Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Öncelikle Mihawk yaptı olayını konuşmak için böyle bir yeteneğin olup olmadığını ispatlaman lazım. Nasıl bir yetenek? Mihawk başkalarına geleceği adeta bir projektör gibi gösterebiliyormuş. Projektör Miawk.

İlk defa One Piece'te böyle bir yeteneğe senin sayende şahit olmuş olduk. Kendi görmesi yetmiyormuş gibi hızını alamayıp başkalarına da gösteriyor, müthiş teori.

Öncelikle Mihawk yaptı olayını konuşmak için böyle bir yeteneğin olup olmadığını ispatlaman lazım. Nasıl bir yetenek? Mihawk başkalarına geleceği adeta bir projektör gibi gösterebiliyormuş. Projektör Miawk.

İlk defa One Piece'te böyle bir yeteneğe senin sayende şahit olmuş olduk. Kendi görmesi yetmiyormuş gibi hızını alamayıp başkalarına da gösteriyor, müthiş teori.
Başka bir örneğini görmüş olsaydık zaten bu konuyu açmaya gerek olmazdı. Ayrıca hakinin farklı kullanımları olduğunu da biliyoruz. Yine, hakinin insanlar üzerinde etki yaratabildiğini de biliyoruz. Kral haki nasıl insan ruhu/bedeni üzerinde etki edebiliyorsa, gözlem haki de pekala insan duyusu üzerinde etki ediyor olabilir. Hatta belki bu da kral hakinin farklı bir kullanımıdır.

Başka bir örneğini görmüş olsaydık zaten bu konuyu açmaya gerek olmazdı. Ayrıca hakinin farklı kullanımları olduğunu da biliyoruz. Yine, hakinin insanlar üzerinde etki yaratabildiğini de biliyoruz. Kral haki nasıl insan ruhu/bedeni üzerinde etki edebiliyorsa, gözlem haki de pekala insan duyusu üzerinde etki ediyor olabilir. Hatta belki bu da kral hakinin farklı bir kullanımıdır.
Yine Luffy çekememezliği ile alakalı bir konu ve karşımda Roronoa Zoro nickli bir fanboy, neden hep aynı şeyleri tekrarlayıp duruyoruz?

Böyle bir yeteneği görmüş olsaydık eğer, o zaman acaba Mihawk mı yaptı Luffy mi yaptı diye bunu tartışabilirdik, öncelikle Mihawk açısından böyle bir yetenek olup olmadığını biliyor muyuz? Bilmiyoruz. O zaman bu Luffy'nin yeteneği ve potansiyelini gösteren bir sahnedir. Bunun tartışmaya açılması sadece Luffy çekememezliği ile alakalı veya Mihawk'ın Luffy'yi kesememesine kulp bulmaya çalışmaktır, açık ve net.

Önce shanks abi kusura bakma diyip saldırıyor sonra luffy’ye geleceği gösteriyor :D
Acayip çelişkili bir hareket.

Miyavk böyle bir yeteneğe sahip olup milleti mi aydınlatıyormuş geleceği göstererek :)

Önce shanks abi kusura bakma diyip saldırıyor sonra luffy’ye geleceği gösteriyor :D
Acayip çelişkili bir hareket.

Miyavk böyle bir yeteneğe sahip olup milleti mi aydınlatıyormuş geleceği göstererek :)
Mihawk milleti trollüyor işte en başta kendimi tutmayacam diyip ters köşe yaparak. Adamın espri anlayışı var o da suç :( 4k görüntü aktarıyor Luffy'nin olmayan beynine yok, yine yaranamıyor.

Yine Luffy çekememezliği ile alakalı bir konu ve karşımda Roronoa Zoro nickli bir fanboy, neden hep aynı şeyleri tekrarlayıp duruyoruz?

Böyle bir yeteneği görmüş olsaydık eğer, o zaman acaba Mihawk mı yaptı Luffy mi yaptı diye bunu tartışabilirdik, öncelikle Mihawk açısından böyle bir yetenek olup olmadığını biliyor muyuz? Bilmiyoruz. O zaman bu Luffy'nin yeteneği ve potansiyelini gösteren bir sahnedir. Bunun tartışmaya açılması sadece Luffy çekememezliği ile alakalı veya Mihawk'ın Luffy'yi kesememesine kulp bulmaya çalışmaktır, açık ve net.
Neden bu konunun açıldığını arkadaş belirtmiş. Konuyu açan ben değilim.

Kullanıcı adımın ya da hangi karakterin hayranı olduğumun konuyla alakası yok. Konunun Luffy'yi gömen bir tarafı da yok. Luffy'nin burada geleceği görmemiş olması, şu an göremediği ya da şu andan sonra göremeyeceği anlamına gelmez.

Konuyla alakasız, tartışmayı kişiler üzerine çekecek yorumlara devam edersen, aynı şekilde karşılık vermeye başlayacağım.

Mesela; tartıştığın biri, İngilizce kelimeler kullandığında, çok hassas davranıyorsun ya hani; şimdi de aynı hassasiyeti göster. Kinini kusarken Türkçe'yi unutmuşsun. :flaugh:

Ray neyi bilmeden kullanabilir diyor ? Gelecek görme için demedi öyle birşey.Luffy ben önceden haki kullanmıştım dediğinde gülümsedi birşey demedi.İstemsiz haki kullanabilirsin ama eğitimle bile açamayacağın gelecek görmeyi öyle gelişiyorum ben derken kullanamazsın.Açmasının çok zor olduğunu bizzat Ray söylüyor.

Ayrıca söylediği şey hakin zorlu dövüşlerden sonra güçlenir demek.Güçlenir dediği haki seviyesi işte.Tashigi ve Smoker farkı gibi.O apayrı bir olay haki kullanımının gelişimden çok havuzun doluluğun artması gibi.

Yani kısacası olmaz fazla zorluyorsunuz.En fazla o k.hakiydi dersiniz gelecek görmeydi diyemezsiniz.
7 yaşındaki Ace'in kullandığı h.haki sonradan kendini bir daha ne zaman göstermiştir? Dof 7 yaşında h.haki kullandıktan sonra bunu usta bir şekilde kullanmaya devam edebilmiş midir?

Mangaka bu anlamda bir potansiyel göstergesi olarak bunu göstertmiş olabilir. Bu illa her yerde olmasını gerektirmiyor. Zira h.haki illa her kötü durumda ortaya çıkar gibi bir şey de görmedik. Belli olmuyor.

Onu geçtim bu direk Luffy'nin düşüncesi de olabilir. Karşısında yüksek seviye bir kılıç ustası olduğunun farkında. Luffy onunla karşılaşmadan önce zaten bu adamla şu an dövüşemem diyor. Yani seviyesinin farkında.

Onun dışında Mihawk'ın göstermiş olması en mantıksız kurgu olur. Mihawk bunu ne Zoro da kullandı ne de bir başkasında kullandı. MF'da Luffy haricinde kullanabileceği kimse yok muydu? En azından Vista ile çarpışırken ona da gösterebilirdi?

İki defa Mihawk'ın gözüne odaklanılmış:

Birinde Luffy ile karşı karşıya. Yani Luffy'nin Mihawk'a bir odaklanma durumu var.

Diğerinde Mihawk, Luffy'nin arkasında. Yani Luffy Mihawk'ın farkında değil. Yani iki olayda Luffy'nin odak noktası farklı yerlerde. Kata'nın da odaklandığı noktalarda geleceği gördüğüne dair bir düşünce vardı sanırsam. Luffy ile dövüşürken kardeşi Flampe'nin Luffy'yi yaraladığını görememişti mesela.

O yüzden ben Oda'nın gözlem hakisini ilk olarak bu tarzda çizmeyi düşündüğünü fakat sonrasında sezme/geleceği görme gibi daha ayrıntılı işlediğini düşünmeye başladım.

Neden bu konunun açıldığını arkadaş belirtmiş. Konuyu açan ben değilim.

Kullanıcı adımın ya da hangi karakterin hayranı olduğumun konuyla alakası yok. Konunun Luffy'yi gömen bir tarafı da yok. Luffy'nin burada geleceği görmemiş olması, şu an göremediği ya da şu andan sonra göremeyeceği anlamına gelmez.

Konuyla alakasız, tartışmayı kişiler üzerine çekecek yorumlara devam edersen, aynı şekilde karşılık vermeye başlayacağım.

Mesela; tartıştığın biri, İngilizce kelimeler kullandığında, çok hassas davranıyorsun ya hani; şimdi de aynı hassasiyeti göster. Kinini kusarken Türkçe'yi unutmuşsun. :flaugh:
Yok siz kasıtlı insanları tahrik için yapıyorsunuz. Bu konunun açılış amacı zaten Luffy'ye kin kusmak, ben mi kin kusuyormuşum?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık