Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Meyvesiz Halleri?

6 teknik (Rokushiki) konusunda,
6 tekniğin hepsini kullanabilen tek karakter Lucci, bunun üzerine 7.(ve muhtemelen en güçlü) teknik olan Rokuougan'ı da kullanabiliyor,
Diğer CP9 üyeleri tekniklerden 4-5 tanesini kullanabiliyor,
Savaşta göründüğü kadarıyla da Koramiraller genel olarak 2-3 teknik kullanıyor (muhtemelen Akainu'da da durum böyle),

Dayanıklılık konusunda Karasakal ve Akainu kafa kafaya gibi, Lucci dayanıklılık konusunda daha geride ama olayı sadece dayanıklılığa bağlamak yanlış olur, saldırı gücü ve hız da savaşta çok önemli kavramlar, hız olarak Lucci açık ara önde, Karasakal ve Akainu yine aşağı yukarı aynı gibiler ve pekte hızlı oldukları söylenemez, saldırı konusunda, Karasal sadece iri yarı güçlü bir adam bunun dışında pek bir numarası yok, Akainu biraz daha zayıf gibi duruyor ama haki kullanabilmesi ve muhtemelen birkaç teknik bilmesi Akainuyu bir adım öne çıkarıyor Teach'e göre, Lucci'nin ise kesici ve delici saldırıları çok etkin kullanabilmesinin yanı sıra tam bir yakın dövüş uzmanı olması bana göre büyük avantaj, ben Lucci'nin çok daha tehlikeli bir rakip olacağını düşünüyorum..
Düşüncelerin nedir bilmem ama ilk verdiğin bilgi yanlış CP9'daki herkes bütün teknikleri kullanıyor sadece uzmanlık alanları farklı.

kao.one

lucci kendi seviyesin de iyi ama diğerlerine göre bir kaç gömlek düşük kalıyor marco dedim sağlam tekme atıyor hakide de iyi

Rokushiki kullanan herkesin gücü aynı mı, değil. (Bkz. CP9 ekibi) Eğer Akainu da Rokushiki kullanabiliyorsa (ki bence koramiraller kullanabildiğine göre bu pekala mümkün) bile iş doruki'ye bakmaz mı? Akainu'nun doruki'sini bilmiyoruz ama Lucci her türlü alır bence.

Akainu'yu çok abartıyorsunuz beyler. Tamam seviyor olabilirsiniz ama objektif olmaya çalışın (havadaki balıkadama delik açmak kolay, kardeşini korumak için düşmana sırtını dönen birine de delik açmak kolay. Wb'ye delik açmaya kalkınca şamar oğlanına döndü). Aynı şey Marco için de geçerli. Mesela meyvesiz Luffy meyvesiz Marco'yu yener. Akainu'da zorlanır, başa baş gider, yine yenme ihtimali az değil. Tutmasalar Akainu'ya tek atmaya giden Garp'ın yetiştirdiği bir çocuktan bahsediyoruz. Meyvesiz Luffy'nin bile inanılmaz enerjisi var(bkz: Luffy vs Lucci), fiziksel gücü de yadsınamaz üstelik hakisi de var. Ama meyvesiz haliyle, insan fiziğinin sınırlarını zorlayan Lucci'yle kapışamaz.
Özet: Lucci

Rokushiki kullanan herkesin gücü aynı mı, değil. (Bkz. CP9 ekibi) Eğer Akainu da Rokushiki kullanabiliyorsa (ki bence koramiraller kullanabildiğine göre bu pekala mümkün) bile iş doruki'ye bakmaz mı? Akainu'nun doruki'sini bilmiyoruz ama Lucci her türlü alır bence.
Akainu 20 sene önce vice admiral'di.O zamanlar lucci daha 10 yaşlarında falan eğitim görüyor.O zamandan bu yana akainu'nun douriki'sini sen düşün artık belki 10.000 belki de 15.000.Ama lucci'nin douriki'sinden fazla olduğunu düşünüyorum.
Akainu'yu çok abartıyorsunuz beyler. Tamam seviyor olabilirsiniz ama objektif olmaya çalışın (havadaki balıkadama delik açmak kolay, kardeşini korumak için düşmana sırtını dönen birine de delik açmak kolay. Wb'ye delik açmaya kalkınca şamar oğlanına döndü). Aynı şey Marco için de geçerli. Mesela meyvesiz Luffy meyvesiz Marco'yu yener. Akainu'da zorlanır, başa baş gider, yine yenme ihtimali az değil. Tutmasalar Akainu'ya tek atmaya giden Garp'ın yetiştirdiği bir çocuktan bahsediyoruz. Meyvesiz Luffy'nin bile inanılmaz enerjisi var(bkz: Luffy vs Lucci), fiziksel gücü de yadsınamaz üstelik hakisi de var. Ama meyvesiz haliyle, insan fiziğinin sınırlarını zorlayan Lucci'yle kapışamaz.
Özet: Lucci
Olaylara çok sığ bakıyorsun.Bu adam wb'nin yüzünün yarısını haşat etti.Bunu başka kim yapabilir?(Roger tabikide hariç nasıl olsa hayatta değil)
Wb'nin 2 yumruğunu yedikten sonra(O yumruğun bir tanesi marineford'u ikiye böldü)gene de bilincini hiç kaybetmedi kalktı dövüştü.Bunları yapabilecek çok az karakter var.Wb lucci'nin suratına tek yumruk atsa geberir gider.
Meyvesiz luffy meyvesiz marco'yu yener kısmına hiç girmiyorum bile tam bir komedi.Adam wb korsanlarının 1.tümen komutanı yani wb'den sonraki en güçlü kişi oluyor.Sen kalkmış marco ile çaylak luffy'yi kıyaslıyorsun.

Olaylara çok sığ bakıyorsun.Bu adam wb'nin yüzünün yarısını haşat etti.Bunu başka kim yapabilir?(Roger tabikide hariç nasıl olsa hayatta değil)
Wb'nin 2 yumruğunu yedikten sonra(O yumruğun bir tanesi marineford'u ikiye böldü)gene de bilincini hiç kaybetmedi kalktı dövüştü.Bunları yapabilecek çok az karakter var.Wb lucci'nin suratına tek yumruk atsa geberir gider.
Meyvesiz luffy meyvesiz marco'yu yener kısmına hiç girmiyorum bile tam bir komedi.Adam wb korsanlarının 1.tümen komutanı yani wb'den sonraki en güçlü kişi oluyor.Sen kalkmış marco ile çaylak luffy'yi kıyaslıyorsun.
Bu adam Wb'nin yüzünü tek başına haşat etmedi. Ayrıca uçurumda ufak bir taşa tutunamamış olsa şu anda Akainu yoktu.
Marco'ya gelince kullandığın şey sadece sıfat: Wb'nin 1. bölük komutanı. Ace daha önce gelse belki 1. bölük komutanı o olacaktı ne malum. Marco haki olmayan, bütün işi meyve gücüyle yapan bir karakter.
Benim bildiğim dövüşürken sıfatlar dövüşmüyor. Belki de ben yanlış biliyorum ?

Bu adam Wb'nin yüzünü tek başına haşat etmedi. Ayrıca uçurumda ufak bir taşa tutunamamış olsa şu anda Akainu yoktu.
Marco'ya gelince kullandığın şey sadece sıfat: Wb'nin 1. bölük komutanı. Ace daha önce gelse belki 1. bölük komutanı o olacaktı ne malum. Marco haki olmayan, bütün işi meyve gücüyle yapan bir karakter.
Benim bildiğim dövüşürken sıfatlar dövüşmüyor. Belki de ben yanlış biliyorum ?
Bak bakalım akainu'ya birisi yardım etmiş mi?Tamam işte bende onu diyorum akainu'nun yerinde başkası olsa bırak taşa tutunmayı bilincini çoktan kaybetmişti.

Daha önce gelip gelmemesi ile alakası yok.Kaptandan sonra kim güçlüyse 2.kişidir.Mesela ace sonradan wb korsanlarına katılmıştı ama 2.tümen komutan olmayı başardı halbuki ondan önce tayfada jozu vardı.Onu da 3.tümen komutanı yaptılar.Sonradan gelipte ace niye 1.tümen komutanı olmadı peki?Çünkü marco ace'ten güçlü.Ace luffy'den güçlü olduğuna göre,luffy'nin marco'dan güçlü olmasını nasıl bekliyorsun.

Bu arada marco'nun hakisi var.

Lucci' nin neyine o kadar oy alması. Lucci ile aynı tarafta olanlara bakarsak; Akainu, smoker, lucci. Burada fazlasıyla Akainu nun ağır basacağını düşünüyorum. Bir adamı meyvesi var diye amiral yapmazlar. Fizikse olarakta fazlasıyla üst seviyededir.

Bir diğer konu da Marco'nun küçümsenmesi, Herhalde millet Marco'yu zayıf, cilız gördüğü için öyle konuşuyor. Luffy, marco'dan daha fazla fiziksel gücü varmış. Adamlar yeni dünyada sadece meyveleriyle dövüşmüyorlardır. Fiziksel olarak ta dövüşüyorlar.

Bana göre en fazla fiziksel Akainu da dedim. Marco ve karasakalda da fazladır ama Akainu kadar değildir diye düşündüm.

Bana kalırsa lucci'ye sadece dayanıklılığından dolayı oy verdiler.Gerçi akainu veya teach kadar dayanıklı olduğunu sanmıyorum lucci'nin.Gerçekten neyine güvenerek oy verdiler bende çok merak ediyorum:D

Bende oyumu lucciye verdimde hep ayni soruyu sormuyormusunuz? her lucciye veren yorum attiginda dusuncesinide yazmis daha neyini soruyorsunuz anlamadim dedikkleriniz dogru olabilir belki ama bana gore lucci geliyor herşey dayaniklilik degil kor amiraller bile lucci ordaysa bize gerek yok diyor neyse düşüncemi belirteyim dedim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık