Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Nami mi, Sanji mi?

'Manga Anketleri' forumunda Solid Snake tarafından 17 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,451
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  rogerın tayfasında arkeolog olsa cıkıp acıklarlardı dünyaya herseyi,bir avuc korsana kimse inanmıyacaktı,rayleigh acıkca bunu ima etti,ben mangayı sallamam cogu zaman kafalarına göre ceviriyorlar heleki reader.asıl olan ceviri her zaman fansubunkidir.çünkü toei bu işe para veriyor.

  249
  Ama Roger, aslında o harfleri okuyamıyordu.

  250
  Biz korsandık.

  251
  Dahi Clover'la veya diğer Ohara'lı bilginlerle
  mukayese edilmemiz mümkün değil.

  252
  O, "her şeyin sesi" ni duyabiliyordu.

  253
  Hepsi bu.

  buradan cıkan anlam basit.daha önce tüm tarihi biliyoruz,istersen anlatayım diyor.sonrasında ise biz korsanız yani bizde arkeolog yok,oharalı bilginler veya clover kim biz kimiz,yani capulcuyuz diyor :flaugh:

  son olarakta roger sadece herseyin sesinin duyabiliyordu diyor,yani ucu acık olsada aynı devam eden cümleler kümesi içinde,tarihi biliyoruz,roger o harfleri okuyamıyor,biz sadece korsanız ama roger herseyin sesini duyabiliyordu diyor...yani tarihi ögrenmelerini yazıyı bilmese bile rogera ve gücüne baglıyor ;)
   
 2. franky Gerçek Korsan

  franky (Gerçek Korsan)
  Mesaj Sayısı 1,251
  Üyelik Tarihi22 Eyl 2011
  Roger her şeyin sesini duyarak öğrenmiş bunu. Yani dünyaya hiç bir şey ispatlayamayacaktı. Düşünsenize bir korsan çıkıyor ve diyorki böyle böyle böyle... Halk soracak sen nereden biliyorsun diye sonra Roger diyecekki sesini duydum :D

  Ray-san'ın dediği kilit nokta şu; Ohara ve biz çok tecrübesizdik ve acele ettik.

  Hem bu tayfada Robin var ama bence yinede bizzat kendisi açıklamayacak, ha açıklar ama korsan olarak açıklamaz. Robin hakkında devrim ışığı dendi. Yani büyük ihtimalle bu bilgiyi dünya ile paylaşacak olanlar devrimciler.
   
 3. Kompositör (Üye)
  Mesaj Sayısı 7,640
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Nami bir yere kadar güçsüz o yüzden 50 tane Nami =1 tane Sanji.
   
 4. Jakka Üye

  Jakka (Üye)
  Mesaj Sayısı 86
  Üyelik Tarihi18 Şub 2013
  kim demiş nami güçsüz diye hava olaylarına hükmediyor önü en açık karekter bence.
   
 5. Dattebayo..! Fingolfin

  Dattebayo..! (Fingolfin)
  Mesaj Sayısı 3,764
  Üyelik Tarihi29 Haz 2011
  Giyiminden kuşamından bahsediyorsan eyvallah da güç olarak pek bir halta yaramaz Nami, çöpleri temizlesin yeter zaten onun katkısıda o dövüşlerde
   
 6. Bavs Hepsi manyak bunların.

  Bavs (Hepsi manyak bunların.)
  Mesaj Sayısı 2,353
  Üyelik Tarihi27 Nis 2013
  Nami ile birlikte Chopper ve Brook Jola'ya esir düştüler. Madem güçlüydü de Doflamingo'nun arka planda kalmış bir karakterini Brook ve Chooper ile temizleseydi.
   
 7. Benn Beckman The First Mate of Red Hair Pirates

  Benn Beckman (The First Mate of Red Hair Pirates)
  Mesaj Sayısı 354
  Üyelik Tarihi24 Şub 2011
  Yine tayfayı birbirleriyle kıyaslıyoruz. Hepsi bir bütündür. Luffy'nin Arlong Park'ta söyledikleri buna iyi bir örnektir.
  "Ben kılıç kullanamam, yemek de pişiremem, rotacılık ta yapamam, hatta yalan bile söyleyemem ama yaşamak için arkadaşlarıma ihtiyacım olduğunu bilirim."
  Hepsinin potansiyalleri ayrı ve tayfa kıyaslamasını gereksiz buluyorum. Bir role sahip bir kişi yok, tayfa bir bütün role sahip.
   
 8. Kompositör (Üye)
  Mesaj Sayısı 7,640
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Tamam tayfa bir bütünde zaten Nami şuraya gidiyoruz dese bile Luffy onu dinlemeyip maceraghhh dediği için sapa bir adaya düşüyorlar , rkibin 3.elemanı hep Sanji alıyor o olmasa Nami mi dövüşecek , istediği kadar rota bilgisi olsun tayfada gayet zeki adamlar var (Franky) ,zaten Luffy raftele bu macera tutkuayla ulaşır Nami 'nin bilgisiyle değil.
   
 9. Bavs Hepsi manyak bunların.

  Bavs (Hepsi manyak bunların.)
  Mesaj Sayısı 2,353
  Üyelik Tarihi27 Nis 2013
  Ne derseniz deyin, Nami'nin rotacılığı ile Sanji'nin aşçılığı karşılaştırılabilir ama Nami Sanji'ye kıyasla baya baya güçsüz biri. Hava olaylarına hükmediyormuş, yahu biz görmedik mi loguetown'da havaya hükmedebilen adamın neler yaptığını?
   
 10. Raijin Üye

  Raijin (Üye)
  Mesaj Sayısı 834
  Üyelik Tarihi18 Ağu 2013
  çok fazla ezmişsiniz namiyi. Hava bilgisi sayesinde kaç kere tayfayı kurtardı onun gibi bir rotacı bir elin parmaklarını geçmez.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık