ya sana aptallığını ortadan kaldıracak bir ilaç yapacağım diyecek kadar ileri gitti. Bundan daha ötesi olamaz.

Üye silindi 1004

Uçamadığı veya yeterince hızlı hareket edemediği için Orlumbus'un kendisi fırlatmak istemesi nasıl bir zeka göstergesi pek mantıklı bulamadım. Ben hızlı gidemiyorum beni fırlat, demek ki bunu diyen kişi zeki birisi olmuş oluyor.

Açıkçası gösterilen onca şeyden sonra halen Zoro'ya zeki diyebilmek çok zor. Chopper bile, bile diyorum çünkü tayfada ki dili en az sivri olan üyelerden birisi, Zoro'ya sana aptallığını kaybettirecek bir ilaç yapacağım diyecek kadar ileri gitti. Bundan daha ötesi olamaz.
Diyecek lafım yok sadece Orlumbus'a fırlattırmaktan ibaret görüyorsan orada yaptığı planı.

Benim sana anlatma gibi bir zorunluluğum yok, tartışmak zorunda da değilim. Bunun sebeplerini de önceden açıkladım, çünkü burada bir samimiyet göremiyorum. Nami'yi destekleyen kişilerin Nami'yi önemli gördüklerinden değil Sanji'yi önemsiz gördüklerinden ötürü desteklediğini düşünüyorum.

Ayrıca o yeni yazılan bir mesaj değil, ikincisi sana yazılan bir mesaj değil, üçüncüsü alıntı yapıldığını anlayıp asıl ana mesajı okuman gerekirken sen o alıntının tamamen kendi başına bir cevap olduğunu zannedip popürleklikten bahsettiğimi anlamışsın, veya o şekilde yanlış anlamak istemişsin. Bu kadar basit.

Sanji'nin Zoro'dan zeki olmasının ne kadar önemli olduğunu da anlamıyorsan yapabileceğim bir şey yok. Bu ikisi aşağı yukarı aynı güçte kişiler, savaş gücü olarak ikisi de çok değerli, lakin birisi zeki diğeri değil, haliyle zeki olan kişinin değeri daha da artıyor benim gözümde.
Ben seni bir şeye zorlama girişiminde bulunmuyorum ki, haddime de değil; sadece soruyorum ne demeye çalışıyorsun diye. Sen de "anlamamışsın", "anlatmicaktım da neyse" tarzı cevaplar veriyorsun. Samimiyet görmüyorsan bu sana ispat edebileceğim bir durum değil, saygı duyarım.

Yeni mesaj değil derken? Birkaç saat önce söylediklerinden vaz mı geçtin?

İkincisi sen başkasına cevap veriyor olabilirsin. Burada şahsi değil konu odaklı konuşulduğu için ben senin iddiana karşı bir şeyler yazıyorum, ki gayet de normal bir durum.

Üçüncüsü ana mesajını da okudum, kanıt dediğin yorumların işte. Sadece alıntı yaptığım yeri okuduğumu nerden çıkarıyorsun?

Son yazdığına katılmıyorum. Zoro ile Sanji hemen hemen eşit güçte değiller, açık ara fark var aralarında. Zekilik meselesi yine senin yorumun, öyle olsa bile Zoro'dan zeki olması Nami ile olan kıyasında nasıl etkili? Zoro hakkında daha fazla konuşup konuyu dağıtmak istemiyorum ama Sanji'yi niye Nami ile kıyaslamaktan çekinip Zoro'ya sataşıyorsun onu soruyorum sana?

Luffy bu KK olamam lafını, diğerlerine de söyler giderlerse bu da bir argüman değil. Ve Sanji zeki Sanji zeki deyip duruluyor da, Wcı da yaptıkları, Tayfayı Big Mom’un kucağına atması da çok zekiceydi gerçekten. İş zekaya gelince Luffy’nin bile kendini gösterdiği yerler vardır ki, salak denilen Zoro için de arkadaşlar bir kaç şey söylemiş. Pica ve Mr2 olayı gibi.

Bir de anlayamazsınız, anlamıyorsunuz, anlamayacaksınız...
Sana da laf anlatılmıyor hocam ona argüman değil buna kanıt değil diye yıpratıyorsun kendini, etme. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık