Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Arkı

Savaşlarda herşey sistemli gitse savaş olmaz zaten o andaki psikolojide çok önemli etrafında sürekli nakamaların ölüyor + savaş alanın adam adama dövüş ne demek ya savaş adı üstünde saçma geldi bana biraz bu yazı.
Tamam savaşta herşey sistemli gitmez ama sen güçlüysen karşındaki güçlü olanları tutman gerekir adam adama dediysek tüm korsanlar değil belli adamların belli düşmanları tutmaları gerekir değil mi ? Ayrıca tek bir noktadan tüm yazıya saçma demende tuhaf karşı düşüncelerini tek tek yazman daha makbule geçerdi :artiz:

Monkey :D Luffy

garp yada sengoku savaşa karıştı mı ki wb hemen savaşa girsin
luffy nin kurtarmasını kimse beklemiyordu o yüzden luffy kurtardı ki orda da en istekli savaşan oydu mesela jozu gitseydi kizaru kesinlikle izin vermezdi ace e ulaşmasına luffy geçtiğindede garp izin verdi zaten luffye(marco ne olduğunu anlamadan bile geldiği yere gitti tek yumrukta) Marine Wb den üstündü güç olarak zaten Wb ölmek için gelmişti oraya (yeni çağ) shanks+WB marine eder bence o diğer tümen komutanları suqardilo falan güçsüzdü yani olması gerektiği kadar bir koramiral kadar nerdeyse luffy çok rahat yener onları ki wb tayfası luffy nin de desteği ile ace i kurtardı isteseler kaçabilirlerdi de belli başlı mantık hatalarından başka şu ana kadar ki en iyi arclardan biridir gözümde

Ya sorun şurdaki kılıç yesede,yemesede Wb'nin gücü Ace'i kurtarmaya yetmezdi. Sonradan Luffy'ler falan gelince düşe kalka yırtına yırtına savaştı ve kurtardılar Ace'i. Kötü bi arc değildi bence sadece çok aceleye gelmişti. Oda da söyledi zaten aceleye getirdim diye.

Ya sorun şurdaki kılıç yesede,yemesede Wb'nin gücü Ace'i kurtarmaya yetmezdi. Sonradan Luffy'ler falan gelince düşe kalka yırtına yırtına savaştı ve kurtardılar Ace'i. Kötü bi arc değildi bence sadece çok aceleye gelmişti. Oda da söyledi zaten aceleye getirdim diye.
İşte bu yüzden Oda'dan beklediğim gibi kaliteli değildi bunu eleştiriyorum

Monkey :D Luffy

Sadece şu noktaya katılmıyorum Garp ve Sengoku olması gerektiği yerdeydi, savunma yapan taraf kendileriydi zaten düşmanlarının amacı Ace'i kurtarmak niye onu bırakıp meydana insinler ki
aynen öyle hepsi olması gerken yerdeydi eğer Wb gemiden atlayıp direk saldırsaydı garp ve sengokuda en öne gelir müdahale ederlerdi eşleşmeler güzeldi marco falan güçsüz durmasının sebebi amirallerle eşleşmesi Wb nin tayfası tayfası marineden daha güçsüz luffyler yetişmese belki ace in kurtulması bile çok zor olurdu dattebayo nunda dediği gibi ufak tefek aksıkların sebebide aceleye gelmesi o kadar karakteri ve hikayeyi barındıran savaş kısa sürdü bu da aceleye gelmesinden

Iron Man

Benim düşüncem çoğu kişi gibi tatmin etmeyen bir savaş oldu.Wb,Marco,Jocu,Aokiji ve Mihawk´ın güç gösterilerinden sonra akıllarda çok güzel bir savaş olacağı düşüncesi varken Oda´nın ortaya attığı çeşitli bahaneler;
1-Wb´nin hastalığı ve Wb´nin Kral Haki kullanmayışı(Ace´i tam idam edilirken kurtarayım diye kullanmaya çalıştı ve o sırada kalbi tekledi yine başaramadı.Niye o zamana kadar beklediyse artık.)
2-Wb ve tümen komutanlarının çok dikkatsiz(Acayip saçma derecede olmasına rağmen) oluşu.
3-Amirallerin beklentiden çok daha güçlü çıkması ve Shichibukailer arasındaki güç dengelerinin çok farklı olduğunu göstermeye çalışması.(Nerede Dof Nerede Coroco gibisinden)

sonucu.Wb ve tümen komutanlarının Amiraller ve Shichibukailer karşısında adeta ezikmiş gibi gösterilmesine yol açtı.
Kısaca Oda´nın çok güzel şeyler yapmek isteyip mıçtığı bi arc oldu.Luffy´nin Wb´ye,Amirallere kafa tutması ve Kral Haki kullanma olayı olmasa (ki heyecanın tavan yaptığı sahneler) hiç izlenecek bir arc olmadı diyecem.

İşte bu yüzden Oda'dan beklediğim gibi kaliteli değildi bunu eleştiriyorum
Orda haklısın mangakada kendini eleştirmiş zaten o konuda ama anlayış göstermek lazım abi 1000 bölüm civarı biticek bu seri öyle planlamış adam serinin yarısında yeni çağa geçiş olarak adlandıralabilecek bi savaşı çok detaylı çizememesi normal bence. Keşke aceleye getirmeseydi ama adam biran önce eskiler gitsin önümüze bakalım,yeni nesil çoşsun artık diye düşünmüş sanırım:D

aynen öyle hepsi olması gerken yerdeydi eğer Wb gemiden atlayıp direk saldırsaydı garp ve sengokuda en öne gelir müdahale ederlerdi eşleşmeler güzeldi marco falan güçsüz durmasının sebebi amirallerle eşleşmesi Wb nin tayfası tayfası marineden daha güçsüz luffyler yetişmese belki ace in kurtulması bile çok zor olurdu dattebayo nunda dediği gibi ufak tefek aksıkların sebebide aceleye gelmesi o kadar karakteri ve hikayeyi barındıran savaş kısa sürdü bu da aceleye gelmesinden
Bence eğer taarruzu yapan tarafsan doğru strateji ile ve bütün gücünle saldırman gerekir Wb gereğinden fazla bekledi üstelik durduğu yerden bile gerekli müdahaleyi yapabilirdi gücü buna elverişli bir kere, dış duvarları yıksa mesela müttefikleri geriden gelmek zorunda kalmazdı yine pacifistalar tarafından tuzağa da düşmezlerdi değil mi ? Ayrıca Garp ve Sengoku Wb savaş alanına indikten sonra dahi yerinden kıpırdamadılar kıpırdamazlardı da ta ki amiraller düşene kadar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık