Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy Neden Böyle Yoruldu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cracker dövüşü ondan sonra SAnji dayağı vs. yeterince dinlenemedi. Oda'da heyecan yaratsın diye bunu açıkça göstermedi. Bir tek uyuduğu sahnede mesaj vermiş işte.

Cracker dövüşü ondan sonra SAnji dayağı vs. yeterince dinlenemedi. Oda'da heyecan yaratsın diye bunu açıkça göstermedi. Bir tek uyuduğu sahnede mesaj vermiş işte.
İyi de Dof ile dövüşünde sadece 10 dk. sağa sola kaçarak edindiği güce bakarsan başka bir şeyler olduğunu düşünmen gerekir.

Ya Luffy bunda bilerek G4'ten çıktı ve yorgunluk ile G4'ün handikapı beraber bu sonucu doğurdu.

Ya da Mom hakisini emdi orada :oleyo: Bu çok aşırı güçlü yapar Mom'ı, bildiğin yenilmesi imkansız bi hayvan o zaman yani. Bu yüzden ben birinci ihtimali düşünüyorum daha çok.

İyi de Dof ile dövüşünde sadece 10 dk. sağa sola kaçarak edindiği güce bakarsan başka bir şeyler olduğunu düşünmen gerekir.

Ya Luffy bunda bilerek G4'ten çıktı ve yorgunluk ile G4'ün handikapı beraber bu sonucu doğurdu.

Ya da Mom hakisini emdi orada :oleyo: Bu çok aşırı güçlü yapar Mom'ı, bildiğin yenilmesi imkansız bi hayvan o zaman yani. Bu yüzden ben birinci ihtimali düşünüyorum daha çok.
10 dk dinlendi ama belki bir vuruşluk anca g4 te kalabilecekti. Yani tam olarak dinlenmediyse yine 1-2 vuruşluk gücü kalmış olabilir.
Dofi dövüşüne nazaran daha fazla fiziksel yorgunluğu olmuş olabilir. Cracker-Sanji-Bigmom ordusu ve açlık derken haki bitmesinden daha fazla etki vermiş olabilir. Sonuçta bu tip fiziksel yorgunluk hemen geçmez.

Mantıklı değil. Mangakanın işgüzarlığı. Dayak yedirtmek istemediği için o şekilde kaybettirdi.

G4'ü tüm gücü ile kullanırsa 10 dk bayılıyor normalde Luffy. Tek yumrukta ise 1 dk falan bayılacaktır herhalde. Luffy düğüne dalarken o kadar da yorgun değildi. Kısacası, G4'ün bir taban yorgunluk süresi var bence.

Kuma'nın şarjı bitse çalışmaz Luffy'nin hakisi bitti hareket edemedi ama 10 dk. şarj ile hareket etti.
Kuma'nın fiziksel darbe sonucu hasar alsa uzun süre hareket ederse hareketsiz kalabilir. Luffy'de fiziksel olarak çok iyi olmadığından bence vücudu g4'e dayanamadı.
Fiziksel hasarda 10 dk. şarj ile düzelecek birşey değil zaman alır.

Her şeye rağmen Dressrosa'da iki kez G4'e geçen Luffy'nin burada hemen tükenmesi çok mantıklı değil.

Doffy dövüşü, Cracker dövüşünden çok daha kısa sürmesine rağmen üç gün uyumuştu adam.

Ben Cracker'den sonra iyi dinlenememesine bağlıyorum.

Bu sayfadaki Luffy, henüz g4 kullanmamış olmasına rağmen hayli yorgun gözükmüyor mu?
Sonraki sayfada g4 kullanmış olması, yorgunluğunun ana sebebi değildir. Muhtemelen Cracker dövüşünden sonra kendini tamamen toparlayamadı ki toparlayamamış olması da normal. Yeterince beslenemedi ve uykusunu da alamadı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık