Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Nami hiç Robin'e yumruk attı mı? Ayrıca Mihawk Robin'den bile zeki dir Usopp ise Zoro arkasına saklanmak yerine Mihawk arkasına saklanır. :sapkali:
Bilemiyorum ben pek yakıştıramadım. Mihawk katılırsa Zoro ne olacak ? :D Sorular bitmez bende baştan söyleyeyim. Jimbei'nin geçmişi olmasa ona da razı olmazdım herhalde

Mihawk konusunda elde kalan en sağlam argümanlar:

-En iyi/en güçlü kılıç ustası olması ki yine de bir sınır çizilmiş adama.

-İkincisi de Shanks ile olan düellosu.

Mihawk konusunda elde kalan en sağlam argümanlar:

-En iyi/en güçlü kılıç ustası olması ki yine de bir sınır çizilmiş adama.

-İkincisi de Shanks ile olan düellosu.
Deiku olmak neden bir sınır, bunu yazan 50 kişi gördüm bugüne dek. Neden yani, mantığını çözemedim hala. Örneğin Ryuma, zamanında deiku iken hem de en güçlü olamaz mı ya da başka biri hem deiku hem en güçlü kişi olamaz mı? Bu deiku sınırdır anlayışı nereden geliyor...

Deiku olmak neden bir sınır, bunu yazan 50 kişi gördüm bugüne dek. Neden yani, mantığını çözemedim hala. Örneğin Ryuma, zamanında deiku iken hem de en güçlü olamaz mı ya da başka biri hem deiku hem en güçlü kişi olamaz mı? Bu deiku sınırdır anlayışı nereden geliyor...
Hatayı 50 kişide aramak mı daha kolay yoksa aynaya bakmak mı ? :)

Neyse işin latifesini geçelim.

Şimdi Ryuma'yı örnek vermişsin de Ryuma zamanındaki güç dengeleri ile alakalı ne biliyorsun da bu durumu genelleyebiliyorsun? Ryuma zamanında milletin altına işime sebebi olan ejderha, Zoro ve Luffy'nin ark girişindeki ısınma turu oldu mesela.

İkincisi Deiku en güçlü olabilir de bizim konumuz Mihawk. Hani seri içerisinde gösterilmiş, Op'taki en büyük savaşa getirilmiş, orda karakterlerle karşı karşıya çizilmiş falan...Bunları unutuyorsunuz galiba.

Mihawk'ın en iyi/güçlü kılıç ustası olması, bu ünvanın kılıç kategorisinde olduğunu farkedemiyorsanız biz boşuna konuşuyoruz zaten. Bak aynı dönemde yaşamış iki kişi Wb ve Mihawk. Wb de ''mantıken'' kılıç ustası, Mihawk da. Ama ne hikmetse en güçlü ünvanı Wb'deyken, kılıç ustalığı Mihawk'da. Wb, kılıç kategorisindeki bisentoyu kullanmasına rağmen kılıçla alakalı bu adam hakkında söz bile geçmiyor...

Sizler sahnelerden anlık çıkarım yaparak yürüyorsunuz bence:

- Mihawk, WB'ye slash atar >>> Sizler hemen coşarsınız ama sonraki aşamaları unutursunuz hani Jozu tarafından durdulmasını, slashın Wb'ye ulaşamamasını falan. Mihawk konusunda sineğin kanadından yağ çıkaranlar nedense buraları görmezler...
-Mihawk, Vista tarafından bildiğin durdurulur >>> Size göre anlamsız sahne.
-Mihawk, bazılarının yonko 5-6. komutan olarak gördüğü Croco ile dövüştürülür >>> Ya canım Croco'ya iadei-itibar yapılıyor, yoksa Mihawk ezerdi falan.
-Mihawk, Mf'de o kadar savaşmasına rağmen sağ kol ve üzeri hiç kimseyle eşleşemez >>> Sızlar ıslık çalarak havaya bakmaya çalışırsınız...
-Sizler Mihawk'ı en güçlü olarak görürsünüz ama ünvan Wb'de olur, Wb'den sonra Kaido'ya geçer falan. Umut fakirin ekmeği tabi...

Bazı arkadaşlar diyor ya ''Zoro ile Sanji'yi kıyaslamayın. Manganın onlara bakışı çok farklı, onları çizişi çok farklı. Zoro'yu hiç kötü durumlara düşürmüyor'' falan. Mihawk ile Shanks eşit görenler bir baksın azıcık manga sayfalarına.

Mihawk savaşa katılır, Shanks o savaşı durdurur.
Mihawk yonkoya ulaşmak için slash atar, Shansk o yonko ile o adamın gemisinde karşılaşır.
Mihawk filo amiralinin toplantısını iştirak eder, Shansk o filo amiralinin üstü olan Gorosei ile onların mekanında onlarla buluşur falan...

Gördüğün karakter ağırlığı falan diyorsunuz da onlarda da malesef Mihawk yine geride.

Şu Jozu'nun Mihawk'ın slashını durdurması Mihawk'ın gücüne dair nasıl bir sorun teşkil ediyor hala anlamadım.Açıklayacak biri var mı ? Shanks'ta slash yeteneği varsa ve Mihawk gibi aynı yerden slash atsa sırf "yonko" diye Jozu'yu tekleyip WB'ye ulaşır mı diyorsunuz ?

Bir diğer yanlış argüman da "Mihawk savaşa katılır Shanks savaşı durdurur" savı.Forum hala birinin tek bir adam diğerinin koca bir oluşum olduğunun farkında değil.

Şu Jozu'nun Mihawk'ın slashını durdurması Mihawk'ın gücüne dair nasıl bir sorun teşkil ediyor hala anlamadım.Açıklayacak biri var mı ? Shanks'ta slash yeteneği varsa ve Mihawk gibi aynı yerden slash atsa sırf "yonko" diye Jozu'yu tekleyip WB'ye ulaşır mı diyorsunuz ?

Bir diğer yanlış argüman da "Mihawk savaşa katılır Shanks savaşı durdurur" savı.Forum hala birinin tek bir adam diğerinin koca bir oluşum olduğunun farkında değil.
Jozu serideki en büyük güç gösterilerinden birini yapıp buz dağını denize taş atar gibi atmış adam. Ek olarak o fiziksel gücün üstüne serideki en sağlam savunma meyvelerinden biri olan elmas var.

O fiziksel güç, o meyve ve yüzlerce metre öteden gelen bir slash :bilmem:

Dediğin gibi Shanks atsa Wb'yi de yarıp geçecek o slash herhalde :oops:

Bence shanks ve mihawk hakkında daha bir çok bilmediğimiz şey var...
Shanks ne kadar gördük ?
Mihawk ne kadar gördük olmuş 900 bölüm allah aşkına gördüğümüz 4-5 bölümle yorum yapılabiliyor mu bu kadar.

Ama bana kalırsa da mihawk hakkında daha öğreneceğimiz şey olacak.
Shanks karşılaştırma yaptığım da lannnn diyom bu shanks 10 bölüm anca gördük adam savaşa geldi atar yaptı herkese verdi ayarı ve ölüleri topladı gitti vay beeee adama dedim + sakazuki akainu shanksi karşısında gördüğünde nasıl ter döktüğünü de söylemeden duramayacağım ,ama bu kadar büyük savaştasın mihawk shanks geldi diye kimseyi sklemeden savaşı terk edebiliyor mu ediyor yani adamda billur fazla yada güç.
Yani genel olarak düşüncem daha öğrenmemiz gereken şeyler var karakterler hakkında.

Hatayı 50 kişide aramak mı daha kolay yoksa aynaya bakmak mı ? :)

Neyse işin latifesini geçelim.

Şimdi Ryuma'yı örnek vermişsin de Ryuma zamanındaki güç dengeleri ile alakalı ne biliyorsun da bu durumu genelleyebiliyorsun? Ryuma zamanında milletin altına işime sebebi olan ejderha, Zoro ve Luffy'nin ark girişindeki ısınma turu oldu mesela.

İkincisi Deiku en güçlü olabilir de bizim konumuz Mihawk. Hani seri içerisinde gösterilmiş, Op'taki en büyük savaşa getirilmiş, orda karakterlerle karşı karşıya çizilmiş falan...Bunları unutuyorsunuz galiba.

Mihawk'ın en iyi/güçlü kılıç ustası olması, bu ünvanın kılıç kategorisinde olduğunu farkedemiyorsanız biz boşuna konuşuyoruz zaten. Bak aynı dönemde yaşamış iki kişi Wb ve Mihawk. Wb de ''mantıken'' kılıç ustası, Mihawk da. Ama ne hikmetse en güçlü ünvanı Wb'deyken, kılıç ustalığı Mihawk'da. Wb, kılıç kategorisindeki bisentoyu kullanmasına rağmen kılıçla alakalı bu adam hakkında söz bile geçmiyor...

Sizler sahnelerden anlık çıkarım yaparak yürüyorsunuz bence:

- Mihawk, WB'ye slash atar >>> Sizler hemen coşarsınız ama sonraki aşamaları unutursunuz hani Jozu tarafından durdulmasını, slashın Wb'ye ulaşamamasını falan. Mihawk konusunda sineğin kanadından yağ çıkaranlar nedense buraları görmezler...
-Mihawk, Vista tarafından bildiğin durdurulur >>> Size göre anlamsız sahne.
-Mihawk, bazılarının yonko 5-6. komutan olarak gördüğü Croco ile dövüştürülür >>> Ya canım Croco'ya iadei-itibar yapılıyor, yoksa Mihawk ezerdi falan.
-Mihawk, Mf'de o kadar savaşmasına rağmen sağ kol ve üzeri hiç kimseyle eşleşemez >>> Sızlar ıslık çalarak havaya bakmaya çalışırsınız...
-Sizler Mihawk'ı en güçlü olarak görürsünüz ama ünvan Wb'de olur, Wb'den sonra Kaido'ya geçer falan. Umut fakirin ekmeği tabi...

Bazı arkadaşlar diyor ya ''Zoro ile Sanji'yi kıyaslamayın. Manganın onlara bakışı çok farklı, onları çizişi çok farklı. Zoro'yu hiç kötü durumlara düşürmüyor'' falan. Mihawk ile Shanks eşit görenler bir baksın azıcık manga sayfalarına.

Mihawk savaşa katılır, Shanks o savaşı durdurur.
Mihawk yonkoya ulaşmak için slash atar, Shansk o yonko ile o adamın gemisinde karşılaşır.
Mihawk filo amiralinin toplantısını iştirak eder, Shansk o filo amiralinin üstü olan Gorosei ile onların mekanında onlarla buluşur falan...

Gördüğün karakter ağırlığı falan diyorsunuz da onlarda da malesef Mihawk yine geride.
Nokta.

Eskiden shanks ve mihawk düello yaptı diyenler eskiden sanji ve zoro arasındaki 20 dourikilik farkı kabul etmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık