Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Monkey D. Dragon, Devrimciler ve Büyük Koz

Sizce ?

• Evet dediklerin doğru bu teori tutar.

Kullanılan: 11 29.7%
  • Hayır bu teori tutmaz.

Kullanılan: 10 27.0%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 16 43.2%

• Kullanılan toplam oy
    37
Devrimci olmak için bir şeyler görmesi gerek bence.Luffy şenks gibi olmak için korsan oluyor da Dragon nasıl oldu da devrimci oldu belli deģil.Bir teori gibi bir şey vardı.Sakazuki-Kizaru-Dragon eski üç amiraldi veya aynı anda amiral olcaklardı ama Dragon Oharadan sonra veya daha önce ayrılarak devrimci olmaya karar verdi gibi bir şeydi.
Roger anlatmıştır Dragon'a o da gidip devrim olaylarına girişmiştir. Tarihlerde uyuyor galiba :) Hemen hemen Roger öldükten sonra olaylara girişmiş.

Güzel konu biraz düşüncelerimi karalayayım Dragon hakkında bende.

1-Öncelikle Sabo ile Ace'in kaderini ortak görüyorum. Gene oluşumlarda denklik olduğunu düşüyorum. Yani;

Eski 2. tümen komutanı X'in esrarengiz olayından sonra 2. tümen komutanı olarak gelen Ace.
Kuma'nın esrarengiz olayından sonra 2. tümen komutanı olarak gelen Sabo.

Kendimce çıkardığım sonuca göre, Luffy'i güçlü birinden elinden kurtaran bilinmeyen birini gördüğümüzde bu kişi Dragon'un birinci tümen komutanı çıkacak.

2-Dragon'un önceden denizci olduğu ile ilgili genel bir kanı var. Lakin bence Dragon'un hayali özgür bir evrendi. Doğduğu Goa Krallığı kast sistemini doğrudan görebileceği ve üzerinde etki bırakacak bir yerdi. Ve babası bile bir Denizci olmasına rağmen bu durum görmezden geliniyordu. Yani çocukken de denizci olmakla hiç ilgilenmedi.

Birde,

Gene aynı manga sayısında,

Kısaca Garp, Dragon da yaptığı hatayı yapmamak için onu Denizci yapmaya uğraştı. Dragon'unda Luffy gibi Denizci olmaya başından beri niyeti yoktu. Goa onun için belirleyici oldu. Tıpkı Luffy'e yapılan yorum gibi Dragon da korsan olmayı amaçlamıştı. Hatta ben Garp'ın da korsan olmak istediğini düşünüyorum başta. Korsan olmak Luffy'nin kaderi.

3-Kral Haki mi, Şeytan meyvesi mi?

Loguetown da hava sakin ve güzeldi,

Daha sonra Nami basıncın düştüğünü ve yağmur yağacağını söylüyor. Çanta istediğinde dükkan sahibi de buna şaşırıyor.

Tam infaz platformu merkez nokta olacak şekilde bulutlar toplanıyor.

Daha sonra Nami doğudan gelen bulutlar yüzünden fırtına çıkacağını söylüyor.

Bulutların son durumu. Loguetown üstünü kaplamış durumdalar.

Luffy'i gülerken, Buggy'nin kılıcının elektriklendiği gözüküyor.

Ve kılıç, Nami'nin bahsettiği Kümülonimbus bulutlarının yapacağı elektrik boşalmasını kendine çekiyor. Ortaya çıkan ise bulutların aynı anda tek seferde yaptığı bir yıldırım.

Daha sonra ise tipik olarak yerini sağanak yağışa bırakıyor.
Kümülonimbus bulutu hafif rüzgarlı veya durgun bir havada tek bir konvektif hücreden meydana geliyorsa, genellikle kısa süreli sağanak yağışlara neden olur. Rüzgarın yeterince güçlü olduğu çevrelerde gelişen kümülonimbuslar daha ısrarcı ve etkilidir. Bunun sebebi, kümülonimbusların aşağı ve yukarı yönlü hava akım bölgelerinin birbirinden bağımsız yerlerde konumlanmasıdır. Böylece tek bir konvektif hücredeki gibi ömürleri kısa sürede tamamlanmaz. Özellikle atmosferin yukarı seviyelerin rüzgarın açısal değişimi de mevcutsa, bu bulutların hortum ve hamleli rüzgar yapma ihtimali daha fazladır.

Ve ilginç şekilde rüzgar değişerek batıdan esmeye başlıyor. Sanki biri önce kurtardı sonra hızlıca kaçmaları için rüzgar yönünü değiştirdi. Ve aynı sebepten ötürü bulutların yağdırdığı yağış ısrarcı ve şiddetli şekilde devam ediyor.

Bir sayfa sonra ise ortaya çıkıyor. Luffy'nin korsan olması ve Korsan Kral olmayı amaç edinmesine sevinen biri.

Ardından Smo Luffy'yi yakaladığında, 'O çocuğun şanssız olduğunu şahsen bende hiç sanmıyorum'

Ve sonra oluşan fırtına ile 1 kişi hariç herkesin uçması.

Son olarak aynı şey bir daha söyleniyor, 'Bu senin kaderin'. Tabi fırtına ve yağış devam ediyor.

Dragon'da Kral Haki olduğundan şüphem yok lakin, rüzgarı kullanarak önce bulutları toplaması, ardından elektrik boşaltımı ile kullanması, daha sonra ise basınç farkı ve hava akımlarını kullanarak fırtına başlangıcı ve süresi uzatan biri bunca ilişkili şeyi meyvesinde ustalaşmadan yapamaz. Nitekim meyvesinde çok usta olan Enel'de bulutları kullanarak havayı şekillendirebiliyordu.

Ayrıca işaretlenmiş kısımda Dragon Sabo'yu kurtardığında gözüken efektler bir Kral Haki'den ziyade meyve kullanıcısı için çizilen bir etki.

Sonuç olarak Rüzgar Adam Dragon.
Eline sağlık.
Seri sonlarına doğru sadece Im ws Dragon görsek Luffy karışmasa güzel olur.Im ve Dragon'un ölümüyle sonuçlansa dünyada önemli değişiklikler olur ama ne olacak merak ediyorum.Değişimi yapan kişiler Dragon olmayacak sadece sebep olacak belli ki.Dünyada yaşayan insanlara bağlı olacak.Güçlü ve yetkili kişilerin payı biraz daha büyük olacak gibi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık