Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logialar'ın Çevre Etkileşimleri

Mekan soğuk olduğundan öyle bir saldırı gerçekleştirebildiğini söylüyorum. Soğuk olmayan bir yerde aynı şeyi yapamayacağını düşünüyorum.
Böyle anlık dövüşlerde soğuk olmayan yerde yapamaz bence de haklısın. Sadece uzun vadede iklimin değişmesine sebep olması(malum vs.) yarar sağladı kendisine. Adanın iklimi bir kaç dakikada değişmedi sonuçta.

teorinin bir cok noktasi cok makul hatta okadar iyi ki odanin bu kadar detayli düşündüğünü düşündüğüm zaman bunun imkansiz oduguju düşünüyorum ve yazara cok saygi duyuyorum.

Ben konuya o kadar hakim değilim, fakat elektrikte insanı asıl öldürecek şeyin akım değeri olduğunu biliyorum. Normal şartlarda 200 volttan bile insanı öldürecek derecede akım geçerken, 200 milyon voltun insanı kül etmesi gerekirdi yüksek akım değerinden dolayı. One Piece evreninde bu akım değeri yok denecek seviyeye çekildiği için, yıldırım Conis'in tilkisi Su'ya bile çarpsa etkisi bayıltmaktan öteye gitmeyecektir.
Bu konulardan anlayan bir arkadaşıma bu mevzuyu sordum.Milyonun önemli olmadığını lastik olduğu için sıçrama yapacağını söylemişti.Akım geçmiyormuş yani anladığım kadarıyla.Eğer öyleyse luffynin etkilenmemesinde problem yok.

Konu güzel olmuş eline sağlık.Ace'in alevleri çekmesine bende dikkat etmiştim karasakal dövüşünde.Meyvenin kullanışlı özelliklerinden biriydi mesela.Kimbilir logiaların daha görmediğimiz ne özellikleri vardır.

Güzel derlemişsin, ancak Teach'in karanlığı doğada bulamayacağı konusunda tereddütüm var, malum balık adam adasına gitmeden önce zifiri karanlığın içine düşmüşlerdi, yanardağın patlamasından kaçarlarken, hangi bölüm olduğunu tam hatırlamıyorum ama biraz bakarsak o şekilde doğada da karanlığın bulunduğunu görebiliriz.
İyi aklıma getirdin.Doğada karanlığın bulunduğu yeri söyleyeyim.Derin denizlerde yani okyanusun oldukça derin kısımlarında güneş ışığının dahi ulaşamadığı yerler vardır.Mangaka o sahneyi bunun için koymuş olabilir.Bu bölgelerde sanırım canlılar da oksijensiz solunum yaparak hayatta kalıyordu.Doğal olarak bu bölgeler karanlıkta kalıyor.Güneş ışığı ulaşamıyor o noktaya çünkü.

Son düzenleme:

kör topal

Smoker san şu meyve kitabı hakkında bilgi verebilir misin? Enel'in meyvesi yenilmez bölümündeymiş demek. Başka hangi meyveler yenilmez?

İyi aklıma getirdin.Doğada karanlığın bulunduğu yeri söyleyeyim.Derin denizlerde yani okyanusun oldukça derin kısımlarında güneş ışığının dahi ulaşamadığı yerler vardır.Mangaka o sahneyi bunun için koymuş olabilir.Bu bölgelerde sanırım canlılar da oksijensiz solunum yaparak hayatta kalıyordu.Doğal olarak bu bölgeler karanlıkta kalıyor.Güneş ışığı ulaşamıyor o noktaya çünkü.
Evet, hatta tayfada zifiri karanlığa girmek zorunda kalmıştı,

http://www.mangapanda.com/one-piece/607/6

Sıkıntı şurada Teach burada nasıl dövüşebilir, su altında dövüşmeleri zor bir ihtimal, belki geceleyin pek ışık olmayan bir ortamda karşılaşırlarsa Teach'in kullandığı kara delik çekim kuvveti daha da artabilir.

Evet, hatta tayfada zifiri karanlığa girmek zorunda kalmıştı,

http://www.mangapanda.com/one-piece/607/6

Sıkıntı şurada Teach burada nasıl dövüşebilir, su altında dövüşmeleri zor bir ihtimal, belki geceleyin pek ışık olmayan bir ortamda karşılaşırlarsa Teach'in kullandığı kara delik çekim kuvveti daha da artabilir.
Aynen meyve kullanıcılarının öyle bir ortamda dövüşmeleri zor görünüyor.Gerçi luffy su altında hody ile dövüşmüştü ama sanmıyorum Teach yapabilsin.Yapsa da fiziki zorluğunu yaşar.

Neyse en azından karanlığın doğada nasıl bulunduğu belli oldu. Bahsettiğin iyi oldu bu kısımlardan.

Su, Toprak, Ateş, Hava geriye kalanlarda Oda'nın bir tarafından element uydurması. Şöyle desek daha doğru olur; bu dörtlüden logia türetme...buz, kum, lav, rüzgar (Bulut, Duman, Çamur) v.b.

Iyi yazı olmus . Teachle Shirohigenin uzerine siyah carsaf ortulmesi meyvesinin gucu artirdigi icin olabilir fakat orda teachin ne yaptigini nasil gura gura no mi yi aldigini merak etmemiz icin ortuldugunu siyah olmasinin da karasakali sembolize ettiginden oldugunu dusunuyorum. Ama altindan senin dedigin gibide bisey cikabilir. hos teori olmus ellerine saglik.

Smoker san şu meyve kitabı hakkında bilgi verebilir misin? Enel'in meyvesi yenilmez bölümündeymiş demek. Başka hangi meyveler yenilmez?
Kitap hakkında fazla bilgi yok. Hatta bildiğimiz tek şey, öyle bir kitabın varlığı. Kim tarafından, ne zaman yazıldığı meçhul. Ayrıca içinde bütün meyveler de yok. Sadece tanımı yapılmış ve şekli bilinen meyveler bulunuyor. Kalifa ve Kaku'nun meyveleri kitapta yoktu mesela.

Iyi yazı olmus . Teachle Shirohigenin uzerine siyah carsaf ortulmesi meyvesinin gucu artirdigi icin olabilir fakat orda teachin ne yaptigini nasil gura gura no mi yi aldigini merak etmemiz icin ortuldugunu siyah olmasinin da karasakali sembolize ettiginden oldugunu dusunuyorum. Ama altindan senin dedigin gibide bisey cikabilir. hos teori olmus ellerine saglik.
Merak etmemiz için çarşaf sermesine gerek yoktu. Etraftakilerin faltaşı gibi açılmış gözlerini çizer ve oldu bittiye getirebilirdi. Ne sebeple olursa olsun Teach, Yami Yami no Mi'yi meyve gücü çalabilme ihtimaline güvenerek kovaladı. Sonradan da bunu siyah çarşaf altında denedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık