Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Evet sevgili arkadaşlar. Bakın bu altta atığım resim 872.bölümden, Oda’nın 20.yıl için mesajı. Hani Bizim üçlü öncede kalmış, yıl 2019 olmuş ya. Bakalım kimlerin isimleri var özel olarak :)

Tayfadaki herkes başta önemliydi zaten. (Usopp'u saymazsak tabi.)
Nami'nin işlevi çok büyüktü. Kadın Dünya Haritası yapacak kadın. Çocuk yaşta bir çok rotacıya parmak ısırtacak haritalar yapmış insan.
"King's compass"
Sadece bu sıfat bile başlı başına bir gerekçe.
Luffy'yi Raftel'e taşıyacak kişi. Ama her şekilde. Sadece geminin gideceği yönle değil, Luffy'nin atacağı adımlarla, alacağı kararlarla da.

Başta bu niyetle kurgulandığından hiç şüphem yok. Ve öyle de devam etti. Gerçekten güzel bir fikir ama tabiki o da değişti.

Bence bu değişimi biz en net şekilde Whole Cake'te gördük. Oda orada hem Sanji'ye, hem Nami'ye, hem de Luffy'ye asla yaptırmayacağı/yaptırmaması gereken bir şey yaptırdı.
Sanji, kaptanını dövdü.
Nami, tayfa üyelerinden birinden vazgeçti.
Luffy, Nami'ye "Kes sesini" dedi.
Bu kadın bu adamın pusulası, nasıl sözünü dinlemez. Hani evet, normalde de dinlemez ama bu seferki başka. Sahiden dinlemedi.
Pusulasını susturdu. Ki başka türlüsü de mümkün değildü çünkü Oda orada kendini açmaza aldı. Meksika açmazına şükrettirecek bir açmaza.

Bu olay bence Nami'nin hikaye için değer kaybedişinin en belirgin örneğidir.
Ve Sanji'nin gücünden dolayı ya da belki de sadece monster trio'nun savaşlardan dolayı daha fazla ön plana çıktığının göstergesidir.

He tabi boğaz da önemli ve Sanji yeri doldurulamaz bir karakter ama ben artık Oda'nın hikayenin başındaki bu önemli ve şahsına münhasır küçük detayları umursadığını düşünmüyorum. Bu nedenle hikaye tadını kaybetti zaten.
Ve yine bu nedenle Sanji artık daha vazgeçilemez biri.

Nami'nin attığı tokadı kabullenemeyen arkadaşlar var :(
Hangi tokadı? Ben tokat falan hatırlamıyorum?
Öyle deme şu son haftadır Sanji ağlama duvarı oldu jdjdjjddk
Canısı Sanji iyi hoş aşçımız, sarışın aptal falan okay ama bu da NAMİ BE BİRADER. LUFFY-ZORO-NAMİ olay bu.

Arc içerisinde fayda sağlama açısından bakarsak Sanjinin rakibi olamaz Nami.

One Piece’in geneli açısından bakarsak Sanji’de Nami’nin rakibi olamaz.

Abiciklerim Nami de Sanji de Luffy için önemli kişiler ve ayrıca şimdi linç yicem biliyorum ama ikiside Zoro dan daha vasıflı karakterler Tayfaya daha çok yardımları var

Üye silindi 1004

Abiciklerim Nami de Sanji de Luffy için önemli kişiler ve ayrıca şimdi linç yicem biliyorum ama ikiside Zoro dan daha vasıflı karakterler Tayfaya daha çok yardımları var
Luffy arklar boyunca Zoro'nun ekmeğini yedi. Sırf yanında Zoro var diye kaç kişi Luffy'e kefil oldu.

Zoro'nun tek bir saç kılı bile Sanji'den daha vasıflıdır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık