Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Meyve Gücü vs. Saf Güç

Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    36
Bende diyorum ki meyveden meyveye göre değişir.Yeri gelir meyveye karşı saf güç üstün olabilir yeri gelir saf güce karşı meyve üstün gelebilir.

meyvenin durumu yedigin meyvenin sana kattıklarına göre degişiyor.ama saf gücün düzenli bir yükseliş halinde seni en tepeye rahatlıkla cıkarır ve sabittir.meyven anti bir meyveyle karsılastıgında sana kattıgı gücü manasız olabilir.yada yami yami no mi seni kırılgan bir sıradan insana cevirebilir.ama saf güc bir binanın temelidir meyve üstüne giyilen elbisedir.luffy kücüklügünden beri cılgınlar gibi bir hayat yasadıgı,kücüklük arkadasları sabo ve ace oldugu için güclüdür.ace o yüzden meyvesi etkisiz kalmasına ragmen saf gücüyle teach gibi bir hayvana karsı denk dövüsebilmiştir.opde 3 ana güc var ruh gücü haki,beden gücü saf güç vede seytan meyvesinin kattıgı yapay güç.

olaya amiraller acısından bakarsak daha detyalı olur.3 ününde zamanında wgnin en büyük savas gücü olmalarının nedeni bu 3 ana güctede en üst seviyelere gelmeleridir.üstün meyve gücleri,üstün fiziksel güc,üstün haki.

ama istisnalrın en güclüler sıralamasını nasıl etkiledigine bakarsak garp ve shanks sadece haki ve beden gücüyle en tepeye oynuyorlar bu durumda ben eger haki ikisinede dahilse her zamn saf gücü secerim.

amcatombul

eğer saf güçte hakiyi çok üstün bi şekilde kullanıyorsan saf güç daha avantajlı gibi.çünkü meyve gücün olduğunda haki kullananın seni zayıflatma şansı var.

lawda ikiside süper. bunu oda gözümüze sokarcasına gösterdi zaten. kalbi vergodayken, adam kalbinin arada vergo tarafından ezilmesine rağmen dövüşmeye devam etti. vergodan o hasarı aldıkdan sonra yine kalktı. meyve gücüne zaten söz yok:D
sen saf gücü ne sanıyorsun bilmiyorum ama seride ortalama bir saf güce sahip law dedigin adam.haki bilse ve hakisi vergodan üste olsa bile saf güc dedinmi,luffynin,zoronun en kötü saf güclerine sahip olması gerek.bizimkiler binaları oradan oraya fırlatıyorlardı daha 2 yıl önce.law dayanıklı oldugunu kanıtladı.üstelik mental dayanıklılıgı fiziksel dayanıklılıgındada iyi,cünkü bilincini kaybettigi tek yerde beynine darbe aldı.ama yeni dünya standartlarında lawın saf gücü hiç birsey.onu üstün kılan inanaılmaz meyve gücü ve zekası yoksa hakisi ondan yüksek olan herkez lawı yeterince hızlıysa roomda yener.vergo kaybetti çünkü kasıla kasıla geldi ve hakisi düsük kaldı.ama koramiral nere,yonkoların adamları nere,yonkoların kendisi nere.saf gücü ve dayanıklıgı aynı orantıda iyi olan adam luffynin elephant gununu yedimi bayılmıyıcak adamdır.chopperın monster formuna birsey işlemezdi,kumadoriyi hamur gibi döverken,luffynin elephant gunına teke gitti.yani luffynin saf gücü chopperın canavar hali o kadar güclü olmasına ragmen ondan kat ve kat güclü.

dagın veya tesisin kesilmesine aldandı ayrıca bazı arkadaslar.oda meyve gücü,mihawk saf gücü ve teknikle kesiyor.law zaten roomun alanı yettigi sürece kesiyor yani özel bir sey yapmadı...basardıgı sey roomunu o kadar büyütübilmek ve iki yıl içinde kendi basına busoshoku hakisini koramiraller düzeyine veya üstüne cıkarmak.haki mental güç,bu konuda zaten zekası geregi gelişmiş,seytan meyveside gelişmiş ama en zayıf oldugu yer diger güclerine oranla saf gücü.

Ben zaten saf gücü muazzamdır demiyorum ki. Ama oda bunu gösterdi bize saf gücü de üst düzey. Meyveye girmiyorum söylenicek laf yok çünkü:) saf güç olarak luffyi seride tek geçerim tabikide. Shanksı falan saymazsak tabi:)
law düsük kalıyor işte ortalama seviyenin altlarında bir yerlerde sana anlatmaya calıstıgımda o. luffyninki bile normal su an daha yeni yeni.jozunun ki dünya standartlarında saf güc,yonkolar ve garp yada amiraller zaten en üst klasman.saf güc demek vurdumu inleticen demek.lawda bu yok.meyve gücüne bel baglamıs hakisini bile meyve gücüyle kombine edip kullandı.luffye lastik meyvesi neden verdi sanıyorsun e.oda daha efektif dövüssün diye.adam hakiyi üstüne ekleyip dedesi gibi vura vura,inlete inlete kk olucak.hancocktan lawa döndün.hancockun sınırı en üst limitte cünkü houshoku kullanıcısı...lawın sınırı belli,hakisinin altta oldugu hiç bir adamı yenemez.bize lawın mental dayanıklılıgı gösterildi kalbi sıkılırken hissettigi sey acı,acıylan bas etti bu zihinsel dayanıklılıktır,saf gücü etkileyen fiziksel dayanıklılık ise farklı...darbelerde zaten agzı burnu kan revan içinde kaldı.saf güc bedensel bir durum o beden gücüyle sanjiden az daha iyidir.ha ama mental dayanıklıgı gercekten üst düzeymiş buna bir sey demem,zekasını ve meyve gücünün yapabildiklerinide tartısmıyorum ama dedigim gibi hakisi ondan üstte olan herkez lawı rooma ragmen yener.doflamingo söyledi ben demiyorum,sana ne yaptıgını unuttun galiba dedi.demekki hakisi yetmezken vergo ordan oraya vurmus lawı ;)

meyvesi olmayanlar kendini daha çok geliştiriyor. saf güç + meyve gücü en güzeli ama 2sidnen biri olucaksa saf güç.

konu biraz karmaşık olmuş şimdi şöyle diyim sana birisi pika pika no mi yiyip ayrıca haki zeka ve hızada sahipse fiziksel gücü düşük bile olsa . saf güç +haki + zeka kombinasyonu olan birisini altedebilir. ama kişi gidip saçma sapan bi meyve yedikten sonra fiziksel olarakta güçsüzse . orta derece güçlü zeka özürlü bi haki kullanıcısı bile gelip onu paketliyebilir.

Reversi

tabikide saf güç hatırlarsınız büyük savaşta beyazsakal meyve gücüyle alamadığı karasakalı saf gücüyle almıştı burdan yola çıkarsak tabikide saf güç

Valla gördüğümüz kadarı ile Garp'ta meyve yok muhtemelen Roger'da da yoktur, Shanks'ta Ray-san'da da yok bu adamlar saf güç+haki ile dünyanın en güçlü adamları olmuşlar her zaman derim haki>meyve gücüdür diye, sadece saf güç vs meyve dersen meyve derim ama işin içinde hakide varsa saf güç derim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık