Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy'nin Uyanışı Sonrası Oluşan Nefret

Harbiden Luffy Sanji birliği de bozuldu. Luffy'nin böyle güçlenip fanlarının böyle tepki vericeği bir gelecek olcak deseler inanmazdım :D
Asıl olay Luffy'nin ölümüyle beraber Nika'nın hayat bulmasında. :D

Bu güç Luffy'e mal edilemiyor, arada bir kaç cılız ses yok Luffy ölmedi, o Nika değil falan yapsa da kendileri bile inanmıyor buna. Yoksa E. Oda buyrun lastiğin uyanışı deyip şu bölümleri çizsre kimseye dokunmazdı ve Luffy fanları yıkıyordu şu sıra kf'yi.

Asıl olay Luffy'nin ölümüyle beraber Nika'nın hayat bulmasında. :D

Bu güç Luffy'e mal edilemiyor, arada bir kaç cılız ses yok Luffy ölmedi, o Nika değil falan yapsa da kendileri bile inanmıyor buna. Yoksa E. Oda buyrun lastiğin uyanışı deyip şu bölümleri çizsre kimseye dokunmazdı ve Luffy fanları yıkıyordu şu sıra kf'yi.
Bende de alışkanlık olmuş Luffy diyorum hala :D Joy Boy aman Nika evet :D

Bir yandan neden hiç kimse Gorosei'lerin bile bu meyvenin varlığını yeni öğrenmiş olabileceği ile ilgili hiçbir açıklama yapmıyor? Her ne kadar dünyayı yöneten kişilerin bilmemesi de biraz garip fakat 1037'de Gorosei'ler "Bu meyve bizim için bile efsaneden başka bir şey değil." gibi bir konuşma da geçmişti. O yüzden daha önce Luffy'e karşı meyvesi yüzünden hiçbir harekette bulunmamaları da mantıklı değil mi? Eğer öyle ise birileri Gorosei'leri bu meyve hakkında bilgilendirmiş. Belki Shanks veya Im olabilir. Henüz bir tahminim yok. Ama eğer Shanks ise o bunu nereden biliyordu? Goroseiler ile reverie zamanında görüştüğünü biliyoruz. Şu anki zaman dilimi de reverie'den hemen sonrası. O da bir muamma.

Bu Nika olayını düşüne düşüne kafam allak bullak oldu. Bir yandan o meyveyi şans eseri yedi diyorum, diğer yandan ne alaka Shanks o kadar kıt mı diyorum. Bir yandan meyve hoşuma gidiyor(böyle çıkmasını bekliyordum.) bir yandan tanrı mantığı hoşuma gitmiyor. Bir yandan La bu Dünya Hükümeti saf mı diyorum bir yandan onlar bile efsane sandıklarını hatırlıyorum. Bir yandan Luffy normal uyanış açsaydı diyorum diğer bir yandan hak etti diyorum...
Niye bana böyle oldu ya? Seri mi saçmalıyor ben mi düzgün okumadım acaba diyorum.

Ironi yaptığının farkındayım ancak yine de;

Seriden biraz keyif alın. Ne bu karamsarlık.
Siz de birazcık eleştirin biraz "bu olmamış" diyebilin artık. Deyin ki mangakalar, üreticiler kendilerine çeki düzen çekebilsinler. Ama siz böyle "gönder abi ne olsa okuruz, severiz" derseniz işte böyle Mangakalar "trollere" dönüşüyorlar.

Adam serinin içinden geçmiş, adım attığın her yerde retcon, deux ex, plot armor, tembellik, plot adına aptallık (PIS) kaynıyor. Daha da "Karamsar olmayın sevin accık,yazıktır" argümanı geliyor :D Böyle aksine daha çok nefret oluşur.

Seriden biraz keyif alın. Ne bu karamsarlık.
2000 yılından beri izliyorum 2010 dan beri manga okuyorum şu son arc olanlardan sonra nasıl keyif alabilirim? Bir düşün istersen.

Seri çizgisinden kayıyor hikaye tutarsızlaşmaya başladı, çizimler farklılaşmaya başladı. Söyler misin nasıl keyif alabilirim? Onu denemek istiyorum.

Luffy zaten içerisinde cok büyük bir güç barındırıyordu. Serinin en zirve karakterleri Garp ve Roger meyvesiz sırf haki ile bulundukları konuma gelmiş. Garp’ın torunu olarak karakter yapmışsın, 3 haki ,sürekli güçlenen meyve will of d falan her şeyi dayamıssın, rayleigh’ten eğitim aldırmışsın, en baba haki potansiyelini koymuşsun, üstüne üstelik roger gibi her şeyin sesini duyma yetisini falan da eklemişsin, aynı arc karaktere tek yedirtip , ondan sonra yaşayan en güçlü canlıyı eline dolayıp ip atlattırıyorsun. Nasıl? Zaten sınırlarını zorlayan meyveyi kurguda daha önce olmayan şeyler ekleyerek tanrısal bir seviyeye cıkararak … hiç gerek yoktu. Bu arada yazıyı okumadım mottom bu olduğu için ;
Bu kadar uzun yazıyı bu seri için okumam ben daha

Luffy zaten içerisinde cok büyük bir güç barındırıyordu. Serinin en zirve karakterleri Garp ve Roger meyvesiz sırf haki ile bulundukları konuma gelmiş. Garp’ın torunu olarak karakter yapmışsın, 3 haki ,sürekli güçlenen meyve will of d falan her şeyi dayamıssın, rayleigh’ten eğitim aldırmışsın, en baba haki potansiyelini koymuşsun, üstüne üstelik roger gibi her şeyin sesini duyma yetisini falan da eklemişsin, aynı arc karaktere tek yedirtip , ondan sonra yaşayan en güçlü canlıyı eline dolayıp ip atlattırıyorsun. Nasıl? Zaten sınırlarını zorlayan meyveyi kurguda daha önce olmayan şeyler ekleyerek tanrısal bir seviyeye cıkararak … hiç gerek yoktu. Bu arada yazıyı okumadım mottom bu olduğu için ;
Tanrısal seviyesi kalmamış ki Direkt Tanrı çıktı meyvesi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık