Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'tan Önce Unvan Kime Aitti?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    185

Üye silindi 1004

Zoro için sıkıntı büyük ama. Shiryu denen bi tehlike var, Mihawk'ı kesip köşeye atarsa Zoro beleş konamayacak ünvana.
Shiryu'nun durup puro içmesi bile Mihawk'a tek atıyor zaten. Tip, karizma ve köşeli suratıyla çakma Dartanyan'ı unutturuyor.

Korsanfan cidden çok komik bir yer yahu.Adam ünvana sahip diye hemen ondan önce ünvan diye birşey yoktu Mihawk ile beraber böyle birşey çıktı yorumları atılmış. :D Kılıç ustalığı sonradan patlayan bir kavram olsa hak vereceğim ama kılıç ustalarının tarihi insanlık tarihi kadar eski Ryuma'ya kadar dayanıyor.

Unvan olayları çok saçma ya. WB'den önce en güçlü adam kimdi mesela? Şu an kim peki? Kimse WB'yi yenip de almadı unvanı.
Teşekkürler.

Herhangi bir saçmalık yok.Roger öldü çağ beyazsakala kaldı dedi Shiki.Birisi ölünce ünvan otomatik olarak ikinciye geçer.İlla ki birisinin yenip alması şart değil ölüm durumlarında.Kimsede sıkıntı yok herkes yaşıyorsa o zaman şart.

En güçlü adam ünvanı da birine geçmiştir.

Teşekkürler.

Herhangi bir saçmalık yok.Roger öldü çağ beyazsakala kaldı dedi Shiki.Birisi ölünce ünvan otomatik olarak ikinciye geçer.İlla ki birisinin yenip alması şart değil ölüm durumlarında.Kimsede sıkıntı yok herkes yaşıyorsa o zaman şart.

En güçlü adam ünvanı da birine geçmiştir.
Bu şekildeyse sıkıntı yok zaten. Ancak Oda açıklama konusunda hep eksik kalıyor. Hadi hikayeyi gizliyorsun, anladım. Şunları açıkla bari. Mesela şu an flashback sırasında Roger ve WB'yi gördük. Kimde dünyanın en güçlü adamı unvanı? Bilgi yok. En güçlü kılıç ustası unvanı kimde? Bilgi yok. Ver şunları da, hype da artar. Ama yok. :/

Korsanfan cidden çok komik bir yer yahu.Adam ünvana sahip diye hemen ondan önce ünvan diye birşey yoktu Mihawk ile beraber böyle birşey çıktı yorumları atılmış. :D Kılıç ustalığı sonradan patlayan bir kavram olsa hak vereceğim ama kılıç ustalarının tarihi insanlık tarihi kadar eski Ryuma'ya kadar dayanıyor.
Ryuma nereye insanlık kadar eski :/

Adam 400 yıl önce yaşamış. Kayıp yüzyıl denen şey bile 900 yıl öncesinde (Dünya hükümeti 800 yıl önce kuruldu) ve o zamanlarki teknoloji muhtelemen şu anın One Piece'sinden daha ileriydi. Antik silahlarla birbirlerini yok edene kadar taa ki.

Adam 400 yıl önce yaşamış. Kayıp yüzyıl denen şey bile 900 yıl öncesinde (Dünya hükümeti 800 yıl önce kuruldu) ve o zamanlarki teknoloji muhtelemen şu anın One Piece'sinden daha ileriydi. Antik silahlarla birbirlerini yok edene kadar taa ki.
400 yıl önce olduğu geçti mi ya?

Yüzlerce yıl deniyor hep. Kaç yüzyıl önce belli değil

Mesaj içindeki mesajlar...
  • DEİKU kk kadar güçlü olamaz.
  • Haki ve kılıç ustalığı ayırımı (yıl 2020 be yuh!)
  • Kılıç ustası değil kılıç tutucusu muhabbeti.
  • Bir kılıç ustasının Rayleigh'i yenecek kadar güçlü olamayacağı.
  • Sanki bu konuda bir karışıklık varmış gibi çakı kullanan birinin bile DEİKU olabileceği iması (Mihawk'ın resmini atma rica edicem)
Fakat Shiki konusunda kendinle çelişmişsin ya da ortada cevaplaman gereken sorular var gibi.
  • Sana göre Shiki gibi muazzam meyvesi olan biri bile DEİKU olabiliyorsa her meyve kullanıcısı DEİKU olabilir. Yani meyve DEIKU'luğa engel değil ?
  • Shiki Ray'den güçlü müydü ? Güçlüyse Roger Rayleigh'den güçlü birini çok zorlanmadan nasıl yendi ?
Ne diyorsun bu konulara ?
Beni yoruyorsun dengetsu.

Bütün ünvanları içine alan en güçlü adam sıfatı varken kimse kimseye 2. ünvanı yapıştırmaz. Gidip kadioya ''en güçlü bayloz kullanan adam'' falan desen ''yaşayan en güçlü varlık'' ünvanının yanında anlamsız kalır.

Ben diyelim ki allah gibi haki kullanıyorum. Herkesten çok daha üstünüm bu konuda. Elime bayloz alıp haki bassam da çakı alıp bassam da çubuk alıp bassam da o elimdeki materyal dünyanın en tehlikeli silahına dönüşebilir. Bu beni elime her aldığım materyalin uzmanı yapmaz değil mi? Vergo dünyanın en iyi bambu kullanıcısı mı mesela? Yoksa kaynak hakisi mi?

Reyli ile ilgili öyle bişi demedim bu senin kendi garip çıkarımın.

Oda en iyi kılıçlar listesine bisentosundan, mızrağına keskin olan her haltı koyduğuna göre buradan yola çıkarak en iyi kılıçlar listesinde olan bir silahı tutan kişiye mantıken kılıç ustası diyebiliriz. Bence de saçma ama Oda öyle çizmiş napak? Konuda atmış biri görseli de gidip bakabilirsin.

Ben hiç bir zaman meyve kullanıcısı en iyi kılıççı olamaz demedim. Gene kendin yazıp kendin oynamışsın. Pekala olabilir. Mihawka meyve yedirsek ünvanı düşecek mi? Burada sorun hem meyve hem kılıcı olan hemde üst seviye dediğimiz karakterlerin hiçbiri kılıç odaklı savaş sergilemedi. Elimizdeki örnekler öyle diye hepsi öyle olacak diye bir kaide yok. Al Kakunun da meyvesi var çıkıp kılıç ustası değil diyor muyuz? Burada önemli olan sadece kılıçla bıraksak bu adamın seviyesi ne olurduya gidiyor.

Muhtemelen güçlüydü. Biri çıkıp karşısına rakip olmuşken diğeri altındaki bir eleman. Zorlanmadan yendiğine dahi bir ibare de bulunmuyor nereden uydurdun ki onu?

Kılıç yapıldığından beridir kılıç ustası olması normaldir.Yani savaşlar yaşandığından beridir kılıç ustaları vardır.Ryuma'yı bakın ne kadar eski diye destek olsun diye yazdım yanlış yazmış olabilirim hızlı yazarken.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık