Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesinin Hakkını Verenler ve Veremeyenler

Logialarda en iyisi benim gözümde Aokijidir. Meyvesi hiç müsait olmamasına rağmen (logia formu katı) logia savunması dediğimiz şeyi başarıyla yapabilen tek kişi. Kizaru desen direk dağılıp kaçıyor, Akainu ise yiyor saldırıyı (nasıl oluyorsa azcık ahlayıp devam etti o işi hala çözebilmiş değilim)

Logialarda en iyisi benim gözümde Aokijidir. Meyvesi hiç müsait olmamasına rağmen (logia formu katı) logia savunması dediğimiz şeyi başarıyla yapabilen tek kişi. Kizaru desen direk dağılıp kaçıyor, Akainu ise yiyor saldırıyı (nasıl oluyorsa azcık ahlayıp devam etti o işi hala çözebilmiş değilim)
Logia savunmasının etkili olmasını kullandığın logia türü değil kenb. haki belirler ama. Öyle değil mi ?

Bence logia savunması diye birşey yok.Okuyucu uydurdu işte zamanında sonra dilden dile aktarıldı.
Akainunun biraz inleyip devam etmesi haki savunması tamamen ben farklı birşey göremiyorum.Hakisi üstün geldi o yüzden yüzeysel bir kesik aldı.Marco ve vista ikilisi doğru düzgün kesemediler beceremediler yani.

Geliyoruz diye bağırdılar zaten Akainu da hakiyi dolduracak zamanı buldu bu sayede.

Kuzan'ın yaptığı da darbe alacağı yeri boş bırakmak sadece.Meyvesine hakim adam olduğu için yapabildi.Böylece bisento boşluktan geçti hepsi o kadar.Diğer amiraller yapamaz bunu muhtemelen.Sadece Kuzan'ın bir numarası bence.

Bence logia savunması diye birşey yok.Okuyucu uydurdu işte zamanında sonra dilden dile aktarıldı.
Akainunun biraz inleyip devam etmesi haki savunması tamamen ben farklı birşey göremiyorum.Hakisi üstün geldi o yüzden yüzeysel bir kesik aldı.Marco ve vista ikilisi doğru düzgün kesemediler beceremediler yani.

Geliyoruz diye bağırdılar zaten Akainu da hakiyi dolduracak zamanı buldu bu sayede.

Kuzan'ın yaptığı da darbe alacağı yeri boş bırakmak sadece.Meyvesine hakim adam olduğu için yapabildi.Böylece bisento boşluktan geçti hepsi o kadar.Diğer amiraller yapamaz bunu muhtemelen.Sadece Kuzan'ın bir numarası bence.
Kuzanın yaptığı bu zaten ben farklı bir şey demiyorum. Ama ondan başka bu kadar başarılı şekilde yapabilen yok. O yüzden Kuzan favorimdir. Adam kendisine en çok bela oluşturabilecek meyveyle 10 gün savaşmış. Aokiji rules :D

Bence meyveni ne kadar iyi kontrol edebildiğin etkiler. Zira herkes görebiliyor kendisine gelen saldırıyı. Özellikle o seviyede. Verebildiğin reaksiyon önemli.
Bence meyve konusunda amirallerin birbirlerine üstünlükleri yok. Çünkü hepsi (Fujitora istisna) yapabilecekleri her şeyi yapmış insanlar. Aynı Mingo gibi. Hee şu an biz o kadar teferruatlı görmedik amirallerin meyveleri ama zamanı gelince göreceğiz. Adamların hepsi yıllardır meyve kullanıcısı. Meyveleriyle bütünleşmişler.

Bence asıl önemli olan kenb. haki. Çünkü sana gelecek saldırıyı önceden görmelisin ki darbe gelecek noktayı boşluk bırakabilesin. Saldırıyı önceden göremedikten sonra meyvende ne kadar usta olduğunun bir önemi yok. Mesela Wb. Logia değil ama güzel bir örnek. Adam meyvesinde usta mı ? Evet. Ama kenb. haki bittiği için geleni geçeni yiyor adam. Yani mantık aynı. Kenb. haki iyiyse logia savunmanı devreye sokabilirsin. Yoksa vücudunun bir kısmını boş bırakmak için über-süper inanılmaz derecede meyve kontrolünün olmasına gerek yok ki :) Her amiral yapabilir aynı şeyi. Kilit nokta kenb. haki bence.

Konunun başında yazılana istinaden, ben Teach'in meyvesinin hakkını verebildiğini düşünmüyorum (Bu dediğim iki yıl öncesi için geçerlidir). Adam meyveyi kitapta görmüş, özelliklerini de oradan öğrenmiş haliyle. Mesela Kuzan'ın meyvesi Hie Hie no Mi'nin tüm özelliklerini kitaptan okumuş bir adam, o meyveyi yediğinde hemen hakkını verebilir miydi? Buna da bu bağlamda yaklaşmak gerekiyor bence.
Bana göre meyvesinin hakkını veren kişi, meyveyi son limitinde kullanan kişidir. Yani meyvesinde öyle bir sınıra gelmiştir ki, o meyvenin yapabileceği başka bir şey kalmamıştır. Doflamingo buna güzel bir örnek mesela. Adam meyvenin her şeyini kullanabilir hale gelmiş. Keza eski Amiral üçlüsü de bu gruba dahil edilebilir. Adamlar Haki ile gelen darbeleri bile almayacak kadar hakimler meyvelerine.
Düşüncelerime tercüman oldun Smoker san . :good:

Birde bu soruyu oda sensei ye sormak lazım. :fool:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık