Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Magellan

'Dünya Hükümeti' forumunda Smoker tarafından 28 Oca 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Hapishane köşelerinde harcanıyor.

  123 oy
  89.8%
 2. Pek sevilecek bir tip değil.

  14 oy
  10.2%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Magellan (Mazeran) bir Impel Down çalışanıdır. İki yıl önce hapishanenin müdürü iken, çıkan isyanı bastıramamasından dolayı rütbesi müdür yardımcısı pozisyonuna düşürülmüştür.

  Görünümü

  Magellan oldukça iri bir adamdır. Normal bir insandan üç kat daha büyüktür. Mandrile benzeyen bir yüzü, çok keskin dişleri ve kara bir sakalı vardır. Parmakları Mavi Goriller'in parmaklarını anımsatmaktadır.

  Yarasa kanatları ve boynuzları vardır. İstediği zaman boynuzlarını çıkarıp silah gibi kullanabilir. Boynuzlarının ve şapkasının altında ikiz-kuyruk stili kısa saçları vardır. Genel görünüş itibariyle Magellan, tıpkı bir şeytana benzer. Çoğu muhafız beyaz renkte üniforma giyerken, Magellan kırmızı gömlek ve siyah takım elbise giyer. Üniformasında, astlarının giydiğinden daha fazla düğme vardır. Sağ omzundan bir ip bağlanmıştır. Şapkası standart muhafız şapkalarındandır.

  20 yıl önce Magellan henüz müdür yardımcısı iken, görünümü şimdiki gibiydi. Sadece üniforması açık renkteydi ve yeşil bir gömlek giyiyordu.

  İki yıllık zaman atlamasından sonra, Magellan'ın giyiminde bir değişiklik olmadığı görülmüştür. Yüzünün sol tarafında gözünü ve yanağını kaplayan büyük bir yara izi olmuştur. Ayrıca kırılan sol boynuzunun ve sol kanadının yerine, metalden yapılmış yenileri takılmıştır. Görünümündeki bu değişikliğin sebebi, 6. Kat mahkumlarının saldırısına uğraması sonucu gerçekleşmiştir.

  Magellan ufak bir çocukken topak bir şeydi ve boynuzları küçüktü. Kıllı kolları ve siyah tırnakları vardı. Üzerine üç bağlı ejderha deseni olan beyaz bir tişört, altına beyaz şort, ayaklarına ise siyah ayakkabılar giymişti. Bahsi geçen sahnede bir çiçeği sularken görülmektedir, ancak kolundan damlayan zehir çiçeği öldürmüştür. Bu görüntüye dayanarak, sahip olduğu Şeytan Meyvesi'ni henüz çocukken yediği çıkarımı yapılabilir.

  [​IMG]

  Kişiliği


  "Sadece bir kişi bizim savunmamızı aşıp, içeriye girdi... Ve şu düştüğümüz duruma bakın!!!"

  - Magellan, güvenlik zafiyetini eleştiriyor.

  Magellan'ın en acayip özelliği sürekli zehirli yemekler yediği için ishal olması ve tuvaletten çıkamamasıdır. Şeytan Meyvesi'nin gücü Magellan'ı zehirlenmekten korur, ancak ishal olmasını engelleyemez. Sonuç olarak gününün on saatini tuvalette geçirir. Sekiz saat uyur, dört saat iş yapar ve geriye kalan iki saati de diğer aktivitelerine harcar. Zehirli yemek yediği için başı çok belaya giriyor olsa da, bu zevkinden vazgeçemez. Magellan'da agorafobi vardır. Bu yüzden karanlık ve kapalı alanlarda bulunmayı sever. Mecbur kalmadıkça açık ve geniş alanlara çıkmaz.

  Magellan günde sadece dört saat hapishane müdürlüğü yaptığı dönemde, az çalışma saatine rağmen çok korkulan bir adamdı. Mahkumların kaba davranışlarına asla tölerans göstermezdi. İçeride bulunan herhangi bir mahkumu idam etme yetkisi olduğundan, gerektiğinde gıcık aldığı adama ölümcül zehri olan Hidra'yı gönderirdi. Kendisini aşağılayan birkaç 6. Kat mahkumunu acımadan harcamıştır.

  Magellan, Impel Down'ın delinemeyen ve kaçılamayan savunmasından büyük gurur duyar. 20 yıl önceki Shiki olayından sonra, Monkey D. Luffy'nin içeriye girebilmiş olması onu hayal kırıklığına uğratmıştır.

  Magellan, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan biridir. Dayak yemekten ölümün kıyısına geldiği halde, 6. Kat mahkumlarının kaçışı ile ilgili tüm sorumluluğu üstlenmiştir. Genelde hata yapmayan biri gibi bir görüntü çizse de, Impel Down'ın savunmasına çok güvenerek Denizciler'in yardımını reddetmesi ve büyük bir risk alarak Shiliew'i serbest bırakması yaptığı iki büyük hatadır. İlk hata yüzünden 240 mahkum kolayca kaçmış, ikinci hata yüzünden de ölümden dönmüştür.

  Magellan'ın güçlerinin yarattığı zehirden birilerinin rahatsız olmasını oldukça eğlenceli bulur. Nefesi de zehir saçtığı için, yanında duran adamları gaz maskesiyle dolaşır. Magellan hapishane içinde korkulan biri olsa da onunla tek dalga geçebilen kişi Hannyabal'dır. Ancak Hannyabal'ın aksine, Magellan duygusal biri değildir. Mantığını duygularının önüne koymayı tercih eder. Her ne kadar Magellan'ın bazı aptalca ve umursamaz davranışları olsa da, oldukça ciddi bir dövüşçüdür. Dövüşleri esnasında çok az konuşur ve rakibiyle asla oynamaz. Sinirlendiği zaman çok acımasız olmaktadır. Öyle ki Hidra'yı kendi adamlarına göndermişliği bile vardır.

  Ayrıca bir kimsenin gücünü kötüye kullanmasına da dayanamaz. Hapishanenin eski baş gardiyanı Shiliew'i eğlenmek için mahkum biçtiği için 6. Kat'a kapatmıştır. Ancak onun güçlü biri olduğunun farkındadır. Gücüne ihtiyaç duyduğunda, idam cezasını erteleyerek onu hücresinden çıkarmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Magellan, Impel Down'ın müdürü olduğu dönemde hapishane üzerindeki her şeye tam olarak hakimdi. Ancak iki yıllık zaman atlaması esnasında onun yerine Hannyabal getirilmiş, kendi rütbesi ise müdür yardımcılığına düşürülmüştür. Şu an hapishanedeki en yetkili ikinci kişidir. Bentham'ın söylediğine göre, Magellan'ın bir yerdeki varlığı bile en azılı suçluları susturmaya yeter. Gerçekten de neredeyse bütün mahkumlar ondan korkar. Eskiden Shichibukai olan Crocodile ve Jinbe bile, onunla dövüşmek yerine kaçmayı tercih etmiştir. Magellan'ın rütbesi düşürülmüş olsa da, halen Impel Down'daki en güçlü ve en güvenilir kişidir.

  Magellan'ın hapishanede kalan istediği bir suçluyu gerek gördüğü takdirde idam etme yetkisi bulunmaktadır. Bu yetkisini bazı 6. Kat mahkumları üzerinde kullandığı görülmüştür. İshal nedeniyle zamanının çoğunu tuvalette geçirmesine rağmen, çalıştığı dört saatlik zaman diliminde hapishaneyi gayet iyi bir şekilde yönetir. Nerede neyin olduğunu bilir ve hapishanedeki tuzakların mekaniklerinden haberdardır.

  Ayrıca Karasakal Korsanları'nın tüm tayfasını tek atarak birkaç saniyede yenmiştir. Shiliew'e göre bu yenilginin sebebi, Karasakal Korsanları'nın Magellan'ın gücünü hafife almasıdır.

  Magellan'ın gösterilen dövüşlerinde kimse ona karşı koyamamıştır. Sadece Emporio Ivankov, Magellan'ın alnında bir yara açmayı becerebilmiştir. Fakat dövüşün sonunda o da yenilmiştir. Magellan'ın düşüşü, birçok 6. Kat mahkumunun ona saldırması ile gerçekleşmiştir. Shiliew'in onunla denk güçte olduğu söylenir, ancak Magellan gününün büyük kısmını tuvalette geçirdiği için, Shiliew ondan daha tehlikeli biri olarak görülmektedir. Buna rağmen Magellan, Shiliew'i yenerek onu 6. Kat'a kapatmayı başarmıştır.

  Fiziksel Yetenekleri
  Magellan, Şeytan Meyvesi güçleri olmadan da oldukça güçlü bir adamdır. Luffy'nin balmumu kaplı saldırılarını ve Inazuma'dan gelen taş blokları sadece kolları ile durdurmuştur. Ayrıca kaçmaya çalışan Portgas D. Ace'i fazla uğraşmadan etkisiz hale getirmiştir.

  Buna ek olarak inanılmaz bir dayanıklılığı vardır. Luffy'nin en güçlü savunmaları bile kırabilen İkinci Vites formundan birçok saldırıyı doğrudan almış, buna rağmen yaralanmamıştır. Ayrıca kendisine ateşlenen bir sürü top güllesi de onun üzerinde görünür bir yara açamamıştır.

  Magellan, tıpkı Hannyabal gibi aşırıcı sıcaktan ve dondurucu soğuktan etkilenmez.

  Şeytan Meyvesi
  Magellan, çok güçlü bir Paramecia türü meyve olan Doku Doku no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona sınırsız miktarda ölümcül zehir salgılama ve ürettiği zehri kontrol edebilme gücü vermiştir. Magellan değişik formlarda ve farklı güçlerde zehirli saldırılar yapabilir. Zehirli gaz, gözyaşartıcı gaz, kabarcık zehri ve ölümcül sıvı zehir gibi değişik saldırılarla düşmanlarına ciddi hasarlar verebilir. Magellan'nın en adı çıkmış ve Impel Down mahkumlarının en çok bildiği saldırısı üç başlı ejderhaya benzeyen Hidra'dır. Hidra korozif sıvı zehirden oluşmaktadır. Temas ettiği kişiyi felç eder ve eritir. Magellan'ı hafife alan Karasakal Korsanları Hidra tekniğiyle anında yenilmiştir.

  Magellan genelde bedeninin etrafında kalın bir zehir tabakası oluşturur. Yüksek dayanıklılığı ve zehir zırhı sayesinde yakın dövüş yapan rakiplerine karşı büyük bir avantaj kazanır. Zehrinin ölümcül etkisi, onu dokunulmaz yapmaktadır. Meyvesinin verdiği güçler sayesinde Magellan, hiçbir zehirden etkilenmez. Bu sayede zehrin içinde yüzebilir, hatta zehirli yemekler yiyebilir. Zehirli yemek yemeyi sever, ancak zehirli yemekler onu ishal yaptığı için, bu durum Magellan'ın en büyük sorunudur. Görünüşe göre, Doru Doru no Mi, Doku Doku no Mi'nin gücünü engelleyebilmektedir. Bu sayede Galdino, MumDuvarı tekniği ile Magellan'ın saldırısını durdurabilmiştir. Ayrıca Luffy, Galdino'nun kendisine yaptığı balmumu zırhı sayesinde zehirlenmeden Magellan ile savaşabilmiştir.

  Ancak bulunan bu çözüm de, uzun vadede Magellan'a karşı işe yaramamıştır. Magellan, bilinen zehirlerinden çok daha güçlü bir versiyon olan Kinjite zehrini kullanarak, balmumundan yapılan zırhı eritmiştir. Magellan'ın bu tekniğinin adı Zehir İblisi: Cehennem'in Hükmü'dür. Teknik, iskelet şeklinde şeytani bir canavara benzer. Magellan bu saldırının "Impel Down'ı yok edebilecek" kadar güçlü olduğunu söylemiştir. Bu teknik, Hidra'dan farklı olarak temas ettiği her şeye bulaşan bir özellik göstermektedir. Bu zehre karşı herhangi bir panzehir olup, olmadığı bilinmemektedir. Ancak zehrin temas ettiği kişiyi anından öldürmesi, bir panzehirin olmayabileceğini göstermektedir.

  Silahları

  Magellan boynuzlarını yerinden söküp, ellerine takabilir ve bunlarla ölümcül saldırılar yapabilir. Boynuzların keskin noktaları temas ettiği yerde delik açar ve yatay kullanıldığı takdirde kesici özellik gösterir. Magellan, bu boynuzları zehirle birlikte kullanıldığında kayayı bile eritebilir.

  Ek Bilgiler

  - Magellan'nın adı, ünlü Portekizli kaşif Ferdinand Magellan'dan esinlenilmiştir.
  - Impel Down mahkumlarının Magellan'a taktığı lakap ''Shit Man''dir.
  - Magellan'ın ürkütücü yüzü ve boynuzları, onun bir pagan sembolü olan Baphomet'e benzetmektedir.

  Künye

  Adı: Magellan
  Okunuşu: Mazeran
  İngilizce Adı: Magellan
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 528, Anime 425
  Bağlantısı: Impel Down
  Unvanları: Müdür Yardımcısı, Müdür (Eski)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 9 Ekim

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Doku Doku no Mi (Tr. Zehir Zehir Meyvesi, İng. Venom Venom Fruit)
  Anlamı: Zehir
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Magellan
  Çeviren:
  Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 3. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Eline sağlık.Güzel yetenek Logia ya çok benziyor.Ama Logia olmaması daha iyi yoksa Luffy pert olmuştu şimdiye kadar:cool:
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Zaten pert oldu...
   
 5. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010

  Oldu ama daha başka şeylerde olurdu.:oleyo2:
   
 6. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,355
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  İşte en sevdiğim paramecia bayılıyorum bu adama =)
   
 7. luffydesper (Üye)
  Mesaj Sayısı 408
  Üyelik Tarihi15 Şub 2009
  en güzel vs ler kataloğuna yeni birtane daha ekleyen bir karakter 435'inci bölümün sonunda süperdi luffy ile olan vs si gördüğüm en güzel sahnelerden biri oldu teşekkürler smoker çeviri için ;)
   
 8. nekro Üye

  nekro (Üye)
  Mesaj Sayısı 53
  Üyelik Tarihi11 Ara 2009
  oldukça güçlü bi karekter..zehirli yemek yemeyi sevmese tuvalet sorunuda olmaz..
  eline sağlık smoker....
   
 9. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 144
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Magellan zehirden etkilenmez demişsiniz ama Zehir Çorbası filan içtiğinde sürekli Tuvalet'e gitmesi gerekiyor :D Gerçi biz içsek onu daha 1.Yudumda Tahtalı köyü boylarız ama :D Olsun Gene biraz etki ediyor...Ellerine sağlık
   
 10. Provision (Üye)
  Mesaj Sayısı 329
  Üyelik Tarihi28 Nis 2009
  Eline sağlık dostum...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık