Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153

Üye silindi 1004

Eğip bükmeye gerek yok Shanksla kanka olmasalar Luffy'nin içinden geçerdi.

Luffy orada haki falan tetiklemedi. Mihawk'ın tehditkar havası nedeniyle kolunun kesileceğini ve şansının olmadığını düşündü. Kenbunshoku haki uyandırılabilir fakat üst düzey kenbunshoku kullananların yaptığı gibi geleceği görmek falan daha ilk kez haki uyandıran birinde tetiklenmez. Burada Mihawk'ın yaptığı şey daha ağır basıyor. Basitçe şu şekilde açıklayabiliriz:

Birisi tehdit ediyor.
Diğeri tehditten etkileniyor.

Kılıç ustalarının genelinde böyle bir kanasusamışlık vardır ve bunu karşılarındaki kişiye tehdit olarak geçirebilirler.

Zoro ve Monet'in sahnesinde Zoro, Monet'in üzerine doğru koşarken Monet ablamız "Beni kesecek!" demiştir Zoro hakkında.

Bir diğer kitle için açıklamayı şu şekilde yapıyorum: Kanka kılıç ustası özelliği bu.

+1 Bende bunu anlamıyorum. Luffyinin o zamanki seviyesi belli. Mihawka en kötü Dofla eşit seviyede desek, Luffyi yolldan geçerken kesip atardı.
Luffy'i yoldan geçerken kesip attı zaten. Kim diyor Luffy Mihawk ile kapışırdı diye, bir süre ölmeden karşısında durabildi sadece :S Shanksla kanka olsalar bile Shanks kusura bakma hacı bi de ben sınayayım dedi, önüne engeller çıktı. Luffy'i o süre içinde bitirdi mi? Hayır.

Luffy orada haki falan tetiklemedi. Mihawk'ın tehditkar havası nedeniyle kolunun kesileceğini ve şansının olmadığını düşündü. Kenbunshoku haki uyandırılabilir fakat üst düzey kenbunshoku kullananların yaptığı gibi geleceği görmek falan daha ilk kez haki uyandıran birinde tetiklenmez. Burada Mihawk'ın yaptığı şey daha ağır basıyor. Basitçe şu şekilde açıklayabiliriz:

Birisi tehdit ediyor.
Diğeri tehditten etkileniyor.

Kılıç ustalarının genelinde böyle bir kanasusamışlık vardır ve bunu karşılarındaki kişiye tehdit olarak geçirebilirler.

Zoro ve Monet'in sahnesinde Zoro, Monet'in üzerine doğru koşarken Monet ablamız "Beni kesecek!" demiştir Zoro hakkında.

Bir diğer kitle için açıklamayı şu şekilde yapıyorum: Kanka kılıç ustası özelliği bu.
Güldürdün kanki.

HDMI kabloyu bağladı Luffy’e kendi geleceğini gösterdi burada.:) İlk test buydu.Mihawk’ın testi bir çoktan seçmeli birde yazılı sınavdan oluşuyor. :D İlkini geçti ikincide ise bakalım şunları savuşturabiliyor mu diye kılıç salladı.Luffy ezik biri olsa ölmüştü ondan Shanks’ten özür diledi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık