Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Önce bu konuyu netleştirelim sonra diğer konulara da cevap vereceğim. Yoksa anlaşamayacağız.

Güzel bir şeyleri kabul etmeye başlamışsın. Gelelim Shanksin farklı bir gücü var mı yok mu konusuna. Bu hiç önemli değil. Çünkü mihawk en güçlü kılıç ustası. Bunu sana daha önce Zoro örneği ile anlatmıştım kaku ile vssinden bahsederek. Aynı örnekten bahsediğ mihawka bağlayacağım.

Kaku = Rokushiki teknikleri + kılıç ustalığı(kendisi kendine 4 kılıç ustasıyım diyor) + Zoan meyve gücü

Zoro = Saf kılıç ustası

Zoro'nun saf kılıç ustalığından gelen güç seviyesi > Kaku'nun tüm tekniklerinden gelen gücün seviyesi

Yani bir kişi ben kılıç ustasıyım dediği sürece meyve yesin veya yemesin, farklı teknikleri olsun veya olmasın o kişi Mihawktan GÜÇSÜZDÜR.

Bunu sayılarla açıklayalım. Fujitora üzerinden gidelim bu sefer.

Mihawkın maksimum gücü 1000 olsun. Fujitoranın kılıç ustalığındna gelen gücü 500 olsun. Meyvesi de 400 olsun. İkisinin toplamı 900. Meyve yemek fujitorayı kılıç ustalığından çıkarmaz.

Yani Mihawk öyle bir kılıç ustası gücü var ki Fujitora meyve yemesine rağmen gene de Mihawk hala en güçlü kalabiliyor. Peki fujitoranin güç toplam 900 değil de 1100 olsaydı ve Mihawkı yenseydi en güçlü kılıç ustası olur muydu? Evet olurdu. Fakat en iyi olmazdı. Çünkü mihawkın saf kılıç ustalığı 1000. Fujitoraya ise 400 vermiştim. Yani En güçlü olmak en iyi olmak değildir. En iyi olmak da en güçlü olmak değildir. Fakat Mihawk hem en iyi hem de en güçlü kılıç ustası. Son çıkan sayılardan birinde shiryuu meyve yemişti. Aynı sayıda mangaka mihawkı çizmiş ve demişki en güçlü kılıç ustası. Mangaka shiryuunun meyveli haline rağmen Mihawka en güçlü ünvanını vermiş. Eğer shiryuya verseydi diyecektik ki demekki meyve ile öne geçmiş ve en güçlü o olmuş.

Bakınız Zoro vs Kaku. Kaku o kadar tekniğe zoana ve 4 kılıç ustalığına rağmen Zoro gibi saf bir kılıç ustasına yenildi. Meyve kişiyi kılıç ustalığından çıkarmaz ve onun gücünün bir parçasıdır. Zaten biz de bunu diyoruz Mihawk için. Adam en güçlü kılıç ustası ve bir meyvesi bile olabilir belki de. Şuan bildiğimiz yok. Örneğin WB dünyanın en güçlü adamıydı. Meyvesiz mi? Hayır meyvesi ile en güçlü adamı. Total güçten bahsediyoruz burada.

İşte bu sebepten, Shanksin başka bir gücünün olup olmaması önemli değil. Kılıç ustası olması bizim için yeter sebeptir. Adam fazladan ne gücü varsa da Mihawkı geçememiş. Bu kadar basit.

Shanks Mihawk ile düello ettiğinde muhtemelen yonkou olmuştu bile. Çünkü WB mihawkı tanıyor ve diyor ki ikinizin düelloları hala kulağımda. Bu ikisi o dönem ezik olsalardı kim bunların düellosunu iplerdi? Üstelik mihawk o dönemde bile adını duyurmuş. Öyle ki shanks WB'ye diyor ki bu yarayı mihawktan almadım. Yani mihawk bana bu yarayı bırakabilirdi, bu normal olurdu ama ondan değil senin adamından aldım. Buradan da zaten yapılan düellonun ciddi olduğunu anlıyoruz. Çünkü shanks yaralanma ihtimalinden bahsediyor. Bunlar oturup da slash atma yarışması yapmamışlar. Öyle bir durumda yaralanma ihtimali olmaz. Doğal olarak WB'ye böyle bir şey demesi de saçma olurdu. Ayrıca vivreye göre Shanks luffyi ziyaret ettiği sıralarda yonko olmuş. Herif yonko iken balığa kol vermiş. Shanksi mihawk hiç yenememiş fakat yenilmemiş de. Ve bildiğimiz bir yarası da yok.

Mihawk da vivreye göre kendisini yenebilecek Shanksin üzerinde birini bekliyor. Yani shankse de hiç yenilmemiş. Zaten yenilmiş olsa en güçlü ünvanı mihawkta olmaz. Peki o zaman 2si de yenişemediyse neden Mihawk en güçlü olarak anılıyor? Ben bunun sebebinin şu olduğunu düşünüyorum. Bu ikisi vivreye göre kılıçta daha da güçlenmek için bir kez de değil çok sayıda düello etmişler güçlenmişler. O sırada dünyanın en iyisi başka birisiydi. Mihawk gitti ve en güçlüyü shanksten önce yenerek en güçlü ünvanını kendine aldı. Sonra en güçlü ünvanı ile shanksin yanına bir geldi Shankste kol yok. Mangadan anlıyoruz Mihawk shanks daha luffy veletken kolunu kaybettiğinden beri shanksle dövüşmemiş. Bunu onuruna yakıştırmıyor. Doğal olarak en güçlü ünvanı da buna yapıştı kaldı. Şimdi Mihawk 2 kollu ve shanksten güçlü birisini bekliyor. Hangi shanks? Yonko seviyesi olan shanks.

Mihawkın shichibukai olması, marinefordda abuk sabuk tiplerin önüne çıkması onun seviyesini düşürmez. Marinefordda o tipler herkesin önüne çıktı. Birisi croco, Wb'ye dalmaya kalktı, sengokuya laf soktu, dofa laf soktu, akainuyu 2ye ayırdı falan. Peki bunları yaptı diye onların seviyesi aşağı mı düştü? Sengoku istese yerin dibine gömerdi. Akainu istese canını alırdı. İlgilenmediler. Mihawk da aynını yaptı ilgilenmedi. Aşırı ezikleri ise kesip geçti. Keyfi davrandı ve güçlü olanların luffynin kaderine neden müdahale ettiklerini anlamaya çalıştı. Önüne çıkanları gördükçe en sonunda bu denizlerdeki en büyük güç, herkesi peşinden sürükleme gücü dedi. Bunların dışında Mihawk gözlem hakide çok iyi birisi ve insanların niyetini anlayabilir. Croconun ve vistanın dövüşme niyetinin olmadığını sezip dövüşmemiş de olabilir. Ama mesela okama saldırıyordu onları kesti. Muhtemelen mr1 de saldıracaktı onu da saldırmadan kesti. Yani geleceği görebiliyor olabilir de mihawk. Serideki en iyi gözlem haki bunda çıksa kimse şaşmaz.

Doğal olarak önüne çıkanlar üzerinden güç denklemi kurulamaz. 1. shankse bakacağız 2. mihawkın ünvanına bakacağız 3. marineforddaki slashlara bakacağız. Adam 2 tane slash attı bir tanesi marinefordun dışına kadargidip devasa kesik attı. Pikayı kesmek istese adam adanın öbür ucundan slash atacak kadar güçlü biri yani. Bir diğerini WB'ye gönderdi marinefordun te ortasına kadar. Jozu durdurdu. Jozunun durdurması bir şey de değiştirmez çünkü adam elmas. O meyveyi buggy yese o da durdururdu. Durduran şey elmas. Elmas duvar koy önüne o da durdururdu. Ki bu da bir kıstas değil.WB'nin deprem dalgası çelik duvarı geçemedi. O zaman çelik duvar > WB mi diyeceğiz. O duvarı miwak sence kesemez miydi? Bu adamın elmas dışında kesemeyeceği bir şey olduğunu sanmıyorum ben.
Araya girmiş gibi olacağım rahatsızlık için özür dilerim. Mangaya ve diğer infolara hakimsin anladığım kadarıyla. Sormak istediğim bir şey var. Şimdi bizim Zoro dünyanın en güçlü sumo güreşçisi ile sumo güreşi düellosu yapsa ve yenilse bu onu rakibinden güçsüz mü yapar? Cevabını evet veya hayır olarak bekliyorum. Teşekkürler, iyi forumlar.

Önce bu konuyu netleştirelim sonra diğer konulara da cevap vereceğim. Yoksa anlaşamayacağız.

Güzel bir şeyleri kabul etmeye başlamışsın. Gelelim Shanksin farklı bir gücü var mı yok mu konusuna. Bu hiç önemli değil. Çünkü mihawk en güçlü kılıç ustası. Bunu sana daha önce Zoro örneği ile anlatmıştım kaku ile vssinden bahsederek. Aynı örnekten bahsediğ mihawka bağlayacağım.

Kaku = Rokushiki teknikleri + kılıç ustalığı(kendisi kendine 4 kılıç ustasıyım diyor) + Zoan meyve gücü

Zoro = Saf kılıç ustası

Zoro'nun saf kılıç ustalığından gelen güç seviyesi > Kaku'nun tüm tekniklerinden gelen gücün seviyesi

Yani bir kişi ben kılıç ustasıyım dediği sürece meyve yesin veya yemesin, farklı teknikleri olsun veya olmasın o kişi Mihawktan GÜÇSÜZDÜR.
Ben senin dediklerini okuyorum, ve ona göre cevap yazıyorum, sen benim dediklerimi okumadan kendi bildiğin şeyleri yazmaya devam ediyorsun, yani kafanda sabitlemişsin bazı şeyleri asla taviz vermiyorsun. Bu durumda tartışmanın bir manası kalmaz.

Şimdi senin kurduğun mantıkta ki hatalar;

Kaku kendine kılıçustası demiş olabilir, kendine aynı zamanda rokushiki ustası da dedi bu adam Zoro'ya shigan sokarken, kendisinin sahip olduğu zürafa meyvesinin gücünü överek üstün olduğunu da iddia etti bu adam zoan kullanıcısı olarak. Haliyle bu adamı kılıçustası olarak lanse edemeyiz, zaten sende sahip olduğu diğer yeteneklerini Zoro'nun geçmesi üzerinden baz almışsın, oradan Mihawk ondan da güçlüdür diyerekten bir mantık kurmaya çalışmışsın.

Evet, Zoro Kaku'nun diğer yeteneklerini kılıçustalığı ile aştı. Mihawk Buggy'nin yeteneklerini kılıçustalığı ile aşmasından hiçbir farkı yok bunun. Benim hiç Mihawk yonko komutanı seviyesinin altında gücü vardır dediğimi gördün mü?

Kaku'nun Zoro'ya kaybetmesinin bu söylemeye çalıştığın mantıkta hiçbir yeri yok. Kaku bir Yonko komutanı, Vista seviyesi bir adam değil. Kaku'nun yetersiz Haki seviyesi, yetersiz meyve kontrolü, ve yetersiz rokushiki'si vardı bu sebepten Zoro'ya üstün gelemedi. Bu kadar basit. Sen nereden nereyi bağlamışsın şaşırıyorum. Kaku'nun dourikisi 2200 değil Lucci gibi 4000 olsaydı Zoro Kaku'ya yenilseydi, bu söylediklerinin tam tersini söyleyip Mihawk'ın ünvanı sadece kılıç içindir Kaku Zoro'yu kılıçustası olarak yenmedi, sayılmaz diyecek miydin?

Bak söylediğim şey çok basit, Kaku çok rahat Lucci seviyesinde bir adamda olabilirdi, bu durumda Zoro onu kesemeyecek ve yenilecekti.

Mihawk Kaku'yu yener diyorsan, zaten bunu kimse inkar etmiyor, eden var mı? Evet Zoro'nun yeneceği rakipleri şuan için haliyle Mihawk'ta yenebilir buna da itiraz eden yok. Daz Bones'u da yendi hemen zaten. Zoro en güçlü kimi yendi? Doflamingo'nun sağ kolu bile olmayan, önemli bir görev bile vermediği (Trebol ve Diamante'ye bile daha önemli görevler verdi) Pica. Bu Pica Zoro'yu PH Ejderi ve Hawkins'in oyuncağı kadar bile fiziksel olarak zorlayamamıştı yakın dövüşte. Mihawk'ın zaten Pica'nın taşlarını da keseceğini biliyoruz, buz dağı kesmesinden ötürü.

Bunları yener Mihawk. Zaten Vista seviyesi yani Yonko'nun en güçlü 3.adamı seviyesi bir adam derken bunları zaten rahatça aşması gereken bir adam Mihawk.

Croco'ya geri vites yaptı mı? Yaptı, belki uğraşmak istemedi ama tek atamayacağı için en azından hafif zorlukla yeneceği için vaktini boşa harcamak istemedi ve Luffy o esnada zaten kaçmıştı.

Ama Vista'ya karşı çok zorlanacağı belliydi, kaldı ki vivre card'da bunu söylemiş. O sebepten düelloyu kafasına göre bitiremedi ve Vista'dan izin isteyerek düelloyu erteledi Mihawk.

Bunu sayılarla açıklayalım. Fujitora üzerinden gidelim bu sefer.

Mihawkın maksimum gücü 1000 olsun. Fujitoranın kılıç ustalığındna gelen gücü 500 olsun. Meyvesi de 400 olsun. İkisinin toplamı 900. Meyve yemek fujitorayı kılıç ustalığından çıkarmaz.

Yani Mihawk öyle bir kılıç ustası gücü var ki Fujitora meyve yemesine rağmen gene de Mihawk hala en güçlü kalabiliyor. Peki fujitoranin güç toplam 900 değil de 1100 olsaydı ve Mihawkı yenseydi en güçlü kılıç ustası olur muydu? Evet olurdu. Fakat en iyi olmazdı. Çünkü mihawkın saf kılıç ustalığı 1000. Fujitoraya ise 400 vermiştim. Yani En güçlü olmak en iyi olmak değildir. En iyi olmak da en güçlü olmak değildir. Fakat Mihawk hem en iyi hem de en güçlü kılıç ustası. Son çıkan sayılardan birinde shiryuu meyve yemişti. Aynı sayıda mangaka mihawkı çizmiş ve demişki en güçlü kılıç ustası. Mangaka shiryuunun meyveli haline rağmen Mihawka en güçlü ünvanını vermiş. Eğer shiryuya verseydi diyecektik ki demekki meyve ile öne geçmiş ve en güçlü o olmuş.

Bakınız Zoro vs Kaku. Kaku o kadar tekniğe zoana ve 4 kılıç ustalığına rağmen Zoro gibi saf bir kılıç ustasına yenildi. Meyve kişiyi kılıç ustalığından çıkarmaz ve onun gücünün bir parçasıdır. Zaten biz de bunu diyoruz Mihawk için. Adam en güçlü kılıç ustası ve bir meyvesi bile olabilir belki de. Şuan bildiğimiz yok. Örneğin WB dünyanın en güçlü adamıydı. Meyvesiz mi? Hayır meyvesi ile en güçlü adamı. Total güçten bahsediyoruz burada.
.
O Kaku denen ezikten tuttun buralara kadar getirdin olayı farkında mısın? Zaten kılıç kullanmayı birisi biliyorsa, hiçbir durumda kılıçustalığı sorgulanamaz.

Dünyanın en güçlü adamı unvanı; insan olan herkesi kapsıyor.
Dünyanın en güçlü kılıçustası unvanı; kılıçustalığı ile ilgili kullanılan teknikleri kapsıyor. Eğer bir insan sadece kılıçustalığı teknikleri ile dövüşüyorsa, Mihawk ondan güçlü olur unvandan ötürü, yok o insanın başka teknikleride varsa sayılmaz.

Sana bir önceki mesajımda anlatmaya çalıştığım ve senin umursamadığın şey bu.

Sen bilmezsin, ben bundan 2 sene evvel bisentonun kılıçtan ne farkı var diye yazmıştım, hakkaten farkı yok ve tek farkı sapının daha uzun olması, bıçak yani keskin tarafı neredeyse bir kılıç ile aynı. Sonra bisento'ya kılıç diyor diye benle dalga geçmeye çalıştılar.

Sonra ne oldu? Mangada bunu gördük;

O bana bisentoya kılıç diyor diye dalga geçenlerin hepsi yok oldu.

Beyazsakal'ın Shanks ile çarpışmasına bakalım aynı kılıçustaları gibi. Haliyle Beyazsakal'ın da bu durumda kılıçustası olarak sayılmaması için hiçbir engel yok.

Ama Beyazsakal kılıç türevi silah kullanıyor olmasına rağmen Mihawk'tan resmi olarak güçlüydü ve Mihawk WB ile aramdaki farkı görmek istiyorum diyordu, aradaki farkı kabul etmiş sadece ne kadar açık olduğunu merak etmişti.

İşte bu sebepten, Shanksin başka bir gücünün olup olmaması önemli değil. Kılıç ustası olması bizim için yeter sebeptir. Adam fazladan ne gücü varsa da Mihawkı geçememiş. Bu kadar basit.

Shanks Mihawk ile düello ettiğinde muhtemelen yonkou olmuştu bile. Çünkü WB mihawkı tanıyor ve diyor ki ikinizin düelloları hala kulağımda. Bu ikisi o dönem ezik olsalardı kim bunların düellosunu iplerdi? Üstelik mihawk o dönemde bile adını duyurmuş. Öyle ki shanks WB'ye diyor ki bu yarayı mihawktan almadım. Yani mihawk bana bu yarayı bırakabilirdi, bu normal olurdu ama ondan değil senin adamından aldım. Buradan da zaten yapılan düellonun ciddi olduğunu anlıyoruz. Çünkü shanks yaralanma ihtimalinden bahsediyor. Bunlar oturup da slash atma yarışması yapmamışlar. Öyle bir durumda yaralanma ihtimali olmaz. Doğal olarak WB'ye böyle bir şey demesi de saçma olurdu. Ayrıca vivreye göre Shanks luffyi ziyaret ettiği sıralarda yonko olmuş. Herif yonko iken balığa kol vermiş. Shanksi mihawk hiç yenememiş fakat yenilmemiş de. Ve bildiğimiz bir yarası da yok.

Mihawk da vivreye göre kendisini yenebilecek Shanksin üzerinde birini bekliyor. Yani shankse de hiç yenilmemiş. Zaten yenilmiş olsa en güçlü ünvanı mihawkta olmaz. Peki o zaman 2si de yenişemediyse neden Mihawk en güçlü olarak anılıyor? Ben bunun sebebinin şu olduğunu düşünüyorum. Bu ikisi vivreye göre kılıçta daha da güçlenmek için bir kez de değil çok sayıda düello etmişler güçlenmişler. O sırada dünyanın en iyisi başka birisiydi. Mihawk gitti ve en güçlüyü shanksten önce yenerek en güçlü ünvanını kendine aldı. Sonra en güçlü ünvanı ile shanksin yanına bir geldi Shankste kol yok. Mangadan anlıyoruz Mihawk shanks daha luffy veletken kolunu kaybettiğinden beri shanksle dövüşmemiş. Bunu onuruna yakıştırmıyor. Doğal olarak en güçlü ünvanı da buna yapıştı kaldı. Şimdi Mihawk 2 kollu ve shanksten güçlü birisini bekliyor. Hangi shanks? Yonko seviyesi olan shanks.

Mihawkın shichibukai olması, marinefordda abuk sabuk tiplerin önüne çıkması onun seviyesini düşürmez. Marinefordda o tipler herkesin önüne çıktı. Birisi croco, Wb'ye dalmaya kalktı, sengokuya laf soktu, dofa laf soktu, akainuyu 2ye ayırdı falan. Peki bunları yaptı diye onların seviyesi aşağı mı düştü? Sengoku istese yerin dibine gömerdi. Akainu istese canını alırdı. İlgilenmediler. Mihawk da aynını yaptı ilgilenmedi. Aşırı ezikleri ise kesip geçti. Keyfi davrandı ve güçlü olanların luffynin kaderine neden müdahale ettiklerini anlamaya çalıştı. Önüne çıkanları gördükçe en sonunda bu denizlerdeki en büyük güç, herkesi peşinden sürükleme gücü dedi. Bunların dışında Mihawk gözlem hakide çok iyi birisi ve insanların niyetini anlayabilir. Croconun ve vistanın dövüşme niyetinin olmadığını sezip dövüşmemiş de olabilir. Ama mesela okama saldırıyordu onları kesti. Muhtemelen mr1 de saldıracaktı onu da saldırmadan kesti. Yani geleceği görebiliyor olabilir de mihawk. Serideki en iyi gözlem haki bunda çıksa kimse şaşmaz.

Doğal olarak önüne çıkanlar üzerinden güç denklemi kurulamaz. 1. shankse bakacağız 2. mihawkın ünvanına bakacağız 3. marineforddaki slashlara bakacağız. Adam 2 tane slash attı bir tanesi marinefordun dışına kadargidip devasa kesik attı. Pikayı kesmek istese adam adanın öbür ucundan slash atacak kadar güçlü biri yani. Bir diğerini WB'ye gönderdi marinefordun te ortasına kadar. Jozu durdurdu. Jozunun durdurması bir şey de değiştirmez çünkü adam elmas. O meyveyi buggy yese o da durdururdu. Durduran şey elmas. Elmas duvar koy önüne o da durdururdu. Ki bu da bir kıstas değil.WB'nin deprem dalgası çelik duvarı geçemedi. O zaman çelik duvar > WB mi diyeceğiz. O duvarı miwak sence kesemez miydi? Bu adamın elmas dışında kesemeyeceği bir şey olduğunu sanmıyorum ben.
Shanks aynı WB gibi, önemli olmaz olur mu? Yukarıda da gösterdiğim üzere, WB'nin kullandığı silahın kılıçtan hiçbir farkı yok, tek farkı sapının uzun olması bu kadar.

Bana göre WB'nin ölümünden sonra Shanks'ın dünyanın en güçlü adamı unvanını alamamasının da tek nedeni Karasakal. WB'nin meyvesi ve fiziksel kuvveti Karasakal'da, yakın dövüş ve kılıç gücüde Shanks'ta var. Haliyle bunların aralarında dünyanın en güçlü adamı unvanı çekişmesi olacak.

Dediğin argümanlardan birisine hemen cevap vereyim; bunlar ezik olsa WB nasıl duysun demişsin. Öncelikle WB sağır sultan değil Luffy gibi, burada algılar karışmasın. WB çok daha zeki ve etrafı takip eden birisi, istihbarat ağı çok kuvvetli Luffy gibi kör cahil değil. Pacifista'ları bile duymuş savaşa gelmeden önce bunlar duyduğum hükümet silahları mı diyordu. WB'nin istihbaratı kuvvetliyken ortalama dövüşçülerin yaptıklarını bile duyması neden sana garip geliyor? Ace ile Jinbe'nin düellosunu duyup 5.günde gelip oraya müdahale eden bir adam. Yani Shanks ile Mihawk, Ace ve Jinbe seviyesindeyken dövüşmüş ve WB'nin kulağına gitmiş olabilir. Bunun cevabını böyle vereyim.

Yara almama mevzusuna da daha önce cevap verdik, yani antremanda bile yara alabilirler. Sonuçta Zoro'nun gözü bence Mihawk ile yaptığı antremanda kapandı, haliyle Shanks Mihawk'tan yara almış olabilir. Kaldı ki Shanks bu olayı Meyvesiz Teach dövüşü ile bir tutarak kıyaslıyor, buradan Mihawk'ın Meyvesiz Teach seviyesi olduğunu mu farz etmeliyiz. Ben daha önce Meyvesiz Teach Shanks'a yara verdi o sebepten Yonko seviyesidir dendiğini görmedim. Mihawk ile ilgili bu yorumlar yapılıyor hemde yara bile vermemesine rağmen.

Mihawk gözlem haki'de çok iyi demişsin, neye göre bunu söyledin bilemiyorum. Rayleigh Luffy ile gittikleri ada da 500 tane hayvanın güç seviyesini bile sezerken, Mihawk Zoro'nun babunları yenemeyeceğini düşünüp, yenildiklerini sezememiş ve Zoro'ya laf çarpıtırken mort olmuş birisi, daha kendi adasındaki olan olayları sezemeyen Mihawk'ın gözlem haki'sinin iyi olduğu söylenemez bence. Kaldı ki böyle bir eksiği varsa bile sıkıntı olmamıştır, şahin gözleri ile çok yüksek görüş açısı olduğunu savaşta Luffy'nin yüzlerce adamın arasından görerek gösterdi. Boşuna şahin göz demiyorlar. Shiryu'nun görünmezlik gücünü almasıda bence mangakanın yaptığı kurguda Mihawk'ı ona yendireceğinden ötürüdür, eğer şahin göz yeteneğine sahip birisinin yeteneğini nasıl boşa çıkarırsın derlerse ben görünmezlik yeteneği ile derim, haliyle Shiryu'ya yendireceğinin sinyalini bana göre veriyor.

Diyorsun ki Mihawk'ın önüne geçenler önemli değil. Mihawk'ın bilmem kaç sene evvel, gözümüzle görmediğimiz, ne seviyede olduğunu bilmediğimiz, Shanks'ın ne kadar ciddi olduğunu bilmediğimiz artık antika sayılacak bir düello üzerinden güç seviyesine karar veriyorsunuz, ama gözümüzle gördüğümüz ve güç seviyesini bildiğimiz; Jozu, Vista, Croco gibi karakterleri kabul etmiyorsunuz. Bu çok büyük bir çelişkidir. Sadece söylenti olarak geçen Shanks'ı kabul eden ilk başta kendi gözüyle MF'de gördüğü şeyleri kabul edecek. MF'de ciddi değildi deniyor, öyle olmasa Shanks'tan neden özür diliyor? Mihawk Shanks'tan özür diliyor, ama Shanks ile bilmem kaç sene önce yaptığı ve bizim görmediğimiz sözde düello ciddi oluyor, ama MF'de yapılan düelloları özür dilemesine rağmen ciddi olmuyor, büyük çelişki.

Buggy demişsin, Buggy'nin meyveside kılıçustalarının antisi sayılır, Mihawk'ı durdurabildi mi? Durduramadı. Ama Jozu durdurdu, demek ki orada farklı bir şeyler var. Mihawk slash yollamadan önce WB ile aramdaki seviye farkını göreyim diyor, Jozu'yu görüyor. Yonko sağ ve sol kol seviyesi. Benim görüşüm bu seviyelerde Mihawk, mantıken Yonko seviyesinde olması bence mümkün değil.

Son düzenleme:
Ne kadar fazla uzun yazılar var. Cidden insanlar bu konuda aşırı zıt fikirliler bu beni biraz üzüyor çünkü birisi mihawk yonko seviyesi derken birisi çıkıp shici seviyesinde diyor gerçekten garip. Bana göre en assagi amiral gücündedir o ünvan her önüne gelene verilecek bir ünvan değil...

Ne kadar fazla uzun yazılar var. Cidden insanlar bu konuda aşırı zıt fikirliler bu beni biraz üzüyor çünkü birisi mihawk yonko seviyesi derken birisi çıkıp shici seviyesinde diyor gerçekten garip. Bana göre en assagi amiral gücündedir o ünvan her önüne gelene verilecek bir ünvan değil...
Ben kendi adıma konuşayım; Mihawk'ı Yonko 2. veya 3. komutanı seviyesi ve Weevil, Dof gibi üst seviye Shichibukai'lar arasında görüyorum. Öyle ortalama alt seviye bir Shichibukai olarak görmüyorum. Kaido'nun küçümsemesine ve WB ile arasında fark görmek istemesine göre normal bence.

Ben kendi adıma konuşayım; Mihawk'ı Yonko 2. veya 3. komutanı seviyesi ve Weevil, Dof gibi üst seviye Shichibukai'lar arasında görüyorum, öyle ortalama alt seviye bir Shichibukai olarak görmüyorum. Kaido'nun küçümsemesine ve WB ile arasında fark görmek istemesine göre normal bence.

Gayet güzel bir bakış açısı ama kaido gibi kibirden ölen (ölemeyen diyelim xd) bir adam herkesi küçümser bence.

O seviyeyle değilde karakterle alakalı bir şey aslında Crocoda mfde küçümsemediği bir adam kalmadi ama kendi seviyesi amiral bile değil.
Croco dediğin gibi kibirli bir adam, ama yeri geldiği vakit mantıklı davranıp Marco'nun arkasında hiza alıp Amirale karşı birlikte savaşıyor. Jozu'yu gördü mü hakkını veriyor.

Croco dediğin gibi kibirli bir adam, ama yeri geldiği vakit mantıklı davranıp Marco'nun arkasında hiza alıp Amirale karşı birlikte savaşıyor. Jozu'yu gördü mü hakkını veriyor.
Nerde yav Marco'nun arkasinda hiza alip Amiral ile savaşmış Croco? Adam Amirali engelleyip Amiralin dibinde durmaya devam ediyor. O sirada etrafta 1 tane bile WB tayfasindan biri yok. Crocodile olayi bitirip Jinbe ve Luffy'i uzaklaştirdiktan sonra geliyor Wb'nin adamlari. Ondan sonra ise devreye zaten WB korsanları giriyor.

Wb korsanlari ve Akainu arasinda bir catisma oluyor.

Aman diyeyim tartışmaya girme anlamadığın şekilde haksız çıkarsın croco konusunda inanılmaz derece savunma mekanizması var uyarıyayım dedim. @Erkan12

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık