Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Monkey D. Dragon'un Seviyesi

Dragonun seviyesi?

• Kullanılan toplam oy
    281
Evladını babasına, o da haydutlara;
Yoldaşını kutsal ejderlere terk etmiş bir adamdan bahsetmiyor muyuz burada?

Yonkou ve/veya üstü olsa kim o hale getirebilirdi Kuma'yı?
Gerçi Amiral seviyesinde bile olsa gider alırdı Kuma'yı. Bunca sene nasıl huzur içinde kalabildi o kadar güçlüyse madem.

Zekidir, plancıdır, elinde koz vardır falan bilmem de kesinlikle güçlü biri olduğunu düşünmüyorum.
Nasıl bir düz mantık tır bu ya ?

Bu konudan haberdar olması ne kadar olası? Bu adam tanrı değil neticede. Hatta senede 1 2 kez bile iletişim kuramıyor olabilirler.
Karizmasına laf söyletmem:mincika:
Karizma diye ne gördün de savunuyorsun bu kadar?

Ayrıca Tanrı olması, olmaması mesele değil. 20 sene boyunca bu yolda durmadan bir işler karıştırmışsa olacağı seviye, adamını, yakın adamını Marijoe oyuncağı yapmak olmazdı. İşin başında olsa bunu kabul ederdim ama bunca zamandan sonra bu durum kabul edilemez.

Kesinlikle güçlü çıkacak yanılacaksın devrim yapmak duygusallığı ve herşeyi geride bırakıp dünyayı kurtarmak demektir.Ve bence bunu dragon yapacak
Devrim yapacağı kesin. Yıllardır bu uğurda çocuğunu bile attı başından, yani kalkıp sonunda devrim yapamaması beklenemez

Karizma diye ne gördün de savunuyorsun bu kadar?

Ayrıca Tanrı olması, olmaması mesele değil. 20 sene boyunca bu yolda durmadan bir işler karıştırmışsa olacağı seviye, adamını, yakın adamını Marijoe oyuncağı yapmak olmazdı. İşin başında olsa bunu kabul ederdim ama bunca zamandan sonra bu durum kabul edilemez.
Üstlendiği misyon başlı başına benim için yeterli. Üstelik fikirleri ve eylemleri yeterince karizmatik demiyorsan sanırım bu olgu hakkında farklı bakış açılarımız var:sapkali:
İşte oyuncak olma kısmında anlaşamadık sanırım. Son halini yani ejderlerin üstünde tepindiği halini diyorsan Kuma'nın Dragon'dan habersiz yaptığı bir şey. Ama yok kendini kobay olarak kullandırdı diyorsan bu Dragon'a da yaramış bir şey olmama ihtimali yok. Hatta yaramamış olsa bile sağladığı bilgi akışı 10 tane Kuma eder.
Kuma da böyle düşünmese kendini bu şekilde teslim etmezdi zaten. Zalim lakaplı biri kalkıp kendi amaçları dışında böyle bir kobaylık yolu seçmezdi sanırım. Tıpkı Zoro'nun Mihowk'un önünde secde etmesi gibi düşünebilirsin.
Bunlar Wg'nin çöküşü için ufak fedakarlıklar. 800 yıllık bir oluşumun yıkılışı için minimum zayiat bile denebilir.

Kesinlikle güçlü çıkacak yanılacaksın devrim yapmak duygusallığı ve herşeyi geride bırakıp dünyayı kurtarmak demektir.Ve bence bunu dragon yapacak
Devrim yapacağı kesin. Yıllardır bu uğurda çocuğunu bile attı başından, yani kalkıp sonunda devrim yapamaması beklenemez.
Üstlendiği misyon başlı başına benim için yeterli. Üstelik fikirleri ve eylemleri yeterince karizmatik demiyorsan sanırım bu olgu hakkında farklı bakış açılarımız var:sapkali:
İşte oyuncak olma kısmında anlaşamadık sanırım. Son halini yani ejderlerin üstünde tepindiği halini diyorsan Kuma'nın Dragon'dan habersiz yaptığı bir şey. Ama yok kendini kobay olarak kullandırdı diyorsan bu Dragon'a da yaramış bir şey olmama ihtimali yok.
İşte tam da burdayım ben. Bunun tek yolu bu muydu? 20 yılda uğraşa uğraşa bu yolu mu buldu Monkey D. Dragon?
Denizci Kahramanı'nın oğlu
Korsanlar Kralı'nın babası.

İşte tam da burdayım ben. Bunun tek yolu bu muydu? 20 yılda uğraşa uğraşa bu yolu mu buldu Monkey D. Dragon?
Denizci Kahramanı'nın oğlu
Korsanlar Kralı'nın babası.
Tek yolu bu değildir muhakkak. Fakat kaçırdığın nokta; karşıda 800 yıllık bilmem kaç Yonko gücünde bir oluşum var. Bu yol bile yeterince iyi bence. Son savaşta Kuma'nın fedakarlığı sayesinde ''BARIŞSEVER''lerin bizim tarafımıza geçme ihtimali bile bu fedakarlığı yerinde kılmıyor mu?

Tek yolu bu değildir muhakkak. Fakat kaçırdığın nokta; karşıda 800 yıllık bilmem kaç Yonko gücünde bir oluşum var. Bu yol bile yeterince iyi bence. Son savaşta Kuma'nın fedakarlığı sayesinde ''BARIŞSEVER''lerin bizim tarafımıza geçme ihtimali bile bu fedakarlığı yerinde kılmıyor mu?
Bu mantık istismara çok açık bir mantık işte. Daha geçenlerde Ohara halkından kurtulan birilerinin sebep olacağı bir savaşta ortaya çıkabilecek olası bir savaşta ölecek binlerce insanı kurtarmak için ya da Flavence'den gelen birinin olmayan bir salgından sebep halkta paniğe sebep olacağı için soykırım savunuldu burada.
Aynı mantık. Çoğunluğun ya da hedefin iyiliği için yapılan kötülüğü/kötülüğe göz yummayı vs fedakarlık olarak görmek.

Senin bu savunmandan yola çıkarak soykırım savunmaya kadar gideriz biz. Sınır nerede?

Ekleme: Seni eleştirdiğimden değil bu arada. Niyetini ve bakış açını anlıyorum. Anlattığın şekilde bakıldığında çok doğru ve kahramanca geliyor. Ama değil aslında.

Bu mantık istismara çok açık bir mantık işte. Daha geçenlerde Ohara halkından kurtulan birilerinin sebep olacağı bir savaşta ortaya çıkabilecek olası bir savaşta ölecek binlerce insanı kurtarmak için ya da Flavence'den gelen birinin olmayan bir salgından sebep halkta paniğe sebep olacağı için soykırım savunuldu burada.
Aynı mantık. Çoğunluğun ya da hedefin iyiliği için yapılan kötülüğü/kötülüğe göz yummayı vs fedakarlık olarak görmek.

Senin bu savunmandan yola çıkarak soykırım savunmaya kadar gideriz biz. Sınır nerede?

Ekleme: Seni eleştirdiğimden değil bu arada. Niyetini ve bakış açını anlıyorum. Anlattığın şekilde bakıldığında çok doğru ve kahramanca geliyor. Ama değil aslında.
Sınır dediğimiz durum kısmen vicdan kavramı üzerinde belirleniyor. Ve evet çoğunluğun faydası için azınlığın hakları göz ardı edilebilir. Buna yaşam hakkı da dahil.
Yani en azından böyle düşünüyorum. Bu yüzden Wg şakşakçısı bile diyebilirim kendime. Fakat buna rağmen Dragon'un yapacakları, planları ve motivasyonu beni aşırı derecede meraklandırıyor.

Ging'den bile daha hayırsız bir babadır.
Ging en azından cana yakın yav, sempatik. Leorio koymuştu suratına yumruğunu, adam gıkını çıkarmadı, eyvallah dedi. Aynısını Dragon'a yapamazsın mesela, orayı yıkar.

Serinin en güçlusu en zekisi ve en karizmatigi.
Hala böyle düşünenler olduğunu görmek sevindirici. Eskiden herkes böyle düşünüyordu, şimdi pek kalmadı. :D

Seviye olarak Amiral-Yonkou arası diyorum. Top 10, Shanks seviyesi.

Ging en azından cana yakın yav, sempatik. Leorio koymuştu suratına yumruğunu, adam gıkını çıkarmadı, eyvallah dedi. Aynısını Dragon'a yapamazsın mesela, orayı yıkar.

Hala böyle düşünenler olduğunu görmek sevindirici. Eskiden herkes böyle düşünüyordu, şimdi pek kalmadı. :D

Seviye olarak Amiral-Yonkou arası diyorum. Top 10, Shanks seviyesi.
Bir aralar serinin tanrısıdır diyen vardı.Hep @Millennium Wizard @Daredewill bunların isi,fikir adamı akımını başlattılar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık