Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mevcut Güçlerine Ek Sadece Sarsıntı Meyvesi ile İmparator Olabilecek Karakterler

Deprem meyvesi şu seviyede kimlere verilse Yonko dersiniz kafadan?

• Kullanılan toplam oy
    188
Ama sebebini belirttim. Adamların gelişimleri onun üzerine oldu. Big Mom'dan adam akıllı haki kullanımı görmemişiz bütün sistemini meyve gücü üzerine kurmuş olduğunu gördük. Yakıyor meyve ile. Çarpıyor meyve ile. Uçuyor meyve ile. Kılıcı yanıyor konuşuyor. Garp'a etki eder ama daha çok gücünü stabil olarak koruması açısından. Yoksa saldırı gücü olarak aşmaz. Garp zaten kendi teknikleriyle bir şekilde deprem vuruşlarına yakın seviyede yumruklar atiyordur. Deprem ile birleştirip gücünü katlama gibi bir durumu olursa olur. Ama ben de öyle bir tekniğin olmayacağını düşünüyorum. Garp'a nasıl bir katkı yapar diyorsan savunması artar. Haki kullanımını azaltır böylece daha fazla süre haki kullanabilir. WB karışısındaki Logia değilse b.haki kullanmasına gerek yok. Zaten deprem ile vuruyon. Var mı dahası.

Akainu neden b.haki ile kaplamıyor kolunu? Çünkü magma özerkliğini kaybederse hasarını azaltır da ondan bence.
Karşısındaki logia değilse haki kullanmasına gerek yok ama kullanırsa saldırı gücünü daha da arttırır.WB deprem yumruğu attı mı sadece depremin gücünü değil kendi fiziki kuvveti+depremin gücünü hissettiriyor.Bir de adam yumruğuna b.haki ekledi mi o saldırının gücü daha da artar.O yüzden depremi Garp'a verirsek saldırı gücü olarakta etkilenir bence.

Karşısındaki logia değilse haki kullanmasına gerek yok ama kullanırsa saldırı gücünü daha da arttırır.WB deprem yumruğu attı mı sadece depremin gücünü değil kendi fiziki kuvveti+depremin gücünü hissettiriyor.Bir de adam yumruğuna b.haki ekledi mi o saldırının gücü daha da artar.O yüzden depremi Garp'a verirsek saldırı gücü olarakta etkilenir bence.
Ben öyle düşünmüyorum. Teach meyveyi yer yemez WB'nin depremini aratmayacak çapta deprem atıyordu. Hele deprem meyvesinin fiziksel kuvvet ile hiçbir alakası yok gibi duruyor. Haki ekleyip artırabilir de gerek yok herkese karşı. Sadece deprem etkisi bile çoğu kişiye tekleyebilecek ya da çok ağır hasar verebilecek bir güç.

Ben öyle düşünmüyorum. Teach meyveyi yer yemez WB'nin depremini aratmayacak çapta deprem atıyordu. Hele deprem meyvesinin fiziksel kuvvet ile hiçbir alakası yok gibi duruyor. Haki ekleyip artırabilir de gerek yok herkese karşı. Sadece deprem etkisi bile çoğu kişiye tekleyebilecek ya da çok ağır hasar verebilecek bir güç.
Depremin alakası yok deprem yumruğunun alakası var.Mesela Coby'de deprem meyvesi olsa ve Wb'nin Aka'ya vurduğu gibi deprem yumruğunu çakarsa sence WB ile aynı hasarı verebilir mi ? Bence veremez.Deprem tek başına da güçlü ama atılan bir deprem yumruğunu haki ile kombine etmek hasarı daha da arttıracaktır.

Depremin alakası yok deprem yumruğunun alakası var.Mesela Coby'de deprem meyvesi olsa ve Wb'nin Aka'ya vurduğu gibi deprem yumruğunu çakarsa sence WB ile aynı hasarı verebilir mi ? Bence veremez.Deprem tek başına da güçlü ama atılan bir deprem yumruğunu haki ile kombine etmek hasarı daha da arttıracaktır.
Meyve olarak daha güçlü bir deprem yapma ile alakası olabilir onun dışında WB Aka'ya b.haki ekleyerekte vuruyordur. Olayın fiziksel bir güçle alakasını göremedim ben. Ayrıca orda WB'nin haki kullanmasının amacı ise hasarı artırmaktan çok Logia asmaktir.

Meyve olarak daha güçlü bir deprem yapma ile alakası olabilir onun dışında WB Aka'ya b.haki ekleyerekte vuruyordur. Olayın fiziksel bir güçle alakasını göremedim ben. Ayrıca orda WB'nin haki kullanmasının amacı ise hasarı artırmaktan çok Logia asmaktir.
İşte haki ekleyip vurması ve Aka'nın bundan sağ çıkması Aka'nın hayvanlığını gösterir.Bence WB'nin Teach'e vurduğu deprem ve Aka'ya vurduğu deprem arasında güç olarak fark vardır.Çünkü birini tutarken sadece deprem çakıyor diğerinde yumruk atıp fiziksel gücünüde işin içine katıyor.Adam yumruk atıyo sonuçta fiziksel kuvvetle nasıl alakası olmuyor la ? :/

İşte haki ekleyip vurması ve Aka'nın bundan sağ çıkması Aka'nın hayvanlığını gösterir.Bence WB'nin Teach'e vurduğu deprem ve Aka'ya vurduğu deprem arasında güç olarak fark vardır.Çünkü birini tutarken sadece deprem çakıyor diğerinde yumruk atıp fiziksel gücünüde işin içine katıyor.Adam yumruk atıyo sonuçta fiziksel kuvvetle nasıl alakası olmuyor la ? :/
Ona bir şey demiyorum Aka hayvan zaten. Evet fark olabilir. Ama bunlar konu ile alakasız. Eğer ki WB'nin fiziksel gücüne bağlıysa depremin şiddeti o zaman sana katılırım. Aslında böyle olsa daha güzel olur. Ama öyle olduğunu sanmıyorum çünkü Teach alır almaz meyveyi çok şiddetli depremler atabiliyordu. Direk meyve sana depremin şiddetini ayarlayabilme şansı veriyor bence. Bu fiziksel gücünden bağımsız. Yani Usopp'ta 5.0 şiddetinde deprem atabilir. Ve bu Teach'in 5.0 şiddetindeki saldırısına eşit olur. Farkettiren şey haki olur. Fiziksel gücün pek orda etki edeceğini sanmıyorum. Fiziksel güç belki ek bir saldırı gücü getirir ama bunun deprem yumruğuna katkısının da çok yüksek olacağını sanmıyorum. Adam zaten o kadar kasmaya gerek duymuyor. O yüzden fiziksel olarak WB'nin düz yumrukları Garp'ınkilerin yanında normal kalır. Esamesi okunmaz.

Şuanki meyve kullanıcıların meyvelerini iptal mi edilecek? Yoksa 2.meyveyi mi yedireceksin? Eğer meyveleri iptal edip, sadece gura gura verilecekse işler değişir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık