Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy, Gatz ve Sabo'nun Yardımı Olmadan Kaçabilir miydi?

Luffy Gatz ve Sabo'nun Yardımı Olmadan Kaçabilir miydi ?

• Kullanılan toplam oy
    138
Gördüğüne bile inanmıyorsun ki ne edelim sana. Luffy, Kata ile dövüşürken kendi başına ayakta durmaya mı çalıştı yoksa kaçmaya mı çalıştı ? Sen ne diyorsun kendi başına ayakta dururdu ee niye durmadı da arkasına bakmadan kaçtı ?

Burdaki çeviride de Luffy ordan buraya saklanmak için hareket edebilirdi diyor ama eğer başına gelip ona yardım edecek birileri olmasa elinden gelenin en iyisini yapardı. Al ingilizcesi bu burdan ne çıkarıyorsan o sana kalsın hacı xD

''he could still run from place to place to hide. In Dressrosa, after using Gear 4, he coincidentally ran into his allies and supporters so he could preserve his energy while they carried him to the next fight''
Çevir çevir Ferit yanacak yoksa.

Çevir çevir Ferit yanacak yoksa.
Neyi çevirim İngilizce de bilmiyorsun heralde.

Dresrosa'da hala bir yerden başka bir yere saklanmak için kaçabilirdi diyor. Sen buradan çok büyük bir güç çıkarıp diyorsun ki Dof karşısına çıkarsa bile ondan kaçabilirdi. Ne yapalım sana yani xD

Oda direk diyor ki Luffy öyle bir durumda kalınca kuyruğunu sıkıştırıp ordan buraya saklanmaya çalışırdı. Senin hoşuna gitmiş galiba ben bir şey diyemem tabi bunun üzerine :hhh:

Neyi çevirim İngilizce de bilmiyorsun heralde.

Dresrosa'da hala bir yerden başka bir yere saklanmak için kaçabilirdi diyor. Sen buradan çok büyük bir güç çıkarıp diyorsun ki Dof karşısına çıkarsa bile ondan kaçabilirdi. Ne yapalım sana yani xD

Oda direk diyor ki Luffy öyle bir durumda kalınca kuyruğunu sıkıştırıp ordan buraya saklanmaya çalışırdı. Senin hoşuna gitmiş galiba ben bir şey diyemem tabi bunun üzerine :hhh:
Vallaha ben işine geldiği gibi çeviren bir adam görüyorum karşımda.:D

Vallaha ben işine geldiği gibi çeviren bir adam görüyorum karşımda.:D
İngilizcesi ortada ''eğer bu çeviri doğruysa'' özellikle ''If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide. In Dressrosa'' şu kısma bakarsan senin söylediğin gibi bir durumun ortada olmadığı, en fazla Luffy'nin Kata karşısında yaptığı gibi arkasına bakmadan topuklamaya çalışacağı açıkca söylenmiş. Sen diyorsun ki illa tek başına böyle adamlarla karşılaşsa bile o haliyle dayanabilir. Ama adam diyorki ordan buraya saklanmak için kaçabilir. Gerisini sana ve İngilizcene bırakıyorum xD

Oda: The tradeoff of not being able to move that you’re referring to never existed in the first place. If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide. In Dressrosa, after using Gear 4, he coincidentally ran into his allies and supporters so he could preserve his energy while they carried him to the next fight. If those people weren’t there then Luffy would just have to do his best!

İngilizcesi ortada ''eğer bu çeviri doğruysa'' özellikle ''If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide. In Dressrosa'' şu kısma bakarsan senin söylediğin gibi bir durumun ortada olmadığı, en fazla Luffy'nin Kata karşısında yaptığı gibi arkasına bakmadan topuklamaya çalışacağı açıkca söylenmiş. Sen diyorsun ki illa tek başına böyle adamlarla karşılaşsa bile o haliyle dayanabilir. Ama adam diyorki ordan buraya saklanmak için kaçabilir. Gerisini sana ve İngilizcene bırakıyorum xD

Oda: The tradeoff of not being able to move that you’re referring to never existed in the first place. If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide. In Dressrosa, after using Gear 4, he coincidentally ran into his allies and supporters so he could preserve his energy while they carried him to the next fight. If those people weren’t there then Luffy would just have to do his best!
Arkadaşın dili abartılı olmuş onun dışında Luffy'nin Dof'tan sakınabilmesini zaten o süre boyunca ondan kaçabilmesi olarak savunuluyordu. Sen şimdi neden bunu biz zamanında çok farklı bir şey söylemişiz gibi lanse ediyorsun. Arkadaş Manga'sında da Luffy zaten o süre boyunca ondan kaçabilirim bir nevi ondan sakınabilirim demiş. Sonrasında hakim gelince de tek atakla bitiririm. Katakuri'ki deki olayla bir zaten.

Sizin savunduğunuz şey ise hiç hareket edemeyeceği olduğu gibi yerde ölü gibi yatıp Dof'un gelip kafasını ezeceğini söylemekti. Arkadaş dün bile ne savunduğunu mu unuttun? :D

Ortada farklı bir çeviri var ama hala daha Luffy'nin yardım almadan kendi başına Dof'tan sakınabileceği söylenmiş. Bizim zaten tartıştığımız şey buydu. Senin şimdi yapmaya çalıştığın burda algı yaratmak Ferit. Bunu anlamadan yapıyorsan bir şey demeyeceğim de bilerek yapıyorsan lütfen daha alıntılama beni.:(

Bunu genellik yapıyon bu arada büyük ihtimal bilerek.

Böyle bir strateji yapmasında bir sorun yok. Kendi başına güçsüz bir durumdayken bile Dof'tan sakınıp kaçabiliyorsa bu yine onun gücüdür. Gücünün toparlanmasını bekleyip sonrasında ona karşı atağa geçecek olması bir taktiktir. Herhalde haki kullanamaz bir durumda iken kafasını tepside sunmasını istemiyoruz. Bu bir çok Manga'da var zaten. Şimdi niye çok farklı bir şeymiş gibi lanse ediyorsun?

Arkadaşın dili abartılı olmuş onun dışında Luffy'nin Dof'tan sakınabilmesini zaten o süre boyunca ondan kaçabilmesi olarak savunuluyordu. Sen şimdi neden bunu biz zamanında çok farklı bir şey söylemişiz gibi lanse ediyorsun. Arkadaş Manga'sında da Luffy zaten o süre boyunca ondan kaçabilirim bir nevi ondan sakınabilirim demiş. Sonrasında hakim gelince de tek atakla bitiririm. Katakuri'ki deki olayla bir zaten.

Sizin savunduğunuz şey ise hiç hareket edemeyeceği olduğu gibi yerde ölü gibi yatıp Dof'un gelip kafasını ezeceğini söylemekti. Arkadaş dün bile ne savunduğunu mu unuttun? :D

Ortada farklı bir çeviri var ama hala daha Luffy'nin yardım almadan kendi başına Dof'tan sakınabileceği söylenmiş. Bizim zaten tartıştığımız şey buydu. Senin şimdi yapmaya çalıştığın burda algı yaratmak Ferit. Bunu anlamadan yapıyorsan bir şey demeyeceğim de bilerek yapıyorsan lütfen daha alıntılama beni.:(

Bunu genellik yapıyon bu arada büyük ihtimal bilerekte değil.
Bak işte burada bir kesinlikten bahsetmiyor denerdi diyor. Ama siz bu olaydan sonra gelip kesinlikle yapardı diyorsunuz. Oda kendisine yöneltilen soruda, direk adamın hareket edemezdi olayına karşı çıkıp hayır hareket ederdi ama oradan buraya saklanma işini yapardı diyor.

Bizim ilk başta söylediğimiz hareketsiz kalırdı olayı bu Sbs ile yalan(Yanıldık) çıktı ama sizin Dof'tan o süre boyunca kurtulurdu hikayeniz de tamamen doğru değil. Sanki yüzde yüz kanıtlanmış gibi bir hava estirmenize gerek yok. Oda eğer hareket etmek isterse ve yanında yardım edecek kimse olmayacaksa elinden gelenin en iyisini yapardı demiş. Bence bunun anlamı aşağı yukarı paket olacağı ama garantisi yok tabi.

Neyse sonuç olarak o haliyle saklanmak için bir yerden başka bir yere kaçabiliyormuş süper :oleyo2:

Kaçamazdı. Ama bunu "yardım almadan dof'u yenemezdi" şeklinde yorumlamıyorum. 1 saniyesi daha olsa kazanıyordu ve luffy erken sevinip 5 saniye falan israf etmişti. luffy daha güçlüydü demiyorum tabi. Dof uyanışı en baştan kullansa o kadar dayak yemezdi. Ama sonuç olarak luffy kazanırdı.

Dof'un iyileşene kadar ölü taklidi yapması ne kadar şerefliyse luffy'nin de haki toplayana kadar kaçması, saklanması da aynıdır benim gözümde. O yüzden dövüşten kaçtı diyerek luffy'i aşağılamayı da mantıksız buluyorum.

Mesela Tottaland'de 2 saatlik g4 performansını Dressrosa'da 30 dakika kullandırması gibi değil mi ? Çünkü 2 saatlik Bound Man Dof'a 10 kat ağır gelirdi.:D Güzel hikaye. Siz Doflamingo fanlarından korkulur. :D
Kafes yüzünden Lufy tüm hakisini bitirmiş, ben ne yapayım. Yüksek hızda belki 200 metre koşarsın ama ortalama hızda 2km koşarsın. 30 dk veya 2 saat farkı bundan kaynaklı. G4 yapmasa belki 3 gün hakisi bitmeyecek. Her tekniğe aynı miktarda haki bastığını mı düşünüyorsun? Ayrıca lufy her durumda her yerden kaçar, rakibi öldü sanır falan bir şekilde kurtulur. Oda'nın söylediği bu.

Kafes yüzünden Lufy tüm hakisini bitirmiş, ben ne yapayım. Yüksek hızda belki 200 metre koşarsın ama ortalama hızda 2km koşarsın. 30 dk veya 2 saat farkı bundan kaynaklı. G4 yapmasa belki 3 gün hakisi bitmeyecek. Her tekniğe aynı miktarda haki bastığını mı düşünüyorsun?
Sen hakinin farklı oranda basıldığını mı düşünüyorsun koluma az basayım bacağıma fazla basayım gibi bir şey olacağını düşünüyorsan iyi günler. :) Doflamingo'ya vurulan darbelerin aynısını Kata'ya vurdu KKG hariç onu da zaten 10 dakikalık aradan sonra vuruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık