Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Luffy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 239 85.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 40 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    279
Bu kadar şans,bal faktörü çok göze batıyor.Ha şanslı ballı olması Luffy'nin suçu değil ama yine de itici gözüküyor.Dövüşlerinde mantık sınırlarını aşan saçma bir ''irade'' lafı var.Oda irade,azimden çok ana karakter bir şekilde kazanır mantığına fazla kaydı ve bu da Luffy'nin başarılarını hiç etkileyici yapmıyor.Nasıl olsa kazanıcak mantığıyla okuyorum.Mesela Naruto'yu da sevmezdim ama Kishimoto ana karakter bir şekilde kazanır mantığına bu kadar kaymıyordu.

Onun dışında Luffy'nin karakterini de beğenmiyorum.Fazla bencil gelmiştir bana hep.Mesela arkadaş olup muhabbet etmeye kalksan seni dinleyeceği meçhulmuş gibi.Jinbei'nin Teach'ten bahsederken yemek derdinde(kendi derdinde) olması mesela.Onun dışında da bu tarz hareketleri var.En çok ayar olduğum yerde Pedro'yu kaybedip,Jinbei'yi arkada bıraktıktan 1 chapter sonra yemeaağkk diye bağırması oldu.Gerçi orda alayına ayar olmuştum da Luffy'nin kaptan olupta bunu yapması daha da bi itici durdu.

Kısacası hiç sevmem.

Luffy yi yerme şenliklerine bende katılmak isyorum :D.
Tamam en ciddi olması gereken yerde bile cıvıktır ona bir şey demeyiz. Luffy savaşlarını balla kazanıyor algoritmasınada katılmıyorum. Adam bossu ada turu yaptırıyor hala yardımla yendi geyikleri dönüyor. Goku çakmalığı var biraz ama gözüme batmıyor. Çok zayıf bir ana karakter de değil.
Ne mi canımı sıkıyor Luffy ile ilgili. Soy meselesi. Ya öyle bir soydan getirmişsin ki çocuğu Luffy yerine Don Krieg olsa o bile alır başını gider. Şunun oğlu bunun oğlu meselesi itici geliyor bana. Lotrda misal frodo sıradan köylü bir karakterdi bu yüzden çoğu kişinin ilgisini çekmişti.

Luffyede keşke diğer shounen karakterleri gibi adam gibi powerup verirseydi bir powerup veriliyor mesela Luffye yok zaman sıkıntısı yok gücü yetmiyor diğerlerinde böyle bir şey yok adamlar bir powerup alıyor nerdeyse hep kullandıkları şeymiş gibi.

Luffyede keşke diğer shounen karakterleri gibi adam gibi powerup verirseydi bir powerup veriliyor mesela Luffye yok zaman sıkıntısı yok gücü yetmiyor diğerlerinde böyle bir şey yok adamlar bir powerup alıyor nerdeyse hep kullandıkları şeymiş gibi.
Evet diger one piece karakterlerinde de boyle handikaplar yok bal diyoruz da adam cocugu eziyo

Shonenler arasında kendine has ana karakterlerden bir tanesi; ne aşırı saf, ne aşırı "cool", ne de doğuştan yetenekli (kral hakisi hariç). Beğenmediğim yönlerinden biri özel bir soydan geliyor olması o da hikaye için gerekliydi.

Aşırı saf, doğuştan yetenekli, temiz kalp sahibi bir soylu. Milyon'da birlik kesme hatta daha küçük bir azınlığa dahil seçilmiş biri. Tam bir deha ve kaderin gözdesi. Güneşin oğlu hatta belki de güneşin kendisi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık