Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben aynı şey demiyorum zaten, okumuyor musun yazdıklarımı ben senin ağzından yorumladığımı yazdım. Bütün çıkarımların senin sayfalardır yazdıklarından çıkarımlar, o millete attığın birbiri ile çelişen onlarca mesajını oku, heryere cevap yetiştireceğim diye yazdıklarını bir oku, ve benim Mihawk çıkarımı senin yaptığın çıkarımlardan yola çıkarak yazılan birşey sonucuna varacaksın, ama anlayacağına ihtimal vermiyorum o yüzden yeter benden bu kadar sana kolay gelsin.
Sen yapılan tartışmaya ortasından atlayıp alakasız saçma sapan bir örnek veriyorsun, sonra ben o örneğin karşılığını verince ben ''heryere cevap yetiştireceğim'' oluyorum demek? Hem suçlu hem güçlü dedikleri bu olsa gerek.

Senin bana geldiğin örnek saçma sapan bir örnek, ve bunu anlamak çok kolay, heryere cevap yetiştirmeye değil bana yöneltilen saçma örneği cevapladım. Tekrar yazdıklarımı okursan anlarsın, benimde sana söyleyeceğim son şey bu.

Ben neye itiraz ettiğimi başından beri biliyorum zaten çünkü her zaman aynı argümanlar ile aynı şeyleri yazıyorsun.

Güzel ve kanıtlı dedim. Dediğin şeyin en ufak oluru yok. Adam kılıç ile Amiral blokluyor hem de ortada başka bir şey yok? Yani sadece kılıçççç.
Neye itiraz ettiğini bilmediğin ortada, bana düello değil diyemezsin diyorsun, bahsedilen şeyi anlamamışsın.

Rayleigh'de tekme atmıştı Kizaru'ya, saldırıyı bloklamıştı yani. O mantıkla gidersek Rayleigh sadece tekmelerle dövüşen bir adam olurdu. Yine dediğim gibi, verdiğin örnek olmamış. Big Mom'da neler çıktı, Fujitora'da neler çıktı, örnekler çoğaltılabilir. Dediğim gibi, Shanks'ın tüm yetenekleri ortaya çıkınca görürüz, şimdilik kesin konuşamayız.

Neye itiraz ettiğini bilmediğin ortada, bana düello değil diyemezsin diyorsun, bahsedilen şeyi anlamamışsın.

Rayleigh'de tekme atmıştı Kizaru'ya, saldırıyı bloklamıştı yani. O mantıkla gidersek Rayleigh sadece tekmelerle dövüşen bir adam olurdu. Yine dediğim gibi, verdiğin örnek olmamış. Big Mom'da neler çıktı, Fujitora'da neler çıktı, örnekler çoğaltılabilir. Dediğim gibi, Shanks'ın tüm yetenekleri ortaya çıkınca görürüz, şimdilik kesin konuşamayız.
Ne dersek diyelim kısır döngüden çıkamıyoruz. Neyse zaten elbet ortaya çıkacak her şey.

En az Amiral ayarı, en fazla Yonkou ile Amiral arası çıkar. Çok büyük sürpriz olarak yonkou seviyesi çıkar. Bu kadar tartışmaya gerek yok :/

Hacım gözünün yağını yiyim bu soruyu sormamış ol yaa :( Neyse bak.. Birazdan yazacaklarımdan sonra Shanks'ın neden kılıç ustası olarak görüldüğü konusunda aklında soru işareti kalmamalı. Lütfen zorlama bak çünkü çok açık her şey :)
  1. Wb kılıç ustası olsa Mihawk'la dövüşmüş olurdu.
  2. Wb kılıç ustası ise ve Wb yaşarken Mihawk en iyi ise MF'de Mihawk neden "onunla aramızdaki farkı kendi gözlerimle görmek istiyorum" desin ? :) Mantıksızlık ve saçmalığa bak! Mihawk zaten güçlü olduğu adamla arasındaki farkı görmek istiyor. Bu saçmalığa mi gülersin yoksa bu saçmalığa inanıp Wb'ye kılıç ustası diyen kişilere mi ?
Ben zaten ikisinin durumu aynı demedim hatta bayağı bağlamından koparmışsın bana WB'ın kılıç ustası olmadığını ispatlamaya girişmişin :D Ben zaten onu biliyorum, sadece sizin bu düz mantıkla WB bile kılıç ustası oluyor dikkat edin dedim. İlle bana uzun yazdıracaksın sevmiyorum işte aynı tartışmalara girmeye niyetim de yok ama yazmış da yazmışın :(
Mihawk Wb'yle değil Shanks'la dövüştüğüne göre ve Mihawk'ın ünvanı kılıç ustalarını kapsadığına göre Shanks kılıç ustasıdır. Sanji en iyi aşçı olmak istiyorsa bir aşçıya meydan okur bir hemşireye falan değil.
O zaman kılıç ustasıyla dövüşen herkesi kılıç ustası mı kabul edeceğiz yani? :D Böyle mantık olmaz, Shanks ile olan düellolarının ne şartlarda gerçekleştiğini vs. hiçbir şey bilmiyoruz bile fazla ve gereksiz kesin konuşuyorsun. Ayrıca Mihawk'ın unvanının kılıç ustalarını kapsadığını biz de biliyoruz, burada 800 sayfadır tartışılan şey zaten "kılıç ustası" kavramı. Bu konuda mangada kesin çizilen bir çerçeve yok.
İlgili resimleri teknik imkansızlıklar nedeniyle atamıcam. Lakin Shanks miço olduğu dönemden itibaren şu ana kadar dövüşürken kılıcına davranmış. Minimum 25 seneden bahsediyorum. Bu süreç içerisinde Shanks'ı gördüğümüz her sahnede herif kılıcıyla gözüktü. Ace gözüktüğü her sahnede ateş gücünü kullanıyorsa senin "bu adamın başka bir gücü var" demen saçmadır. Bu durumda savaşmak için neye davranıyorsun o senin ana gücündür. Ateşse ateş, buzsa buz, kılıçsa kılıç, hakiyle haki. Bu durumda Shanks kılıç ustasıdır.
Bu adamın başka gücü olduğunu mangaka diyor ama, o da mı olmaz? :D Sbs sorusuna cevabında çok bariz şekilde dokunduruyor buna.
Mangaka Shanks için "kılıç ustalığı en üst seviye ama Mihawk 1 numara" demiş.
Evet Shanks'in kılıç ustalığı, "en iyi" ile kapışıp yenilmeyecek kadar iyi. Bunda bir sıkıntı yok. Ama mangakanın dediği gibi Shanks bundan ibaret de değil.
Shanks'ın "gryphon" isimli bir kılıcı var. Kılıç, bu adam için öncelikli savaş aracı olmasa iyi kalite bir kılıca da ihtiyacı olmazdı. Sabo'nun öncelikli savaş aracı kılıç ya da başka bir silah değildi ve herhangi bir boruyu kullanıyordu. Demek ki kılıç Shanks için önemli.
Ben önemsiz demiyorum. Dediğim şey kılıç konusunda Shanks olağanüstü önemli ve dövüş gücünün önemli bir parçası da olabilir.
Shanks çok güçlü bir haki kullanıcısı olabilir. Bu durum Shanks'ın kılıç ustası olduğu gerçeğini değiştirmez. Yarın Zoro çok güçlü bir haki kullanıcısı olsa bu Zoro'yu kılıç ustası olmaktan çıkarmaz. Aynı şekilde Shiryuu meyve yedi ve hala kılıç ustası. Yani çok güçlü bir haki kullanıcısıysan ve kılıç kullanıyorsan kılıç ustası olmaktan çıkarsın miti Mihawk'ın Shanks'tan güçlü olduğu düşüncesini kabul etmemekten ileri gitmeyen bir "forum klişesi".
Ben zaten hiçbir zaman böyle bir şey demedim, aksini savundum..?
Mihawk'la kılıç yatıştıran bir adam nasıl kılıç ustası olmaz ? Bu nasıl bir saçmalıktır ? Bu, Sanji'yle aşçılık konusunda yarışan birinin "soğan doğramayı bilmem ama yemek yemeyi çok severim" demesi gibi bir şeydir.
Şöyle diyeyim, bir başka tayfada aşçı olmayıp çok iyi yemek yapan birisi olsun. Ve neredeyse Sanji kadar iyi yemek yapabilsin ama adam/kadın aşçı değil. Sen buna olmaz sen aşçısın mı diyeceksin?

Her şeyden önce "kılıç ustası" kavramı inanılmaz derecede muğlak, Mihawk öyle, Shanks ile yaptıkları düello öyle ama niye bu kadar kendinizden emin konuşuyorsunuz anlamıyorum. Ne gerek var yani? Gerçekten bu dediklerim sana imkansız mı geliyor o kadar mı mantıktan uzak? Ben kendi adıma söyleyeyim, hiçbir zaman körü körüne taraf olmayı sevmem, olmam da. Bu konuda savunduğum şeylerin bana olma olasılığını sor, sana %51 derim. Ortada bu kadar belirsizlik varken, mangaka yarın bir gün dediğiniz gibi çizmezse n'olacak? Sıvadı mı diyeceksiniz :) İddialaşmanıza bir şey demiyorum da dedikleriniz %100 gerçeklikmiş gibi davranmayı bırakın. Haklı duruma düşmüyorsunuz yani sadece bağnaz bir görüntü veriyorsunuz.

Yarın bir gün ben yanılırsam, yanılmışım derim yani bu kadar basit. Çok büyütüyorsunuz.

Ben zaten ikisinin durumu aynı demedim hatta bayağı bağlamından koparmışsın bana WB'ın kılıç ustası olmadığını ispatlamaya girişmişin :D Ben zaten onu biliyorum, sadece sizin bu düz mantıkla WB bile kılıç ustası oluyor dikkat edin dedim. İlle bana uzun yazdıracaksın sevmiyorum işte aynı tartışmalara girmeye niyetim de yok ama yazmış da yazmışın :(

O zaman kılıç ustasıyla dövüşen herkesi kılıç ustası mı kabul edeceğiz yani? :D Böyle mantık olmaz, Shanks ile olan düellolarının ne şartlarda gerçekleştiğini vs. hiçbir şey bilmiyoruz bile fazla ve gereksiz kesin konuşuyorsun. Ayrıca Mihawk'ın unvanının kılıç ustalarını kapsadığını biz de biliyoruz, burada 800 sayfadır tartışılan şey zaten "kılıç ustası" kavramı. Bu konuda mangada kesin çizilen bir çerçeve yok.

Bu adamın başka gücü olduğunu mangaka diyor ama, o da mı olmaz? :D Sbs sorusuna cevabında çok bariz şekilde dokunduruyor buna.

Evet Shanks'in kılıç ustalığı, "en iyi" ile kapışıp yenilmeyecek kadar iyi. Bunda bir sıkıntı yok. Ama mangakanın dediği gibi Shanks bundan ibaret de değil.

Ben önemsiz demiyorum. Dediğim şey kılıç konusunda Shanks olağanüstü önemli ve dövüş gücünün önemli bir parçası da olabilir.

Ben zaten hiçbir zaman böyle bir şey demedim, aksini savundum..?

Şöyle diyeyim, bir başka tayfada aşçı olmayıp çok iyi yemek yapan birisi olsun. Ve neredeyse Sanji kadar iyi yemek yapabilsin ama adam/kadın aşçı değil. Sen buna olmaz sen aşçısın mı diyeceksin?

Her şeyden önce "kılıç ustası" kavramı inanılmaz derecede muğlak, Mihawk öyle, Shanks ile yaptıkları düello öyle ama niye bu kadar kendinizden emin konuşuyorsunuz anlamıyorum. Ne gerek var yani? Gerçekten bu dediklerim sana imkansız mı geliyor o kadar mı mantıktan uzak? Ben kendi adıma söyleyeyim, hiçbir zaman körü körüne taraf olmayı sevmem, olmam da. Bu konuda savunduğum şeylerin bana olma olasılığını sor, sana %51 derim. Ortada bu kadar belirsizlik varken, mangaka yarın bir gün dediğiniz gibi çizmezse n'olacak? Sıvadı mı diyeceksiniz :) İddialaşmanıza bir şey demiyorum da dedikleriniz %100 gerçeklikmiş gibi davranmayı bırakın. Haklı duruma düşmüyorsunuz yani sadece bağnaz bir görüntü veriyorsunuz.

Yarın bir gün ben yanılırsam, yanılmışım derim yani bu kadar basit. Çok büyütüyorsunuz.
Yine uzun uzun yazmıcam öyleyse :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık