Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy Neden Böyle Yoruldu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 dk dinlendi ama belki bir vuruşluk anca g4 te kalabilecekti. Yani tam olarak dinlenmediyse yine 1-2 vuruşluk gücü kalmış olabilir.
Dofi dövüşüne nazaran daha fazla fiziksel yorgunluğu olmuş olabilir. Cracker-Sanji-Bigmom ordusu ve açlık derken haki bitmesinden daha fazla etki vermiş olabilir. Sonuçta bu tip fiziksel yorgunluk hemen geçmez.
O ölçüde daha fazla dinlendi ama bu sefer. O yüzden her türlü bi dengesizlik var.

Hem o 10 dk. dinlendikten sonraki dövüşü aç bak bakalım aynı mı durum.

Senaryo ile ilgili bi saçmalık olmadığını umuyorum sadece.

Edit: @Siyah Ateş Orada yorgun bi şekilde çizilmemiş, sadece Mom'ın lafı karşısında sinirlenmiş.

@yyolcu senin yorumuna bir şey diyemem ama oradaki Luffy bana göre çok net bir şekilde yorgun çizilmiş. Tamam sinirlenmiş, bu bariz belli ama gözlerinde alışık olduğumuz öfke ve dövüş arzusu yok ve hayli yorgun gözüküyor.

@yyolcu Buna ne diyorsun...
Kuma'nın şarjı bitse çalışmaz Luffy'nin hakisi bitti hareket edemedi ama 10 dk. şarj ile hareket etti.
Kuma'nın fiziksel darbe sonucu hasar alsa uzun süre hareket ederse hareketsiz kalabilir. Luffy'de fiziksel olarak çok iyi olmadığından bence vücudu g4'e dayanamadı.
Fiziksel hasarda 10 dk. şarj ile düzelecek birşey değil zaman alır.

@yyolcu senin yorumuna bir şey diyemem ama oradaki Luffy bana göre çok net bir şekilde yorgun çizilmiş. Tamam sinirlenmiş, bu bariz belli ama gözlerinde alışık olduğumuz öfke ve dövüş arzusu yok ve hayli yorgun gözüküyor.
Önceki bölümdeki çizimlerine bak bence Luffy'nin. Bir yorgunluk belirtisi çizilmediğini göreceksin.

@Eustass Captain Kid Dediğim gibi ortada bi dengesizlik var. Dof dövüşünde de fiziksel hasar almıştı.

@yyolcu Neyi savunuyorsun anlamadım ama önceki sayfalarda daha iyi çizilmiş olması, Luffy'nin 11 saatlik Cracker dövüşünden sonra kendini toparlayamadığı ve hayli yorgun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Aksi halde bi anlık g4 kullanımından sonra bu haale gelmesinin açıklanacak bi tarafı yok.

Bazı arkadaşlar Linlin'in haki emdiğini iddia ediyor, böyle bir düşüncen varsa bir şey diyemem.

Önceki bölümdeki çizimlerine bak bence Luffy'nin. Bir yorgunluk belirtisi çizilmediğini göreceksin.

@Eustass Captain Kid Dediğim gibi ortada bi dengesizlik var. Dof dövüşünde de fiziksel hasar almıştı.
Ama burda hem Cracker karşısında fiziksel hasar oldu sonra Sanji karşısında sonra ordu ile kapıştı en önemlisi aç kaldı.
Bence bundan dolayı biraz.

@yyolcu Neyi savunuyorsun anlamadım ama önceki sayfalarda daha iyi çizilmiş olması, Luffy'nin 11 saatlik Cracker dövüşünden sonra kendini toparlayamadığı ve hayli yorgun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Aksi halde bi anlık g4 kullanımından sonra bu haale gelmesinin açıklanacak bi tarafı yok.

Bazı arkadaşlar Linlin'in haki emdiğini iddia ediyor, böyle bir düşüncen varsa bir şey diyemem.
Ya Luffy bunda bilerek G4'ten çıktı ve yorgunluk ile G4'ün handikapı beraber bu sonucu doğurdu.

Ya da Mom hakisini emdi orada :oleyo: Bu çok aşırı güçlü yapar Mom'ı, bildiğin yenilmesi imkansız bi hayvan o zaman yani. Bu yüzden ben birinci ihtimali düşünüyorum daha çok.
Ama burda hem Cracker karşısında fiziksel hasar oldu sonra Sanji karşısında sonra ordu ile kapıştı en önemlisi aç kaldı.
Bence bundan dolayı biraz.
O kadar uyudu, yedi, içti ama bu sefer de. O yüzden daha ağır bi durumla karşılaşması bana mantıklı gelmiyor.

Süt içince dişleri bile çıktı, İnsanlar şoka girdi fizikleri nasıl işliyor acaba diye.

Orda tek yumruk enerjisinin kalması her halükarda senaryo zorlamasıdır :artiz:

1.Şöyle olabilir luffy g3 daha ilk kullandıktan sonra 1 dk mı ne küçük form da kalıyordu.2 yıl atlamadan sonra bunu görmedik meyvede yani ustalaşmış.Olay şu bu g4 diyelim çok yorgun max bünyesi 5 dk dövüşmesine izin veriyor diyelim hiç yorgun olmadığında da 2 saat diyelim tabi savaş içinde haki salımı alınan darbeler baz alınınca süre düşebilir yani o kullanılan süre bence göreceli dövüş içinde.

2.2 yıl önce g3 kullanırken küçük kalmasından bahsediyordum 2 yıl atlamadan sonra bu durumu göremedik şimdi g4 dü luffy yeni yeni kullanıyor (bizim gördüğümüz tabi eğitimde hangi aralıkta buldu bilmiyoruz 3. ayda olur 13. ayda) g3 ile aynı olmasın g4 ?yani luffy g4 modunu 5 dk kullansa da yorgun düşecek 2 saat kullansa da ?Önemli olan mod dan çıktıktan sonra o yorgunluğu yaşayacak.Önemli olan g4 modunu girmiş olması çıktıktan sonrada böyle bir dezavantajı olması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık