Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logialar'ın Çevre Etkileşimleri

Roronoa Zoro

Yalnız şöyle bir durum var. Teach meyveyi çalmak için çarşafın altına girdiğinde, Shiliew başarısız olma ihtimalinden bahsediyor. Yani baştan beridir garantisi yoktu bunun. Üstteki mesajımda da meyve çalma ihtimalinden dolayı böyle bir işe giriştiğini söyledim. Haki kullanamaması ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta karşısına Shanks gibi meyve kullanmayan ve aşırı güçlü adamlar da gelebilir.
Teach, Yami Yami no Mi'yi meyve gücü çalabilme ihtimaline güvenerek kovaladı.
Asıl cevap verdiğim kısım buydu, altını çizmem gerektiğini düşünememiştim. Çarşafın altına girme sebebi Emre'nin dediği gibi başka sebeptende olabilir. Meyve güçlerini çalmasını sağlayan bambaşka bir şeyde olabilir, ki CC'nin deneyleri ve Ace'in meyvesinin tekrar dünyaya gelmesinden sonra bu ihtimal daha kuvvetli.

Diğer bir mevzu Gorosei'nin belirttiği üzere Tarihte daha önce 2 şeytan meyvesi yiyen kimsenin olmadığı. Eğer Karanlık Logia'sının önceki kullanıcısı 2 meyve yeseydi bilinirdi, çünkü neyve kitapta bulunuyordu, demek ki bu bilgi kitapta yoktu. Yani Teach'in bu meyveyi yemek için 1000 takla atması başka sebepten.
Teach tayfasında Haki kullanan adam barındırıyorken kendisi kullanamıyor mu ? Luffy Haki kullanamıyorken, Zoro'nun Haki kullanması gibi bir şey olurdu bu, nitekim Doflamingo'nun da ne kadar güçlü bir Haki'ye sahip olduğunun sinyalleri yine tayfa elemanı Vergo'nun Haki'si üzerinden verilmişti. Haki meyve iptal etmiyor, Teach, Ace'in meyvesini kullanamamasından bahsetti, üstelik çekim kuvvetinden kaçamayacağını söylüyor, seride Haki kelimesini kullanan ilk karakter, üstelik yıllardır Beyazsakalın gemisinde korsanlık yapmış, Marco ve Jozu kadar Haki'si vardır.
Söylediğin şeylerin farkındayım. Geçen bende aynı şeyleri paylaştım. BBear'ın bu meyveyi bu denli istemesinin başka bir nedeni aklıma gelmiyor.

Söylediğin şeylerin farkındayım. Geçen bende aynı şeyleri paylaştım. BBear'ın bu meyveyi bu denli istemesinin başka bir nedeni aklıma gelmiyor.
Smoker'ın da dediği gibi, bende Teach'in meyve çalabilme amacıyla bu meyveyi istediğini düşünüyorum, çünkü görüyor ki Gura Gura no Mi dehşet bir meyve, Yami'nin meyve çalma özelliği sayesinde 1 taşla 2 kuş vurmayı hedeflemiştir. Adam bütün planlarını buna göre yapıyor çünkü.

Teach'in kurduğu tüm planların odak noktası burası. Şayet Teach, Gura meyvesini çalamasa ne Level 6 tayfasının en iyileri, nede Shiryu ona biat ederdi, Shiryu da zaten diyor ki alamazsa dağılacakmıyız. Yeni dünyayı Gura meyvesi ile fethetmiş, ve şimdiki hedefleride diğer kişilerin meyve güçlerini çalabilmek.

Yani Kaido nasıl Smile, yani yapay meyve üretimine bel bağlamışsa, Teach'te meyve çalma işine bel bağlamış gözüküyor. Teach'in karanlık meyvesi olmadan meyve çalabilme yeteneği olsa, bence boşuna karanlık meyvesini aramazdı, direk olarak meyve çalma işi ile piyasaya girerdi, boşuna Beyazsakal tayfasında vakit kaybetmenin amacı nedir.

Smoker'ın da dediği gibi, bende Teach'in meyve çalabilme amacıyla bu meyveyi istediğini düşünüyorum, çünkü görüyor ki Gura Gura no Mi dehşet bir meyve, Yami'nin meyve çalma özelliği sayesinde 1 taşla 2 kuş vurmayı hedeflemiştir. Adam bütün planlarını buna göre yapıyor çünkü.

Teach'in kurduğu tüm planların odak noktası burası. Şayet Teach, Gura meyvesini çalamasa ne Level 6 tayfasının en iyileri, nede Shiryu ona biat ederdi, Shiryu da zaten diyor ki alamazsa dağılacakmıyız. Yeni dünyayı Gura meyvesi ile fethetmiş, ve şimdiki hedefleride diğer kişilerin meyve güçlerini çalabilmek.

Yani Kaido nasıl Smile, yani yapay meyve üretimine bel bağlamışsa, Teach'te meyve çalma işine bel bağlamış gözüküyor. Teach'in karanlık meyvesi olmadan meyve çalabilme yeteneği olsa, bence boşuna karanlık meyvesini aramazdı, direk olarak meyve çalma işi ile piyasaya girerdi, boşuna Beyazsakal tayfasında vakit kaybetmenin amacı nedir.
Adam daha Wb'nin gemisine binmeden önce planını kuruyor. Girdikten sonra Wb'nin meyvesinin gücünün dehşetini görerek Yami Yami No Mi ' yi istemiyor.
Bu arada Shiliew başarısız olsaydı dağılmak zorunda kalırdık demesi daha önce böyle bir şeye şahit olmadığından başarılı olup olmayacağını tam bilmemesi yoksa Shiliew kaç kere Yami Yami No Mi 'nin meyve çaldığını görmüş ki böyle bir gücün başarısız olabilme ihtimalinin olduğunu bilsin.

Öncelikle eline sağlık çok güzel bağlamışsın lakin şöyle bir durumda var. Burgess'ın meyve avcılığı yapması Luffy'i öldürüp meyvesini alacağını söylemesi . Benim anladığım öldürdükten sonra bir şekilde alacak o meyveyi. Punk hazardda gösterilen Smile'ın yakındaki elmaya geçmesi gibi bir şey yapacaktı bence Burgess Luffy'e. BB'de böyle bir şekilde almıştır ama 2. meyveyi yemesi dediğin gibi karanlığın gücü ile olmuştur. Ben böyle düşünüyorum alma olayını yanındaki meyveye geçme sayesinde ama 2.yi yeme olayı da tamamen karanlık meyvesinin getirisi oldu Teach'e. Çünkü öyle olsa tayfası meyve avcılığı yapıyormuş Hepsini bizzat gidip Teach'in alması gerek Burgess'ta kendisinin alabileceğinden çok emindi yani kaptanın gücü falan olmadan. Hem alıp tayfa üyelerine falan nasıl dağıtacak gibi gibi sorular geliyor aklıma.

Son düzenleme:

Roronoa Zoro

Shilew'in kurduğu cümle sanırım şöyleydi;
"Başarısız olursa dağılacak mıyız?"
Bu sadece Gura Gura için bist ettikleri anlamına gelmiyor bence, 2 meyve yemeyi dener de ölürse dağılacak mıyız anlamına geliypr. Smoker'a açıklamaya çalıştığım gibi, Teach'in meyve çalma olayından emin olması "Bence" imkansız. Yine tekrar edeyim, "Bence" Bbear'da haki yoktur.

Meyve çalabilseydi Karanlık Logia'sını aramak zorunda kalmazdı demişsin. Ace'le savaşırken üzerine bada basa en güzel yanı bu dediği özellik meyveleri iptal etme özelliği. Adam meyveyi bunun için istemiş bellli ki.

Şu an ne ben kanıtlayabilirim ne de siz. O yüzden ileride görürüz.

Bence Op daki en saçma olay Luff nin Eneli yenmesiydi şöyleki.Goro Goro no Mi yi bi kenara bırakalım Enel seviyesindeki bi adam hakisiyle rahatça Luffyi yamulturdu ama nedense Oda hiç bu topa girmedi direk lastik yalıtkan yıldırım işlemez diyerek Eneli şutladı.Bir Yonkouda Goro Goro no Mi olsa deprem ve magmadan daha çok iş yapıcağı kanaatindeyim @Smoker

Yine güzel, akıcı ve mantıklı bir yazı olmuş. Sevdim. Şu, logia kullanıcılarının çevreden etkilenmeleri konusunda ben de aynı şekilde düşünüyorum. Yani kışın Ace'in kalın giyinmesi detayı gibi şeyler. Doğadaki maddeleri meyve gücü olarak kullanıyor olsalar bile, dış ortamdan etkilenmemeleri için bir sebep yok bana göre.
Eline sağlık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık