Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'tan Önce Unvan Kime Aitti?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    185
Düello sonucu olmuştur. Zoro nasıl Mihawk'ı yenecekse aynı şekilde. Listedekilerde Shanks ile yenişemedikleri için kesin galip olmadığından sayılmaz bence. Gorosei'deki kel adam da olmaz öyle gidip vs atacak havası yok herkesle. Shanks varken Fuji'nin esamesi okunmaz.
Sayılmaz diye birşey olacağını sanmam.Kılıç ustalığında en iyiysen eğer iki elin de kılıç tutacak.Bu mantıkla Shanks ünvanını gayet kaybetmiş olabilir gücünü kaybetmese bile.

Valla bu kılıç ustalığı işi karışık olduğu için kim olabilir bilemiyorum. Ama bir şeyi fark ettim; Bildiğimiz tüm en iyi unvanını taşıyan kılıç ustaları Kara Kılıç sahibi; Ryuma-Mihawk ve İleri de Zoro. Belki başka biri daha vardır.
Güzel bakış açısı.:good:Olabilir tabii.

Özellikle kılıç ustalarıyla ilgilenen arkadaşları bekliyorum konuyu canlı tutmak açısından.:) Yorum yaparsanız sevinirim.

@RedTeroR @Densetsu no Samurai @Mr.Bushido @Roronoa Zoro @TheSlashOfMihawk
Adam tüm kadroyu toplamış. Şimdi Ryuma kimdi? Dünyanın en güçlü adamıydı. Başka dünyanın en güçlü kılıç ustasıydı. Aynı şekilde Roger da her iki özelliği taşıyabilir. Hem kılıç ustalığından en güçlü hem de adam olarak en güçlüydü diyelim. Ona denk en güçlü adam WB, ona denk aynı kalitede kılıç kullanan Mihawk olsun. Roger ölünce en güçlü adam ünvanı ona denk olan WBye, en güçlü kılıç ustası unvanı da Mihawka kalmış olsun. Gönül isterdi ki böyle olsun ama sanmıyorum. Çünkü o dönemde Mihawk daha bir velet. Ve muhtemelen Roger kılıç ustası değil. Mihawk da o dönemlerde Shanks ile düellolar yapan yeni yetme birisi. Belli ki en iyiyi belirlemek için düeollolar yapıp durmuşlar. Bu vesileyle de kılıç ustalıkları artmış hakilerini geliştirmişler.

Benim oyum ankette Oden'e gidiyor. Bence Oden yaşadığı dönemdeki en güçlü kılıç ustasıydı. Yolculuk bitip Oden Wanoya döndükten bir süre sonra Kaido geliyor. O dönemki kaido daha yonkou değil. Çünkü yonkou olsa Oden kınlarına onun bir yonkou olduğunu ve WB, Bigmom dengi biri olduğunu söylerdi. Kaidonun saf kendi gücü de Odene yetmemiştir. Katakulli ile Odeni iç isyanla indirdiler.

Şuanki Mihawk ise Prime Oden'i geçmiş durumdadır. Mihawkın ünvanı ise kesindir. Çünkü Mihawk kensini dünyanın en güçlü kılıç ustası olarak ve kılıcını da dünyanın en güçlü kılıcı olarak deklare etti. Adam tek kollu olmasa Shanks ile dövüşecek. Gidiyor WB'ye saldırmaya kalkıyor. Mihawk crocodile gibi atarlı bir ergen değil önüne gelene saldırsın. Adam belli ki kendisinin üstü veya dengi olarak anca yonkouları görüyor.

Önceki kılıç ustasının da bu seviyelerde dolanması lazım. Gördüğümüz kadarıyla da bunu bir tek Oden manyağı yapar. Ray da olabilir ama Ray bence hiç bir zaman Oden kadar güçlü olamadı.

Sayılmaz diye birşey olacağını sanmam.Kılıç ustalığında en iyiysen eğer iki elin de kılıç tutacak.Bu mantıkla Shanks ünvanını gayet kaybetmiş olabilir gücünü kaybetmese bile.

Güzel bakış açısı.:good:Olabilir tabii.

Şu resimdeki kara kılıç Shuusui değilse belki onun sahibini yenmiş olabilir.

Bence mümkün değil o aklıma bile gelmedi mümkün olmadığından.Bu adamı fazla abartmaya gerek yok Garp'ın yanında dolanıyor diye.Koramirallerin güçlü olanlarındandır en fazla.Amiral adayı olarak bile görmedik zaten.

Şu resimdeki kara kılıç Shuusui değilse belki onun sahibini yenmiş olabilir.

Olabilir.Ama bilinmeyen biriyse eğer ben daha çok Yoru'nun asıl sahibini yenip kılıcı ondan aldığını düşünüyorum.Kılıçla beraber ünvanı da alıyor tabii.:)
Adam tüm kadroyu toplamış. Şimdi Ryuma kimdi? Dünyanın en güçlü adamıydı. Başka dünyanın en güçlü kılıç ustasıydı. Aynı şekilde Roger da her iki özelliği taşıyabilir. Hem kılıç ustalığından en güçlü hem de adam olarak en güçlüydü diyelim. Ona denk en güçlü adam WB, ona denk aynı kalitede kılıç kullanan Mihawk olsun. Roger ölünce en güçlü adam ünvanı ona denk olan WBye, en güçlü kılıç ustası unvanı da Mihawka kalmış olsun. Gönül isterdi ki böyle olsun ama sanmıyorum. Çünkü o dönemde Mihawk daha bir velet. Ve muhtemelen Roger kılıç ustası değil. Mihawk da o dönemlerde Shanks ile düellolar yapan yeni yetme birisi. Belli ki en iyiyi belirlemek için düeollolar yapıp durmuşlar. Bu vesileyle de kılıç ustalıkları artmış hakilerini geliştirmişler.

Benim oyum ankette Oden'e gidiyor. Bence Oden yaşadığı dönemdeki en güçlü kılıç ustasıydı. Yolculuk bitip Oden Wanoya döndükten bir süre sonra Kaido geliyor. O dönemki kaido daha yonkou değil. Çünkü yonkou olsa Oden kınlarına onun bir yonkou olduğunu ve WB, Bigmom dengi biri olduğunu söylerdi. Kaidonun saf kendi gücü de Odene yetmemiştir. Katakulli ile Odeni iç isyanla indirdiler.

Şuanki Mihawk ise Prime Oden'i geçmiş durumdadır. Mihawkın ünvanı ise kesindir. Çünkü Mihawk kensini dünyanın en güçlü kılıç ustası olarak ve kılıcını da dünyanın en güçlü kılıcı olarak deklare etti. Adam tek kollu olmasa Shanks ile dövüşecek. Gidiyor WB'ye saldırmaya kalkıyor. Mihawk crocodile gibi atarlı bir ergen değil önüne gelene saldırsın. Adam belli ki kendisinin üstü veya dengi olarak anca yonkouları görüyor.

Önceki kılıç ustasının da bu seviyelerde dolanması lazım. Gördüğümüz kadarıyla da bunu bir tek Oden manyağı yapar. Ray da olabilir ama Ray bence hiç bir zaman Oden kadar güçlü olamadı.
Rayleigh meselesi mangakaya bağlı biraz.Oden'i beyazsakalın kardeşi gibi konumlandırıyor Ray'i de korsan kral kardeşi şeklinde konumlandırabilir.Rayleigh her türlü güçlü çıkacaktır efsanesine yaraşır şekilde.Ezmeye gerek yok adamı.Ama bir ihtimal Ray aynı ligde değilken Oden bu iki kralla aynı lige girmiş olabilir.Bilemiyorum göreceğiz.

Üye silindi 1004

Net bilinmeyen kişi. Oda bu!! Canı sıkılınca Xebec uyduran adam yine canı sıkılırsa sıfır kilometre kılıç koklayıcı yaratır. Mihawk'ı bile görmez gözünüz.

Belki de xebec en güçlüydü. Adam kılıç ustası gibi duruyor.
Roger'de öyle duruyor ama saf kılıç ustası olmalı gibi.

Dini imanı kılıç ustalığı olmalı, meyve veya yakın dövüş ile ilgisi olmamalı, amacı korsanlar kralı veya dünyanın kralı olacağım olmamalı.

En iyi, en güçlü kılıç ustası olacağım diyen bir kişi olmalı.

Önce yaş olarak sonra kişi bazında düşünmek gerek. Bu anlamda yaş faktöryle Shanks, Fujitora ve Shiryu olamaz.

Geriye Roger, Ray, Gorosei ve Oden kalıyor. Şimdi DEİKU olacak kişinin en az yonkou gücünde olması gerekiyor. Bu noktada en güçsüz aday Oden gibi duruyor. Güçsüz dediysem de Oden'in en az amiral gücünde olduğunu düşündüğümü belirteyim. Ama Oden'in gücü diğer adaylara göre biraz düşük kalıyor.

Roger'ın kılıç ustası olduğu soru işareti. Kılıç ustası olsa da DEİKU gibi bir ünvanın peşinde olduğunu sanmıyorum.

Geriye Ray ve Gorosei kalıyor. İkisi de kendi içinde mantıklı. Bu tür ünvanların(denizcilerin kahramanı, en güçlü adam, DEİKU, en güçlü canavar/yaratık) daha çok ortada, görünür/duyulur şekilde dolaştığını düşünürsek Ray daha mantıklı gibi duruyor. Gorosei hem yaşadığı yer hem yaşadığı hayat dolayısıyla daha izole ve halktan bağımsız bir yapıda olduğu için bu tür ünvanlardan uzak olduğunu düşünüyorum.

Seçenekler içinden Ray bana en mantıklısı gibi geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık