Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy'nin Maratonu

En son hangi aşamayı geçebilir?

• Kullanılan toplam oy
    73
Buz Dağı fırlatabilecek kadar fiziksel güce sahip bir adamın Dourikisinin düşük olmadığını savunuyorum ben. Ayrıca Elmas'ın sertliği zaten tek başına büyük bir savunma sağlarken zayıf bir B.Haki bile olsa yine Luffy'nin aşamayacağı bir savunma olur bu.
Zoro Alabasta'da yaralı haliyle binayı kaldırıyordu.O zamanki Zoro'nun dorukisi şu an ki zirve isimler için çok mu fazla ? O Zoro ve şu an ki Zoro arasında bile doruki olarak hatırı sayılır bir fark vardır ki bir komutan olan Jozu'nun buz dağı kaldırıp fırlatması ''Çok iyi bir doruki!!'' demem için yetmiyor.

Benim dediğim şey şuydu Göğsünde Haki ile Kolunda ki Haki farklı sertlikte mi Allah aşkına ? Örnek veriyorum Luffy koluna Haki kaplasa kılıçtan zarar almayacak göğsüne kaplasa aynı kılıçtan göğsü zarar mı alacak bumu dur ? Haki aynı ha koluna koymuşsun ha göğsüne. Big Mom kolu ile değilde atıyorum kafasını haki ile kaplasaydı zarar mı alacaktı Luffy'nin saldırısından ? Hayır Haki aynı sertlikte Haki aynı Haki. Elmasta aynı. Ha birde şu var bir saldırıyı kolunla eline bir uzvunla savunmak savaş esnasında karşı saldırı yapabilme imkanı sunar. Savaşıyosun sonuçta tek kale maç oynamıyorsun. Luffy her zaman forvet olucak karşısındakiler Kaleci olacak diye bi dünya yok. Katakuri'nin ciddi bir rakip olarak gördüğü Luffy'i sürekli saldırılarını göğsüyle savunacak karşı saldırıya geçmeyecek diye bir mantık bu seride yok. Big Mom'ın Luffy'e öfkesi belli bu kadın içinde bu geçerli. Benim dediğim şey Haki aynı Haki Elmas aynı Elmas Kolunda ki Haki yada Elmas zarar almıyorsa Göğsündeki de almaz.
Ben göğsüne bastığı hakiyle koluna bastığı haki arasında ya da Jozu'nun göğsündeki elmasla elindeki elmas arasında fark var demedim.Diyorsun ''BM koluna değil de kafasına haki bassa hasar mı alıcaktı ?'' diye.Hacı nasıl bir mantık anlamıyorum.O zaman sana göre şöyle.Elindeki deriyle karnındaki deri aynı deri.O zaman biri senin eline yumruk atsa da aynı acıyı alıcaksın karnına atsa da aynı acıyı alıcaksın ? Senin dediğine göre bu oluyor o zaman.Bak bu örneği 2'dir yazıyorum cevap vermiyorsun.Onun dışında diyorum sana madem BM vücuduna aynı hasarı alıcak neden Luffy'nin saldırısını koluyla savunma ihtiyacı duyuyor ? Aynı şekilde Jozu göğsüne gelse de aynı hasarı alıcaksa neden elini kullanma ihtiyacı duyuyor ? Sana soru soruyorum cevap vermiyorsun.

Kata'nın B.Hakisi Luffy'den bariz daha sert. Luffy'nin eli acıyor vururken. Ayrıca Katakuriyi Luffy'den hala daha güçlü görüyorum Katakuri'yi Luffy'i öldürmek istese 40 kere öldürmüştü zaten. Katakuri Luffy ile kıyaslandığında Haki Meyve Kabiliyeti Douriki gibi gibi bu tip kıyaslanırsa Katakuri önde çıkar en azından bana göre. Ben her tekme tokat dövüşen Jozuyu alamaz demiyorum. Garp yamultur örneğin. Katada bi süreden sonra yamultur. Marco yorar yine yamultur ha saldırı gücü eksikliğinden o dövüş çok uzun sürer o başka. Ama Luffy seviyesinde B.Hakisi olan birisi Jozunun savunmasını aşamaz sınırlı G4 süresi içinde bana göre.
Kata'nın b.hakisi Luffy'den sertse ne olmuş ? Kata ve Luffy yumruk çarpıştırdığında Luffy'nin normal düz hakili yumruğuydu.Luffy zaten doruki+b.haki eksikliğini g4'ün saldırı gücüyle kapatıyordu.Kata ve g4 Luffy'nin yumruğunun çarpışıpta Luffy'nin elinin acıdığı bir sahne var mı ? Ben hatırlayamadım.

Zoro Alabasta'da yaralı haliyle binayı kaldırıyordu.O zamanki Zoro'nun dorukisi şu an ki zirve isimler için çok mu fazla ? O Zoro ve şu an ki Zoro arasında bile doruki olarak hatırı sayılır bir fark vardır ki bir komutan olan Jozu'nun buz dağı kaldırıp fırlatması ''Çok iyi bir doruki!!'' demem için yetmiyor.

Ben göğsüne bastığı hakiyle koluna bastığı haki arasında ya da Jozu'nun göğsündeki elmasla elindeki elmas arasında fark var demedim.Diyorsun ''BM koluna değil de kafasına haki bassa hasar mı alıcaktı ?'' diye.Hacı nasıl bir mantık anlamıyorum.O zaman sana göre şöyle.Elindeki deriyle karnındaki deri aynı deri.O zaman biri senin eline yumruk atsa da aynı acıyı alıcaksın karnına atsa da aynı acıyı alıcaksın ? Senin dediğine göre bu oluyor o zaman.Bak bu örneği 2'dir yazıyorum cevap vermiyorsun.Onun dışında diyorum sana madem BM vücuduna aynı hasarı alıcak neden Luffy'nin saldırısını koluyla savunma ihtiyacı duyuyor ? Aynı şekilde Jozu göğsüne gelse de aynı hasarı alıcaksa neden elini kullanma ihtiyacı duyuyor ? Sana soru soruyorum cevap vermiyorsun.

Kata'nın b.hakisi Luffy'den sertse ne olmuş ? Kata ve Luffy yumruk çarpıştırdığında Luffy'nin normal düz hakili yumruğuydu.Luffy zaten doruki+b.haki eksikliğini g4'ün saldırı gücüyle kapatıyordu.Kata ve g4 Luffy'nin yumruğunun çarpışıpta Luffy'nin elinin acıdığı bir sahne var mı ? Ben hatırlayamadım.
Luffy Snakemanda iken de tekrar yumruk carpıştırıyorlar Luffy'nin eli acıyor.

Luffy Snakemanda iken de tekrar yumruk carpıştırıyorlar Luffy'nin eli acıyor.
O formdaki yumrukların bound man yumruklarıyla aynı güçte olup olmadığı belli değil.Eğer aynı güçteyse neden g4 bound man var ? Muhtemelen bound man daha yavaş ama daha güçlü.Snake mande daha hızlı ama daha güçsüz gibi bir durum var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık