Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Meyve Gücü vs. Saf Güç

Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    36
Valla gördüğümüz kadarı ile Garp'ta meyve yok muhtemelen Roger'da da yoktur, Shanks'ta Ray-san'da da yok bu adamlar saf güç+haki ile dünyanın en güçlü adamları olmuşlar her zaman derim haki>meyve gücüdür diye, sadece saf güç vs meyve dersen meyve derim ama işin içinde hakide varsa saf güç derim.
Hakide saf güç içinde olması gerekir diye düşünüyorum ben :) sonuçta her insanda olan bişey bu önemli olan uyandırabilmek.
Neyse meyve gücünün en üst noktaları Sengoku, WB falandır. Ama bunlar sadece meyve gücünden ibaret değillerdir bunu da herkes kabul eder. Yani sadece meyve gücüyle bişey olmaz(Şekil 1. Caribo). Saf gücünle kombine edebilirsen çok iyi olur ama saf güç tek başınada çok iş yapar(Şekil 2. Garp,Shanks,Rayleigh,Roger meyvesi olmadığını düşünüyorum)

Monkey :D Luffy

coby i(coby gelişim açık adam marinede çöp diye tabir edilen logialara ısrarla hakisiz kairokesiz saldırıp her seferinde şaşıran tipler kadar bile değildi nerelere geldi) gördükten sonra odoya 2 adet vesikalık bir de boydan foto mu göndereyim bana 3 türlü haki versin ben bile iş 2 3 kapışırım one piece te saf güç diyorum dikkat edersiniz logialar b haki kullanamadıklarından(yada kullanınca meyve kapatmak gibi) paramecia ve zoanlar la logia arasındaki güç farkı azaldı zaten yanına hızda eklenmiş yüksek bir saf güç haki ile rakibi olacak çok az meyve vardır olsa bile meyve sahibininde azından daynaıklık olması gerekir

Alpamis

Luffy gibi meyvesini kullanabilmek i.in saf güç harcıyan biri var. Meyvelerin saf güç gerektirdği durumlar varken sadece meyve gücü işe yaramaz bence. Amirallerin meyvesi gibi meyvesi olan Enel var. Ama Amirallerin yanından geçemez. Çünkü bu Amirallerin o çılgın meyvelerinin yanında hayvan gibi de saf güçleri var. Bir çok farklı açıdan bakıldığında saf güç daha önemli oluyor.

Meyvede hangi meyve?
Sen tutupta magu magu karşısında saf güçle anca takla atıp geri kaçarsın.
Ama bazı meyvelere saf güçle baskın olabilirsin.
Meyvesine göre değişir.

Ben meyve gücü diyorum.

Ne kadar saf gücün olursa olsun , sağlıklı bir insanın kullandığı Deprem meyvesinin imha yeteneği kadar olamaz. :W
Meyve gücü kitle imha silahı gibi bir şey. Bir adayı haritadan silebilir veya su altına gömebilirsin.

Roronoa Zoro

Ne kadar saf gücün olursa olsun , sağlıklı bir insanın kullandığı Deprem meyvesinin imha yeteneği kadar olamaz. :W
Meyve gücü kitle imha silahı gibi bir şey. Bir adayı haritadan silebilir veya su altına gömebilirsin.
Bunu Roger'a söylesene delikanlı.

Hangisi daha fazla güç verir, kudret verir derseniz evet, meyve gücüdüdür. Yakıcıdır, yıkıcıdır. Ama hangisi daha güvenilirdir, daha sağlamdır, daha iyidir derseniz kesinlikle saf güçtür. Zira meyve gücü aldatıcıdır, geçicidir. Ancak saf güç kalıcıdır, emek verilmiştir.

Denize düşünce meyve gider, kairoseki yeyince gider, haki gelince gider, Karasakal gelince iptal olur. Bu gibi durumlara düşen birinin saf gücü yoksa, mefta olmuştur. Caribou mesela, Enel mesela, Ace mesela. Muazzam meyvelerinin aldatıcı güçlerine kanmışlardı.

Saf güçle çabalayanların yeri her zaman ayrı olmuştur ve ayrı olacaktır nezdimde. Yani bir Garp'a, bir Zoro'ya, bir Rayleigh'e, bir Sanji'ye gösterdiğim saygının yarısını o tonla meyve kullanıcısına göstermem.
Ha bir de meyve yemiş olmasına rağmen bu güce aldanmayıp fiziksel açıdan kendini geliştirmiş adamlar var ki, onlar apayrı dünya ve saygıyı sonuna kadar hak ediyorlar. Beyazsakal, Amiraller, Doflamingo vs.

Roronoa Zoro

Genel bakınca Op a meyve gücü daha ağır basıyor, haki desen neysede, saf güçle bir yere gelen karakter çok az op ta onu karşılaştırmaya almak bile çok saçma

Meyve haki karşılaşmasındada nasıl kullandığın ve hangi meyve olduğu çok önemli

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık