Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529
Brulee ile karşılaşmasa kesin yakalanacağını nereden biliyorsun? Luffy öyle yavaş bir karakter değil, on dakika haki kullanamasa bile G2'ye geçer yine kaçardı bir yere kadar. Hadi kaçamadı diyelim yine dövüşü kaybedeceği anlamına gelmiyor bu çünkü kaç defa dayak yedi Luffy bu adamdan kaybetti mi veya öldü mü? Hayır. Yine dayanabilirdi hakisini toplayana kadar. Şansının yaver gitmesi neden hep kötü bir şeymiş gibi gözüküyor, eğer o geri çekilmeye gerek kalmadan Luffy halletseydi bu seferde hiç zorlanmadı denilecekti. Zorlama, haksız galibiyet falan diyerek dövüşün güzelliğini kenara atmak bana göre değil. Her dövüş içinde bu tip şeyler olabilir, ama Luffy'nin sadece baldan ibaret dövüşlere sahip bir karakter olduğunu olduğunu düşünmüyorum ben. Siz öyle diyorsanız diyebilirsiniz.
Şu an sadece bir dövüş hakkında konuşuyoruz, konuyu genelleştirip geçiştirmeye çalışmak, bütün dövüşlerle ilgili yorum attığımı söyleyip kestirip atmak gereksiz.

Bir şekilde hayatta kalırdı yeah diye özet geçseydin de okumayaydım onca şeyi, çünkü dediğin bu. Adam kendi söylüyor kaçamıyorum diye, kendi fanı olduğu karakterin söylediği sözü dikkate mi almıyorsun? Luffy'nin o ana kadar G4 harici gram defans bile yapamadığının farkında mısın? Hakisiz kurtulurdu falan diye nasıl bu kadar rahat bir şekilde söylüyorsun, bak ben bunu en ağır Luffy fanlarından bile duymadım onca tartışmada. Ana karakter tabi ki ölmeyecek falan de bari, oraya geldik çünkü.

Adam dövüş içindeyken kendisi arasa Brulee'yi gene anlaşılabilirdi. Ama aramadı ve önüne düşürüldü, şunun zorlama olduğunu söylemek zor olmamalı be arkadaş. Kaçmasını bile Katakuri söyledi resmen. Hatta mangaka Brulee'yi bulmayı Luffy'nin isteğine göre yapmaması bile Kata'nın geleceği görmesinden dolayı olabilir. Mangaka kendi kendini mat etmiş, en sonunda işte Luffy gencimiz sen şanslısın be yeğen, hakisiz hem kaçabilmek hem de Kata'yı ayna dünyasında hapis bırakabilmek için yapılması gereken şey Brulee ile kaçman, al senin olsun, direkt hediyem olsun, demiş.

Hakisiz Luffy'nin o an Kata'yla atışabileceğini söylediğin anda tartışma bitti zaten de gene de yazayım dedim. Bunu halen düşünüyorsan bana yazmana gerek yok.

Buggy aklını aldı, hasır şapkasıyla maraş dondurmacısı misali oynadı. Nami hırsızının yüzünden Buggy'i gafil avladığını unutmadık.

Hiç bir dövüş katakuri vs luffy dövüşü kadar zorlama olamaz katakuri güç hız ve haki konularında önde olmasına rağmen yenildi başta daha büyük yumruklar atabilen katakuri sırf güç açısından eşitlensin diye yumrukları fln sıradanlaştırıldı luffy görüş hakisi ile sadece biraz yetişmiş olabilir onun dışındakilerde maalesef luffy gerideydi.

Şu an sadece bir dövüş hakkında konuşuyoruz, konuyu genelleştirip geçiştirmeye çalışmak, bütün dövüşlerle ilgili yorum attığımı söyleyip kestirip atmak gereksiz.

Bir şekilde hayatta kalırdı yeah diye özet geçseydin de okumayaydım onca şeyi, çünkü dediğin bu. Adam kendi söylüyor kaçamıyorum diye, kendi fanı olduğu karakterin söylediği sözü dikkate mi almıyorsun? Luffy'nin o ana kadar G4 harici gram defans bile yapamadığının farkında mısın? Hakisiz kurtulurdu falan diye nasıl bu kadar rahat bir şekilde söylüyorsun, bak ben bunu en ağır Luffy fanlarından bile duymadım onca tartışmada. Ana karakter tabi ki ölmeyecek falan de bari, oraya geldik çünkü.

Adam dövüş içindeyken kendisi arasa Brulee'yi gene anlaşılabilirdi. Ama aramadı ve önüne düşürüldü, şunun zorlama olduğunu söylemek zor olmamalı be arkadaş. Kaçmasını bile Katakuri söyledi resmen. Hatta mangaka Brulee'yi bulmayı Luffy'nin isteğine göre yapmaması bile Kata'nın geleceği görmesinden dolayı olabilir. Mangaka kendi kendini mat etmiş, en sonunda işte Luffy gencimiz sen şanslısın be yeğen, hakisiz hem kaçabilmek hem de Kata'yı ayna dünyasında hapis bırakabilmek için yapılması gereken şey Brulee ile kaçman, al senin olsun, direkt hediyem olsun, demiş.

Hakisiz Luffy'nin o an Kata'yla atışabileceğini söylediğin anda tartışma bitti zaten de gene de yazayım dedim. Bunu halen düşünüyorsan bana yazmana gerek yok.
Ben kesin hayatta kalırdı veya aşık atabilirdi demiyorum. Pek mümkün değil zaten, demek istediğim mangaka farklı bir şekilde de yansıtabilirdi bunu. Brulee diye bir karakter olmasaydı Luffy yine orada ölmeyecekti ikimizde biliyoruz bunu. Plot armor diye bir şey var üzerinde inkar etmiyorum, ama bana bu kadar batmıyor diyorum. Hadi tamam Brulee olayının zorlama olduğunu kabul edeyim ama G4le beraber Katakuri ile olan savaşını zorlama bulmuyorum, eğer onuda buluyorsan söyleyebilirsin ama sırf bu yüzden gözü kör bir fan ilan edilmek istemem açıkçası. Luffy'nin gücünün bir yere kadar Kata'ya yetmediğininde farkındayım ama sırf Luffy'e torpil geçildi diye de dövüşü kötü bulmadığımı belirtiyorum sadece o kadar.

Ana bossları sıra sıra incelemek gerekirse:
Croco Luffynin üstündeydi fakat zayıf noktasını öğrendiği zaman güzel bir şekilde kimsenin yardımı olmadan yendi.1 kerede yenildi. Fakat yendiği zaman bileğinin hakkıylaydı ve arc başına göre güç kaydetmişti.
Luffy Enelin doğal antisiydi,yendi geçti işte.Zorlama veya yardım yoktu.
Lucci savaşı birebir ve hakkıyla bir dövüştü.
Moriah zorlamaydı.Luffy moriahın yeteneğiyle onu yendi. Şu ayrı dursun :D
CCyi ezdi geçti.
Dofu yerden yere vurdu g4 açar açmaz.Kendi kendini zorladı sadece savaşta.
Crackerı zorlama yendi.Nami yardım etmezse alamazdı yüksek ihtimal.Fakat zaman sınırıda vardı.
Kata savaşı bileğinin hakkı gibiydi fakat sonu tatin etmedi.Buda zorlamaydı bence :D
Sıralama yaparsam bence en zorlamaları sırasıyla Cracker>Moriah ve Kataydı.Diğerlerini birşekilde karşılaşsa tekrar yenerdi o anda

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık