Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hala daha Mihawk'ın KK olabileceğini söylüyor. Mihawk güçlenecem güçlenecem diyerek KK oluyor. Ne güzel fikir savunuluyor öyle.

Hala daha Luffy ile kıyaslıyorlar. Luffy ile Mihawk eğer aynı jenerasyondan olsaydılar Mihawk onun adamı olurdu be.:D KK olacakmış bir de.:D

O ünvan evrenin içinde olan bir şey, Oda seri dışından öyle bir bilgi mi verdi diye soruyorum ben.
Bildiğim kadarıyla yok.

Bunu açıklamıştım. Halk bu ünvanın farkında yani Oda'nın bize sunduğu bir bilgi değil bu ünvan birisini yada birilerini yenerek ulaşılmış yada alınmış. Birisi onu yenmedikçe de onda kalacak. Yani dediğin gibi Mihawktan güçlü kılıç ustadı olmadığı için verilmiş gibi bir olay yok çünkü halk her karakterin hangi güce sahip olduğunu bilemez ve bilmiyorda.
Halkın ünvanı bilip bilmemesi bir şeyi değiştirmiyor zaten. Bu salt okuyucu tarafından bilinen bir şey olsa da fark etmiyor. Mihawk, birileri ondan bu ünvanı alana kadar kendisine kılıç ustası diyen herkesten güçlüyse bir sorunumuz yok bu konuda.

Kemer kimdeyse en iyi odur. Başkası ondan güçlü olabilir mi, olabilir. Buna itirazım yok ama güçlüyse bilmemiz için gidip kemeri alması lazım. Kemeri almıyorsa kemerin sahibi en güçlüdür. Öyle bir hedefi olup olmaması da bu durumu değiştirmez, birisi gidip almadığı sürece biz ondan güçlü olup olmadığını bilemeyeceğiz nasılsa.

Bildiğim kadarıyla yok.

Halkın ünvanı bilip bilmemesi bir şeyi değiştirmiyor zaten. Bu salt okuyucu tarafından bilinen bir şey olsa da fark etmiyor. Mihawk, birileri ondan bu ünvanı alana kadar kendisine kılıç ustası diyen herkesten güçlüyse bir sorunumuz yok bu konuda.
Bilerek mi yapıyorsun anlamıyorum ama son kez yazıcam.
Kendine kılıç ustası diyen birisinin Mihawktan ünvanı almasına gerek yok Mihawk en güçlü dememizi bırakmamız için. Savaşmayabilirler ancak Mihawktan daha güçlü mevcut bir kılıç ustası olabilir. (olduğunu düşündüğüm için demiyorum bunu ünvanın mantığı bu şekilde)

Yani Linlin sonraki bölüm ben kılıç ustasıyım dese bile ünvan Mihawkta iken bir dövüşleri olup olmadığını bilmediğimiz sürece Mihawk kesin daha güçlü diyemeyiz. Çünkü Grand Line'da ki bir adam Linlin güçlenmiş Mihawkı yener artık Linlin'e DEİKU diyicez diye bir şey diyemez. Mevcut DEİKU birisine yenilir ve haberlerde insanlar durumu öğrenir. Bunları da bir yerden uydurmuyorum ünvanın birilerinden geçtiği bariz olduğu için durum bundan ibaret.(ünvanın birisinden geçtiği konusunu da Zoro'nun sözleri ve One Piece halkının ünvanın farkında olduğunu belirterek açıklamıştım)

Bu konuda daha fazla tartışmak da istemiyorum(sen cevap yazabilirsin sorun değil) kafamda netleşen şeyler oldu bu konuda umarım sana da bir şeyler katmıştır. Teşekkürler. :sapkali:

Valla arada denk geliyor yorumlar, okuyunca başıma ağrı giriyor. Allah'dan engelleme varda rahatlıyoruz la bu kadar boş yazılmaz yani.
Forumdaki 79 kişi amiralleri yenemez diyor, 22 kişi kk olurdu diyor ki hemen hemen hepsi trollüğüne atmışlardır oylarını. 211 kişi adamın seviyesi için minimum amiral diyor hala milletle dalga geçer gibi yorumlar atılıyor,hey Allah'ım ya rabbim.

Kemer kimdeyse en iyi odur. Başkası ondan güçlü olabilir mi, olabilir. Buna itirazım yok ama güçlüyse bilmemiz için gidip kemeri alması lazım. Kemeri almıyorsa kemerin sahibi en güçlüdür. Öyle bir hedefi olup olmaması da bu durumu değiştirmez, birisi gidip almadığı sürece biz ondan güçlü olup olmadığını bilemeyeceğiz nasılsa.
Ben yazarken yazmışsın ufak bir şey yazıyım bunun içinde.

Kemer muhabbeti ünvanın devri için mantıklı bir örnek ancak güç kıstasında örnek olarak sınıfta kalır. Sonuçta iki karakterin güçleri bilindikten sonra birbirleri ile karşılaşmasa bile savaşsalar sonucun ne olabileceği konusunda bir tahminimiz oluyor. Forumda ki tüm vs anketleri buna örnek olabilir.

Valla arada denk geliyor yorumlar, okuyunca başıma ağrı giriyor. Allah'dan engelleme varda rahatlıyoruz la bu kadar boş yazılmaz yani.
Forumdaki 79 kişi amiralleri yenemez diyor, 22 kişi kk olurdu diyor ki hemen hemen hepsi trollüğüne atmışlardır oylarını. 211 kişi adamın seviyesi için minimum amiral diyor hala milletle dalga geçer gibi yorumlar atılıyor,hey Allah'ım ya rabbim.
İnsanların görüşleri sana ya da çoğunluğa uymuyor diye troll mü oluyorlar ?

Bilerek mi yapıyorsun anlamıyorum ama son kez yazıcam.
Kendine kılıç ustası diyen birisinin Mihawktan ünvanı almasına gerek yok Mihawk en güçlü dememizi bırakmamız için. Savaşmayabilirler ancak Mihawktan daha güçlü mevcut bir kılıç ustası olabilir. (olduğunu düşündüğüm için demiyorum bunu ünvanın mantığı bu şekilde)

Yani Linlin sonraki bölüm ben kılıç ustasıyım dese bile ünvan Mihawkta iken bir dövüşleri olup olmadığını bilmediğimiz sürece Mihawk kesin daha güçlü diyemeyiz. Çünkü Grand Line'da ki bir adam Linlin güçlenmiş Mihawkı yener artık Linlin'e DEİKU diyicez diye bir şey diyemez. Mevcut DEİKU birisine yenilir ve haberlerde insanlar durumu öğrenir. Bunları da bir yerden uydurmuyorum ünvanın birilerinden geçtiği bariz olduğu için durum bundan ibaret.(ünvanın birisinden geçtiği konusunu da Zoro'nun sözleri ve One Piece halkının ünvanın farkında olduğunu belirterek açıklamıştım)

Bu konuda daha fazla tartışmak da istemiyorum(sen cevap yazabilirsin sorun değil) kafamda netleşen şeyler oldu bu konuda umarım sana da bir şeyler katmıştır. Teşekkürler. :sapkali:
Mihawk kendine kılıç ustasıyım diyen herkesten güçlüdür. Bunu ister "güçlü" nün akla gelen ilk anlamı olarak düşün ister kendinden güçlü olanları da yenecek bir özelliği vardır olarak düşün. Aksi halde sadece DEIKU ünvanının değil diğer insanların da bir anlamı kalmaz. Teşekkürler :sapkali:

Ben yazarken yazmışsın ufak bir şey yazıyım bunun içinde.

Kemer muhabbeti ünvanın devri için mantıklı bir örnek ancak güç kıstasında örnek olarak sınıfta kalır. Sonuçta iki karakterin güçleri bilindikten sonra birbirleri ile karşılaşmasa bile savaşsalar sonucun ne olabileceği konusunda bir tahminimiz oluyor. Forumda ki tüm vs anketleri buna örnek olabilir.

Vs konularını oldum olası sevmem zaten. İki karakter aynı rakibe karşı savaşsa anlayacağım da neyse. :D

Demek istediğim şu aslında, Linlin kılıç alınca en iyi kılıç ustası olmuyor bana göre. Bu adamların bir adetleri,bir stilleri var, bir felsefelerin var ve bir düello tarzları var. Bir kere "onurlu" dövüşmen gerekiyor. Kılıçta usta olmakla, kılıç ustası olmak arasında da fark var bu saydıklarımdan dolayı. Kılıç kullanan bir kişi ya da bir kılıç ustası tabi daha güçlü olabilir, karşılaştıracak sahne olursa bunu da bize hissettirebilir. Ancak gidip Mihawk'ı yenmediğ sürece kemer Mihawk'ındır. Karşılaştıracak sahnemiz olursa da deriz ki bu Mihawk'tan güçlü bir kılıç ustası, buna da itirazım yok. Ama dediğim gibi yenmediği ya da gerekli sahne olmadığı sürece ünvan sahibi en iyidir.

-Bir kılıçustası kılıcını çekmeden önce rakibi ile arasındaki farkı bilmeli.

Dracule Mihawk.

-O adamla aramdaki farkı görmek istiyorum.

Bu da Dracule Mihawk.

Mihawk kılıç ustası değil,ünvan yalan :fool:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık