Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Yeni Formu 5. Vites ve D.

Kaido’nun ejderha meyvesi yediği de kesin değil. Belki normalde ejderhayken chopper gibi insan tipi bi meyve yemiştir. Adama yaratık denme sebebini de anlamış oluruz.

Bu arada güç seviyesiyle ne kadar ilgilidir bilmiyorum ama jack’in diğer yıkımcılar karşısındaki haline, kaido’dan korkmasına falan bakarsak kaido’nun ne kadar anormal seviyede olduğu daha belli oluyor. Jack eski filo amiralinden, fujitora’dan falan korkmayıp saldıran bi adamdı. King ve queen bu kadar rahatlıkla jack’i aşağılıyorsa ve bu adamlar da kaido’nun emrindeyse...

Luffy baya güçlenmeli kaido inecekse. Sadece meyve veya sadece haki yetmez. Arc uzamalı, luffy kaido’dan önce 1-2 kişi daha indirip güçlenmeli. Saldırı gününü beklerken antrenman yapmalı. Bi de kaido’yla dövüşürken güçlenmeli.
Kehanet yaklaşmadı mı? Nasıl olur sence?

Kaido’nun ejderha meyvesi yediği de kesin değil. Belki normalde ejderhayken chopper gibi insan tipi bi meyve yemiştir. Adama yaratık denme sebebini de anlamış oluruz.

Bu arada güç seviyesiyle ne kadar ilgilidir bilmiyorum ama jack’in diğer yıkımcılar karşısındaki haline, kaido’dan korkmasına falan bakarsak kaido’nun ne kadar anormal seviyede olduğu daha belli oluyor. Jack eski filo amiralinden, fujitora’dan falan korkmayıp saldıran bi adamdı. King ve queen bu kadar rahatlıkla jack’i aşağılıyorsa ve bu adamlar da kaido’nun emrindeyse...

Luffy baya güçlenmeli kaido inecekse. Sadece meyve veya sadece haki yetmez. Arc uzamalı, luffy kaido’dan önce 1-2 kişi daha indirip güçlenmeli. Saldırı gününü beklerken antrenman yapmalı. Bi de kaido’yla dövüşürken güçlenmeli.
Her şeytan meyvesinden bir tane var, insan meyvesini chopper yemiş dolayısıyla Kaido yemiş olamaz.

Kehanet yaklaşmadı mı? Nasıl olur sence?
Kehanete 1 ay falan yok mu? Luffy “kenbunshokumu geliştireceğim” dedikten sonra 1-2 saat dayak yedi kata seviyesine çıktı. Kaido’dan önce birileriyle dövüşse gelişir.

Sebebini bu sayfada daha önce yazmıştım ben luffy’nin sadece hakisiyle sağ kol seviyesine çıkmasını bekliyorum.
Kata müthiş kenbunshokusu sayesinde sağ kol. King de müthiş busoshokuyla sağ koldur belki. Luffy ikisine de sahip olursa meyve kullanmasa bile sağ kol seviyesinde olur.

Bunu yaparsa gear 4 luffy’i sadece yonkou’ların yenebileceği bi seviyeye çıkarır. O seviyedeyken bi de meyve uyandırır. Başkaları yardım eder, şansı yaver gider ve kaido düşer.

Böyle olmayabilir. Ama bi şekilde hem busoshokusu hem meyvesi gelişecektir bence. Ya da kaido düşmez bu arc.

@Hyakuju no Kaido

İnsan meyvesi demedim. “İnsan tipi meyve” dedim. Leopar mesela “kedi tipi”. Sengoku’nun ve chopper’ın meyveleri de “insan tipi”. Kaido belki buddha gibi insan tipi mistik yaratık meyvesi yemiştir.

Kehanete 1 ay falan yok mu? Luffy “kenbunshokumu geliştireceğim” dedikten sonra 1-2 saat dayak yedi kata seviyesine çıktı. Kaido’dan önce birileriyle dövüşse gelişir.

Sebebini bu sayfada daha önce yazmıştım ben luffy’nin sadece hakisiyle sağ kol seviyesine çıkmasını bekliyorum.
Kata müthiş kenbunshokusu sayesinde sağ kol. King de müthiş busoshokuyla sağ koldur belki. Luffy ikisine de sahip olursa meyve kullanmasa bile sağ kol seviyesinde olur.

Bunu yaparsa gear 4 luffy’i sadece yonkou’ların yenebileceği bi seviyeye çıkarır. O seviyedeyken bi de meyve uyandırır. Başkaları yardım eder, şansı yaver gider ve kaido düşer.

Böyle olmayabilir. Ama bi şekilde hem busoshokusu hem meyvesi gelişecektir bence. Ya da kaido düşmez bu arc.
O yorumunu hatırlıyorum, çok hoşuma gitmişti. Ama sarhoşluk Kaido için kritik dezavantaj olmadı beklenilenin aksine. Ayna dünyası da yok artık elinde; gizli de kapışamaz. Kaido da ejder formunda çok hızlı müdahele etmek isterse alır. Pek fazla çıkar yolu yok bu işin. Belki Kaido, Bm'ye giderken bunlar dövüşür belki de Kaido bilerek izler. Ama tayfa tastamam gelmişken de Luffy'nin tek başına dövüşmesini hikayeye yedirebilir mi bilmiyorum. Sence şu zaman meyvesinin bir esprisini görür müyüz?

Görücez artık da bu seri sonu muhabbetleri bana hep ters gelmiştir. Sonuçta kahin değiliz ne olacağı da belli değil. Kaido ile arasındaki fark öyle gear ile felan olacak iş değil. Sağlam haki olmalı. İş oraya gidiyor...
Aslında hakisi oldukça fazla eğer öyle olmasa Marinford'da onca denizciyi deviremezdi ya da. 50 bin balık adamı indiremezdi. Naruto serisinde Mangekyou Sharingan ile yapılan bir saldırı %40 çakra tüketiyorsa, Eternal Mangekyou Sharingan ile yapılan aynı tekniğe %5 - %10 çakra harcıyorsun. Luffy uyanış sonrası daha az hakiyle daha uzun süre Gear 4 kullanabilir.

Bir de niye Gear serisinin bitmesini bekliyorsunuz ki. Goku gökkuşağı gibi renkten renge giriyor kimse Goku'nun olayına yeter demiyor. Gayet güzel bence Gear açtıkça ben gaza geliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık