Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Balık Olma Hayali

Herkese selam dostlar. Uzun zamandır paylaşmayı beklediğim fakat vaktim olmadığından dolayı bekleyen bu teoriyi sizinle paylaşmak istiyorum.
Biraz eğlenceli olan bu teori'yi çok da ciddiye almasanız da olur :hhh:

- Teorimizin ismi başlıkta gördüğünüz gibi Luffy'nin büyük hayalinin balık olmak istemesi.

Luffy'nin hayali hakkında birçok harika teoriye sahibiz, ancak başka bir eğlenceli (belki de) olasılığı sizinle paylaşayım.

Luffy'nin dünya turu yaparak yüzmek için bir balık veya balıkadam olmak istediğine beş bölümde bakacağız. Hadi başlayalım.

Bu teoriyi biraz daha iyi anlamamıza yardımcı olmak için, One Piece'in başlangıcında Luffy'nin neyle tanındığını düşünerek başlayabiliriz. Bir Korsan nedir ve bir Korsanın yaşam tarzı nedir?

One Piece'in başlangıcında, Luffy'nin yüzmeyi beceremediği söylenmiş. Bu yüzden ona "çapa" denmiş ve Shanks onunla alay etmiş.

Bir korsan nedir ve onun yaşam tarzı nedir? Benim düşünceme göre cevabı iki kişi veriyor;
Shanks ve Ben beckmann.

Shanks'e göre, bir korsan en azından iyi bir yüzücü olmalıdır. Benn Beckman'a göre, korsan olmanın sorunlarından biri de yüzme konusudur. (Luffy'nin tepkisine dikkat edin.) Şimdi bu cevapları aldığımıza göre, Bölüm 1'e devam edelim.

Luffy, Şeytan Meyvesini yemeden önceki son sözleri şunlardı: Yüzmeyi öğreneceğim.

Luffy, Şeytan Meyvesini yedikten sonra ilk eylemi birkaç balık satın almaktı.

Bölüm 1'i yüzme kısmına odaklanarak özetleyelim:

• Shanks, Luffy'nin yüzme becerisi olmadığı için onunla alay ediyor.
  • Shanks, Luffy'nin yüzme becerisi olmadığı için onu kurtarıyor.
  • Luffy, kendi başına bir korsan olmaya karar veriyor ve yüzme becerisi olan Shanks'ı geçmeye yemin ediyor.

Şimdi Shanks ve Roger'ın mürettebatı hakkında konuşalım.
Görünüşe göre Shanks ve Roger'ın mürettebatında çok fazla Şeytan Meyvesi kullanıcısı yok, bu yüzden onların iyi yüzücüler olduğunu varsayabiliriz.
Bu bizi bir sonraki bölümlere götürecek, burada Luffy'nin hayaline bir bakış attığımıza inanıyorum.

Bölüm 590-591: Luffy'nin hayaline bir bakış

Bölüm 590'da, Luffy Marineford'daki en zor anındadır. Jinbei (bir balıkadam) ile birlikte bulunur ve görmek istediği en önemli şeyi hatırlar. Dostları !
Luffy burada sadece yaralı değil, aynı zaman hem yüzemiyor hem de yön duygusu yok. Eğer arkadaşlarını görmek isterse bunu başaramaz. Çünkü önünde ki deniz buna engel oluyor.

591.bölümde Kara Kral Silvers Rayleigh, tek başına Calm Belt üzerinden Amazon Lily'ye yüzüyor.
Jinbei'nin (bir balıkadam olarak) tepkisi oldukça ilginçti. Sadece Rayleigh'i gördü diye şaşırmış olabilir. Sanki yüzme yeteneklerine de şaşırmış gibi geldi bana :) .

Bence One Piece'in sonunda Denizlerin en özgürü Luffy'nin yapmak istediği bir şey var.
1060 bölümde Luffy'nin üzüldüğü şeye bir bakalım. Sonra da 1061. bölüme bi bakalım.

Bölüm 1060 - 1061: Luffy'nin hayali

Luffy hayalini anlatırken, elbette tüm tepkiler önemlidir, ancak benim için en ilginç olanlardan biri Balıkadam Jinbei ve onun sonrasında söyledikleriydi.
Bu bölümde Jinbei ve Nami ilginç bir odak noktasına sahip.

E peki Luffy bize rüyasını anlattıktan sonra ne oldu ? Tabi ki denize düştü :)

Jinbei tarafından kurtarıldıktan sonra Luffy, Bonney'e Gear 5 ten bahsediyor ve özgür olduğunda formunun bu olduğunu söylüyor. Jimbei ve yüzme becerileri olmasaydı öleceğinden bir haber.
Acaba ne kadar özgür bu Luffy ?

Yüzmenin Luffy'nin Özgürlük fikrinde büyük bir rol oynadığına inanıyorum. Unutmayın, Luffy ne zaman ve nasıl öleceğini seçmek istiyor. Geleceğin Korsan Kralı için deniz bir problem olmamalı çünkü denize düşerse ve kimse olmazsa Öleceği yeri kendi seçebilir mi ?

Biliyorum Luffy'nin Balık olmak istemesi kulağa saçma geliyor ama bunun hikaye için ne anlama geldiğini zamanla görebileceğiz.

Sanji'nin All Bluesu : Luffy'nin bir balık olmak istemesi onu Sanji'ye daha çok bağlar. Sanji'nin hayali her türlü balığın bulunduğu deniz olan yerde Lütfü olmazsa olmaz :hhh:

Nami ve Balıkadamlar : Nami'nin Balıkadamlarla bir hikayesi olduğunu biliyoruz. Nami'nin, Shiraoshi'nin ve hatta Momo'nun geçmişi düşünüldüğünde ilginç.

Balıkadam Adası, Luffy'nin Shiraoshi'ye (Nami'ye yakın bir deniz kızı) küçük kardeşi gibi davrandığını görüyoruz.
Wano, Luffy'nin Momo'ya (bir ejderha, bir balık) küçük kardeşi gibi davrandığını görüyoruz.

Güneş ve Balık Adamlar : Güneş ve balık adamlar da hikayede birçok şekilde bağlantılıdır. Güneş Tanrısı Luffy'nin balık olmak istediğini söylemesi ilginç bir şekilde uyuyor. Joyboy'un Balıkadamlar ve Balıkadam Adası ile de çok güçlü bağları olduğunu varsayabiliriz.

Şeytan Meyveleri / IMU : Bence Şeytan Meyveleri lanetinin Imu ile bir ilgisi olduğunu az çok tahmin ediyorum. Serinin sonunda bu lanetin kalkacağına inanıyorum. Şeytan Meyvesi kullanıcılarının yüzmesine ve özellikle Luffy'nin denizdeki en özgür adam olmasına izin verecek.

Son olarak bazı fotoğraflar :respect:

Luffy 4. duvarı kıracak ve kendisinin bir mangadaki manga karakteri olduğunu öğrenecek. Luffy bir balık zaten. Akvaryumdaki bir balık ve oradan çıkamıyor. Tüm bunlar luffy'nin 4. duvarı kıracağının göstergesi bence. 4. duvarı kırdığından özgür bir balık olacak. O cam duvar yıkılmış olacak. One Piece diye aradığı şey ise, içinde olduğunu manga.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık