Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Arkı

He possessed Haoshoku Haki[8] even though he was never seen using it. During the Battle of Marineford, he was on the verge of using it against some World Government's executioners (and Mr. 3 who was disguised) to protect Portgas D. Ace, but failed because of a sudden illness attack.

Kullanmaya çalışmış ama hastalığından dolayı mı kullanamamış.
Bunu bilmiyordum.
Kaynak:http://onepiece.wikia.com/wiki/Edward_Newgate
Bu doğru mu arkadaşlar?
Kullanmaya çalıştığı yazıyor burda, ben dikkat etmedim demek ki.

Aslında bende WB-Garp gibi bi karşılaşma görmek isterdim. Sonuçta 2 efsane, birisi Roger'la başa baş savaşan WB, diğeri Roger'ı bir çok kez sıkıştıran Garp, iyi olurdu böyle bi savaş. Ayrıca WB çok güçsüz gösterildi, sonuçta dünyanın en güçlüsü en azından 1 amiral ölebilirdi orada. Gerçi savaşın doğurduğu sonuçlar ayrı. Eskiler bi bakıma temizlenmiş oldu bu savaş sonucu(WB'nin ölümü ve Garp-sengoku nun marineden ayrılması).

Kısaca yetersizdi ama Oda bi mantığa oturtmuş olayları

Marine=2 yonkoudur bence durum(Garp ve Sengoku'nun da savaştığını varsayıyorum). 4 yonkou gelse yeni bir dünya yeni bir hükümet kurarlar. Onun dışında Wb vs Garp+Sengoku'da Wb'nin hiç şansı yok gene ölürdü. Akainu vs Marco'da Marco çok ağır yaralanır ve yenilirdi. Ace vs Aokiji'de Ace yenilirdi. Jozu vs Kizaru'yu bilmiyorum ama Jozu kolay kolay yenilmez çok zorlar Kizaru'yu. Onun dışında Shicler komutanları süpürürdü koramirallerde müttefiklerle kapışırdı kazanan Marine olurdu. Daha kolay kazanırlardı hatta.

Ben şuna inanıyorum amirallarin fiziki güçlü olmadığına yoksa luffy, josu, wb vs harbi güçlü adamlar. yani yaralı vs olmayıp direk amirale geçirebilse sağlam bir tane tek vuruşta nakavt olurlar ama meselede vurabilmekte...

Ben şuna inanıyorum amirallarin fiziki güçlü olmadığına yoksa luffy, josu, wb vs harbi güçlü adamlar. yani yaralı vs olmayıp direk amirale geçirebilse sağlam bir tane tek vuruşta nakavt olurlar ama meselede vurabilmekte...
Sadece meyveyle Amiral değil o adamlar. Güç,dayanıklılık,haki amirallerin çok üstün özellikleri bunlar. Birde meyve ekledinmi bunların üstüne adamlar Amiral oluyor.

Hocam Shichibukailer tam güç savaşırsa 2 tane Yonkou'yu bence temizleyebilirler.Sonuçta Kral haki kullanan bir Kuja,Dünyanın En güçlü Kılıç Ustası var aralarında ve bir de ne idiğü belirsiz herkese atarlanan ama güçlü olduğu kesin olan bir Doflamingo.Shichibukailer olmasa aynen 2 Yonkou yeter ama Shichibukailer güçlerinin yarısını oluşturuyor bence.

Ya roger in hastalığı da bundan olabilir çok fazla haki kullanmaktan belki wb ninkide bundan dolayıdır ...

Fiziki güçleri olmasa Marineford adasını yıkan yumruktan 2 tane yiyip hiç bir şey olmamış gibi nasıl 1 bölüm sonra geri gelicekler ki?

Crocodile Jozudan bi omuz darbesi yiyince feleği şaşıyor.Aynı darbe Aokijiden azcık kan getiriyor.

Ayrıca antisi ile 10 gün dövüşebiliyorlar.Yani Enel 5 dakkada yenildi Luffy'e.Bence serideki en dayanıklı ve güçlü adamlar içinde kesinlikle amiraller var.
ve dattobayo

Ben onu kastetmedim yani sırf fiziki güçleri artan karakterler var josu, luffy, wb ve sadece meyve yeteneklerine güvenen ben amiral için düz mantık meyvesine güveniyor demiyorum ama luffy, wb gibi adamlar logia olmadıgından her yaşadığı olayda fiziki kuvvetleri artıyor amirale denk getirirlerse tek vuruş olacağına inanıyorum.

Aokiji sadece sağdan ve soldan gelen tsunamileri durdursa ve denize düştüğünde hayvanat gibi dondurmasa savaş nerede olucaktı ? Anında o duvarları kaldır akainu meteor,kizaru durmadan ışın saldırıları ile ne gemi kalırdı ne de başka bir şey.Savaş başlamadan biterdi.Meyveli olanlar zati döte gelir.O sırada aokiji denizi dondurur sıcak su'da kavrulan korsanlar buz keser bu kez.Marco haric hepsi mefta.Hadi o da WB yi kurtardı aokiji ve kizaru yine atak da.Bunun dışında WB gelir gelmez 3 tane yumruk sallar ace ye doğru amiraller 1 tanesini durdurur ama 3'ünü durduramaz.Oars da anında destek verse maloz gibi değilde akıllı bicimde jozu da meyve+haki ile kendini silah haline dönüştürüp saldırsa ace daha kısa sürede kurtulurdu.WB de havayı tutarak yaptığı adayı salladığı saldırı yapar kaçmak kolay olur.Bu böyle uzar gider vs vs.Ama her zaman dedim E.ODA geçmişi temizledi.Önce shiki sonra garp,sengoku,WB.Ace de luffy nin haki öğrenmesi uğruna harcandı.Ohh ii de oldu ne öle canıma deysin :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık