Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Meyve Gücü vs. Saf Güç

Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    36
Bu konuyu son manga sayfasında Law ın Vergo ya yenilmesi sonucu bölüm yorumlarında Law ın Sanji yada Zoro kadar fiziksel gücü olmadığını ve Meyve Gücü ve Zekası sayesinde şu anki seviyesinde olduğunu düşünen arkadaşlarımız ile beraber Sanji ve Zorodan fiziksel olarak daha güçlü olduğunu düşünen arkadaşlarımız var.Benim kendi düşüncem ise süpernovalar içinde en güçlü 3 kişi den biri diyebileceğimiz Law ın(bana görede diğerleri Kid ve Luffy) fiziksel gücünün süpernova kaptanları dışında tayfa üyelerinden daha güçlü olduğunu ve gücünün sadece Meyve Gücü ve Zekada oluşmadığını düşünüyorum.Bana göre bunu en iyi şekilde açıklayan örnek ise Enel örneği.Fiziksel gücü yetersiz olan Enelin G2 ve G3 süz Luffy e yenilmesidir.Esas sormak istediğim ise Meyve Gücü(haki zeka hız vs) mü yoksa Saf Güç( haki zeka hız vs) OP evreninde(özellikle Yeni Dünya) daha önemli ve daha avantajlıdır.Aşagıda konu ile ilgili bazı örnekler verdim.

Edward Newgate(Beyazsakal)

Sadece meyvesini ele alırsak meyve gücünün tüm dünyayı yok edebileceği söylendi

Amiral Kizaru

Lazer gücü ile Süpernovalara tek atmış, meyve gücü ile attığı bir meyve ile Sabaody adasındaki dev ağacı yıkmıştır

Enel( God Enel)

Süper bir meyve gücüne sahip olmasına rağmen Luffy yenilmiştir

Caribou

Logia meyve gücü olmasına rağmen Luffy ve Jinbe iden tek yemiştir

Monkey D. Garp

Saf gücü ile gülleleri beyzbol topu gibi fırlatabilir.Kizarunun meyveli saldırılarının fazla etkilemediği Marco yu Bir yumrukta anka formunu nakavt etmiştir(Haki de dahil)

Jozu

Saf gücü ile dev koramirallerin 10 katı büyüklüğündeki buz kütlesini kaldırıp idam platformuna fırlatmıştır

Rob Lucci

Meyve gücünü kullanmadan saf gücü ile g2 ve g3 süz luffyi rahat bir şekilde yenmiştir.

Sanji

Saf güç ile attığı tekmeyle Orsun 2 katı büyüklüğünde olan Wadatsumi yi uzaklara fırlatmıştır​

Baya kararsız kaldım. Aslında meyve gücü diye bir seviyede biraz saçma yani :) Buz meyvesiyle Capone'nin meyvesini bir tutamayız yani. Ama hızı devreye katarsak saf güç daha ağır bastı.

Dywane Wade

Meyve gücü şüphesiz büyük bir güç kaynağı ama saf güç olmadan en fazla bir Enel olursun. Ama sadece saf güçle bir sınırınız yok. Garp'ı örnek verecektim ama haki işin içine girdiğinden konu sapabilir. Mesela Lucci'yi örnek alalım. Bu adam saf gücüyle G2'siz ve G3'süz Luffy'i kolayca yendi ama Enel belkide OP evreninin en muhteşem meyvesine sahip olmasına rağmen fiziksel gücünün düşüklüğü sebebiyle Luffy'e yenildi.
Bu nedenle saf güç daha cazip geliyo.

Logiaya vurup vurmama olayını pek işin içine katmadım. Çünkü haki işin içine girer.

Eğer durumu;

meyve gücü(+haki +hız +vs) vs saf güç(+haki + hız +vs) şeklinde değerlendiriyorsak saf güç derim,

ama haki'yi dışarıda bırakıyorsak meyve derim.

Garp ve Akainu WB'ye yumruk atsa hangisi daha çok hasar verir.Ya da Coby'nin ilk haline?Hedef güçlü veya güçsüz farketmez.Coby küçücük olduğu için Akainu'nin yumruğunda yok olup gidecek.Fakat Garp'ın yumruğunda ölür mü acaba?Kesin ölür diyemeyiz.WB'ye gelince Garp'ın yumruğu ölümcül hasar verebilir mi?Fakat Akainu WB'ye ölümcül hasar verebilir yumruğuyla.Bu arada Akainu'nin yumruğu derken elini magma yapıp vuruyor ya ondan bahsediyorum.:D
Bence bu soruyu sadece yumruğa indirgemek yerine şöyle sormalıyız,

Garp'ın mı WB'yi yenme şansı daha yüksek yoksa Akainu'nun mu, hangisi birebir vs'de WB'yi daha çok zorlar..?

zoan türü meyveler fiziksel de gücü artırıyor artı farklı yetenekler de veriyor. bu durumda meyve üstün olur ama yine de kararsızım.

Garp hızlı ve güçlü.Akainu ağır kalıyor.Fakat Kizaru mu Garp mı dersek az daha uygun olur sanki.İkisi de hızlı ve hasar verebilecek karakterler.Şimdi hangisi daha çok zorlar daha güzel bir soru olur.Ben cevabını bilmiyorum.Karar veremedim.
Bir de şöyle bir soru var.Garp yumrukları ile dövüşüyor güzel.Luffy'miz de yumruğu ile dövüşüyor.İkisi de haki eklemeli.İkisi de güçlü.Luffy Garp seviyesine geldiğinde o güçlere çıktığında.Yumruğu daha mı güçlü olacak?
Ve kafamda bir soru daha var.Acaba Luffy'nin tekmesi Sanji'ninkinden daha mı çok hasar verir?haki kaplama+g3+g2 li bir tekme mi Sanji'nin tekmesi mi daha çok hasar verir?
Kizaru daha uygun bir örnek olmuş :), yoruma göre değişir, Luffy düz güç olarak Garp'la aynı seviyeye gelebilirse doğal olarak daha sağlam yumruk atar, Sanji konusu da tartışılır açıkçası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık