Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Monkey D. Dragon, Devrimciler ve Büyük Koz

Sizce ?

• Evet dediklerin doğru bu teori tutar.

Kullanılan: 11 29.7%
  • Hayır bu teori tutmaz.

Kullanılan: 10 27.0%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 16 43.2%

• Kullanılan toplam oy
    37
Güzel olmuş. Genel olarak çoğu kişinin düşündüğünü yazmışsın. Ama toparlamaş ve yer yer özgün düşüncelerini eklemişsin. Eline sağlık.

Olması mantıklı değil. Denizcilerde yüksek rütbede yer almış olsaydı tüm Dünya Dragon'un, Garp'ın oğlu olduğundan haberdar olurdu.Dünya hükümeti bu baba-oğul ilişkisini kullanırdı. İki meyve ihtimali bence imkansız seriye göre 0'a yakın. Hele bir de belirttiğin iki meyveden birisi diğerini de kapsıyor gereksiz olur bu ikisini beraber yemesi. Kuma olayında aynı kanaatteyim. Herkesin tahmin ettikleri dışında başarısız buldum teoriyi yine de eline sağlık.

Güzel konu biraz düşüncelerimi karalayayım Dragon hakkında bende.

1-Öncelikle Sabo ile Ace'in kaderini ortak görüyorum. Gene oluşumlarda denklik olduğunu düşüyorum. Yani;

Eski 2. tümen komutanı X'in esrarengiz olayından sonra 2. tümen komutanı olarak gelen Ace.
Kuma'nın esrarengiz olayından sonra 2. tümen komutanı olarak gelen Sabo.

Kendimce çıkardığım sonuca göre, Luffy'i güçlü birinden elinden kurtaran bilinmeyen birini gördüğümüzde bu kişi Dragon'un birinci tümen komutanı çıkacak.

2-Dragon'un önceden denizci olduğu ile ilgili genel bir kanı var. Lakin bence Dragon'un hayali özgür bir evrendi. Doğduğu Goa Krallığı kast sistemini doğrudan görebileceği ve üzerinde etki bırakacak bir yerdi. Ve babası bile bir Denizci olmasına rağmen bu durum görmezden geliniyordu. Yani çocukken de denizci olmakla hiç ilgilenmedi.

Birde,

Gene aynı manga sayısında,

Kısaca Garp, Dragon da yaptığı hatayı yapmamak için onu Denizci yapmaya uğraştı. Dragon'unda Luffy gibi Denizci olmaya başından beri niyeti yoktu. Goa onun için belirleyici oldu. Tıpkı Luffy'e yapılan yorum gibi Dragon da korsan olmayı amaçlamıştı. Hatta ben Garp'ın da korsan olmak istediğini düşünüyorum başta. Korsan olmak Luffy'nin kaderi.

3-Kral Haki mi, Şeytan meyvesi mi?

Loguetown da hava sakin ve güzeldi,

Daha sonra Nami basıncın düştüğünü ve yağmur yağacağını söylüyor. Çanta istediğinde dükkan sahibi de buna şaşırıyor.

Tam infaz platformu merkez nokta olacak şekilde bulutlar toplanıyor.

Daha sonra Nami doğudan gelen bulutlar yüzünden fırtına çıkacağını söylüyor.

Bulutların son durumu. Loguetown üstünü kaplamış durumdalar.

Luffy'i gülerken, Buggy'nin kılıcının elektriklendiği gözüküyor.

Ve kılıç, Nami'nin bahsettiği Kümülonimbus bulutlarının yapacağı elektrik boşalmasını kendine çekiyor. Ortaya çıkan ise bulutların aynı anda tek seferde yaptığı bir yıldırım.

Daha sonra ise tipik olarak yerini sağanak yağışa bırakıyor.
Kümülonimbus bulutu hafif rüzgarlı veya durgun bir havada tek bir konvektif hücreden meydana geliyorsa, genellikle kısa süreli sağanak yağışlara neden olur. Rüzgarın yeterince güçlü olduğu çevrelerde gelişen kümülonimbuslar daha ısrarcı ve etkilidir. Bunun sebebi, kümülonimbusların aşağı ve yukarı yönlü hava akım bölgelerinin birbirinden bağımsız yerlerde konumlanmasıdır. Böylece tek bir konvektif hücredeki gibi ömürleri kısa sürede tamamlanmaz. Özellikle atmosferin yukarı seviyelerin rüzgarın açısal değişimi de mevcutsa, bu bulutların hortum ve hamleli rüzgar yapma ihtimali daha fazladır.

Ve ilginç şekilde rüzgar değişerek batıdan esmeye başlıyor. Sanki biri önce kurtardı sonra hızlıca kaçmaları için rüzgar yönünü değiştirdi. Ve aynı sebepten ötürü bulutların yağdırdığı yağış ısrarcı ve şiddetli şekilde devam ediyor.

Bir sayfa sonra ise ortaya çıkıyor. Luffy'nin korsan olması ve Korsan Kral olmayı amaç edinmesine sevinen biri.

Ardından Smo Luffy'yi yakaladığında, 'O çocuğun şanssız olduğunu şahsen bende hiç sanmıyorum'

Ve sonra oluşan fırtına ile 1 kişi hariç herkesin uçması.

Son olarak aynı şey bir daha söyleniyor, 'Bu senin kaderin'. Tabi fırtına ve yağış devam ediyor.

Dragon'da Kral Haki olduğundan şüphem yok lakin, rüzgarı kullanarak önce bulutları toplaması, ardından elektrik boşaltımı ile kullanması, daha sonra ise basınç farkı ve hava akımlarını kullanarak fırtına başlangıcı ve süresi uzatan biri bunca ilişkili şeyi meyvesinde ustalaşmadan yapamaz. Nitekim meyvesinde çok usta olan Enel'de bulutları kullanarak havayı şekillendirebiliyordu.

Ayrıca işaretlenmiş kısımda Dragon Sabo'yu kurtardığında gözüken efektler bir Kral Haki'den ziyade meyve kullanıcısı için çizilen bir etki.

Sonuç olarak Rüzgar Adam Dragon.
O zaman senin dediğine göre Luffy rüzgarın oğlu.

Olması mantıklı değil. Denizcilerde yüksek rütbede yer almış olsaydı tüm Dünya Dragon'un, Garp'ın oğlu olduğundan haberdar olurdu.Dünya hükümeti bu baba-oğul ilişkisini kullanırdı. İki meyve ihtimali bence imkansız seriye göre 0'a yakın. Hele bir de belirttiğin iki meyveden birisi diğerini de kapsıyor gereksiz olur bu ikisini beraber yemesi. Kuma olayında aynı kanaatteyim. Herkesin tahmin ettikleri dışında başarısız buldum teoriyi yine de eline sağlık.
Yanlız sen benim yazdığımı çok yanlış anlamışsın. Ben iki meyve yedi demedim. İki muhtemel meyveyi yiyebilmiş olabilir dedim. Yani onlardan birini yemiştir dedim. Denizcilerde yüksek rütbe aldı demedim. Hükümetin dikkatini çekip CP0'da görev aldı dedim. CP0'da görev alanları bütün dünyanın bilme gibi bi olasılığı olamaz maske ile dolaşıyor bu adamlar ruh gibi kimse bilmiyor kim olduklarını. Baba-Oğul ilişkisine gelirsek bence biliyorlar. Sengoku Luffy'nin İmpel Down olayından sonra ( İmpel Down olayı olurkende olabilir.) Garp ile konuşurken Garp'a '' Denizcilerin Kahramanı olmasaydın ailenin bütün sorumluluklarını suçlarını üstüne almış olurdun'' diyordu Garp'a. Bence burada sadece Luffy değil Dragon'un da yaptıklarını kastediyor Sengoku.

Yanlız sen benim yazdığımı çok yanlış anlamışsın. Ben iki meyve yedi demedim. İki muhtemel meyveyi yiyebilmiş olabilir dedim. Yani onlardan birini yemiştir dedim. Denizcilerde yüksek rütbe aldı demedim. Hükümetin dikkatini çekip CP0'da görev aldı dedim. CP0'da görev alanları bütün dünyanın bilme gibi bi olasılığı olamaz maske ile dolaşıyor bu adamlar ruh gibi kimse bilmiyor kim olduklarını. Baba-Oğul ilişkisine gelirsek bence biliyorlar. Sengoku Luffy'nin İmpel Down olayından sonra ( İmpel Down olayı olurkende olabilir.) Garp ile konuşurken Garp'a '' Denizcilerin Kahramanı olmasaydın ailenin bütün sorumluluklarını suçlarını üstüne almış olurdun'' diyordu Garp'a. Bence burada sadece Luffy değil Dragon'un da yaptıklarını kastediyor Sengoku.
Ben iki meyve algıladım. Cp0'da olsa isimlerinin bilinmesi normal olurdu hatta bilinmesi gerekirdi. Rob Lucci'yi cp9'ken herkes tanıyordu. Ben halk olarak tanınması gerektiğini söylüyorum ki yine kimse tanımıyor. Dragon'un hükümetle ilişkisi yoktur o zaman. Meyve olayına gelirsek yine 20 yıldır herkesin konuştuğu bir şeyi tekrar etmişsin o zaman.

Ben iki meyve algıladım. Cp0'da olsa isimlerinin bilinmesi normal olurdu hatta bilinmesi gerekirdi. Rob Lucci'yi cp9'ken herkes tanıyordu. Ben halk olarak tanınması gerektiğini söylüyorum ki yine kimse tanımıyor. Dragon'un hükümetle ilişkisi yoktur o zaman. Meyve olayına gelirsek yine 20 yıldır herkesin konuştuğu bir şeyi tekrar etmişsin o zaman.
Evet 20 yıldır herkesin konuştuğu şeyi tekrar ettim başka ihtimal mi var ? Çıkıp Dragon ejderha zoanı yedi diyemem ki. Teori diye olabilitesi olmayan şeyleri mi söylemek lazım illa ? Onu geç CP9 ile CP0 aynı şey mi ? CP0'ı halktan herhangi birisi biliyor da benim mi haberim yok ? Dressrosa'da halktan herhangi biri CP0'ın geldiğini mi biliyordu ? CP9'da Rob Lucci'yi CP9 Ajanı olarak mı biliyorlardı yoksa Gemi Ustası olarak mı ? İceberg bile bilmiyordu CP9 Ajanı olduğunu. CP9'da da CP0'da da kimsenin haberi yoktu Dünya Hükümetine bağlı bir ajan olduklarından. Ancak CP9'da halk arasına sızmışken CP0'da adamlar dışarda maske ile geziniyor daha ne olsun ? Halk nasıl bilecek ajan olduklarını ? Saçmalıyorsun yani.

Evet 20 yıldır herkesin konuştuğu şeyi tekrar ettim başka ihtimal mi var ? Çıkıp Dragon ejderha zoanı yedi diyemem ki. Teori diye olabilitesi olmayan şeyleri mi söylemek lazım illa ? Onu geç CP9 ile CP0 aynı şey mi ? CP0'ı halktan herhangi birisi biliyor da benim mi haberim yok ? Dressrosa'da halktan herhangi biri CP0'ın geldiğini mi biliyordu ? CP9'da Rob Lucci'yi CP9 Ajanı olarak mı biliyorlardı yoksa Gemi Ustası olarak mı ? İceberg bile bilmiyordu CP9 Ajanı olduğunu. CP9'da da CP0'da da kimsenin haberi yoktu Dünya Hükümetine bağlı bir ajan olduklarından. Ancak CP9'da halk arasına sızmışken CP0'da adamlar dışarda maske ile geziniyor daha ne olsun ? Halk nasıl bilecek ajan olduklarını ? Saçmalıyorsun yani.
Son cümleni sil. Cp9 üyesi olduğunu biliyor Kuma,Moria'la iken Hasır Şapka'nın Rob Lucci'yi yendiğine atıf yapıyor. Yani bu insanlar isim olarak tanınıyor dünya çapında. İsim olarak tanınan birisinin soyadının Monkey D. olduğunun bilinmesi gerekirdi ki denizciler Dragon'un soy adını duyduğunda Garp'tan ilk defa duyduk diyorlar tam adını. Özgün bir şey ortaya koyamadığını söyledim ki eleştirmek en doğal hakkım buradaki yazıları. Eleştrilmek istemiyorsan konu açmamalıydın. Üslubunu da düzelt benimle konuşurken.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık