Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Logia vs. Paramecia

Hangi taraf kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    71
Konuya zoanları da katmak isterdim ancak şu ana kadar karşımıza çıkan zoanların hem sayı olarak hem de güç olarak kısıtlı olması, hem de bazı zoan kullanıcılarını sadece isim olarak biliyor oluşumuz (Drake) gibi nedenlerden ötürü tartışma içerisine alamadım. Ancak özellikle Wano arctan sonra zoanların paramecia ve logialardan geri kalmayacağı, hatta bireysel dövüşlerde bu iki tip meyveye üstünlük kuracağı kanaatindeyim. Neyse..

Tartışma konusu, hangi meyve türünün daha iyi olduğundan ziyade (zaten böyle bir konu olduğu için tartışmalar bu yöne kaymasın mümkün mertebe) bu meyveleri kullanan kişiler üzerine olacak. Karakterleri tek tek tanıtmayacağım. Hepsi bilinen kişiler zaten. Sadece bazı kurallar olacak. Bu kurallar ise şöyle;

• Paramecia kullanıcılarında Wb ve Kuma hariç diğer tüm karakterler iki yıl sonrasına göre değerlendirilecek. Bu çatı altındaki Kuma'nın, aklı olan hali baz alınacak.
  • Karşılaşmalar 6'ya 6 şeklinde gerçekleşecek.
  • Bir karakter diğerini yendiğinde başkasına yardıma gidebilecek.
  • Teach sadece yami yamili haliyle ele alınacak.

Paramecia Kullanıcıları:
  1. Edward Newgate
  2. Monkey D. Luffy
  3. Trafalgar D. Water Law
  4. Magellan
  5. Diamond Jozu
  6. Bartolomew Kuma
Logia Kullanıcıları

1. Akainu
  2. Aokiji
  3. Enel
  4. Ceasar Clown
  5. Portgas D. Ace
  6. Marshall D. Teach
Not: Anket eklenecektir.

Son düzenleme:
Hakinin bittiği bir ortamada paramecia benim için bitti sayılır. Logialar hakisiz akabiliyor ama karşılarında sürekli haki kullanmak zorunda kalan kişiler çabuk tükenecektir.

Eşleşmelere göre kazanan olur. Mesela Paramecia tarafına kazandırmak istiyorum.

WB vs Aokiji
Jozu vs Akainu
Law vs CC
Luffy vs Enel
Magellan vs Teach
Kuma vs Ace

Law CC'ye tek atıp Luffy'ye yardıma gider. Enel'i aradan çıkarıp Kuma'ya yardıma giderler. Böyle yardım ede ede logia tarafı pert olur.

Logia tarafına kazandırmak istiyorum şimdi de.

CC vs Magellan
Enel vs Kuma
Teach vs Newgate
Aokiji vs Jozu
Akainu vs Luffy
Ace vs Law

CC Magellan'a zehirde üstünmüş. Enel Kuma'nın devreleri bozar. Teach WB'yi tutar. Diğer vs'lerde zaten Logia tarafı avantajlı.

Beğendim konuyu ellerine sağlık. Teach kısmını aydınlatsan iyi olurdu. Sadece Yami Teach imi ? Orda belirtmişsin Kuma ve WB hariç güncel olacaklar demişsin. Ama Teach hem Paramecia hem Logia sahibi oluyor. Ve Logia grubuna koyduğun için sordum.

Konu ile alakalı olarak. WB'nin katkısı çok büyük olurdu. Bence Paramecia grubu alır. Bu arada keşke Kuma yerine Doflamingo'yu koysaydın. Ya da Law yerine.

Logia'lar arasında bir yonko ve iki tane amiral var. Ace her ne kadar balon dense de eğitimsiz çaylak haliyle yonko'ya dalıp, Jinbe ile 5 gün dövüşebilen biri. Sonradan güçlenip haki vs... kullandığını varsayar isek şimdiki Luffy'e kafa tutacak ayarda olsa yeterli. CC ise bu ekipte Usopp işlevi görür. Enel sama işin ekstrası olur.

Paramecia'lar arasında bir yonko var. Luffy amiral'e kafa tutsa geriye kalanlar daha aşağı seviye karakterler. Kuma bana göre epey güçlü biri ancak öteki gurupta Ace ve CC dışındakiler karşı şansı yok. Law zaten bir seviye sahibi olsa da çapı amirale yetmez. Ace ile kapışırlar. Magellan çok tehlikeli ama logia rakipler karşısında zehrin pekte bir anlamı yok. Son olarak Jozu ah Jozu diyorum sadece bu adam hep ara karakter olarak kalıyor. Bu savaşta bile arada kalıp harcanır büyük ihtimal.

Anket koysaydın keşke oylardık.

Yami Yami no mi, Hie Hie no mi ve Magu Magu no mi gibi üç tane birbirinden sağlam meyve varken Parameciaların alabileceğini sanmıyorum. Wb faktörü olsa da iki amiralden biri Wb'yi destek gelene kadar uzun bir süre tutabilir.

Hakinin bittiği bir ortamada paramecia benim için bitti sayılır. Logialar hakisiz akabiliyor ama karşılarında sürekli haki kullanmak zorunda kalan kişiler çabuk tükenecektir.
Yalnız logiayım diye hakiye kafa atmayacak adamlar. Haki savunması yapacaklar elbet meyve üstüne.

Logia'lar arasında bir yonko ve iki tane amiral var. Ace her ne kadar balon dense de eğitimsiz çaylak haliyle yonko'ya dalıp, Jinbe ile 5 gün dövüşebilen biri. Sonradan güçlenip haki vs... kullandığını varsayar isek şimdiki Luffy'e kafa tutacak ayarda olsa yeterli. CC ise bu ekipte Usopp işlevi görür. Enel sama işin ekstrası olur.

Paramecia'lar arasında bir yonko var. Luffy amiral'e kafa tutsa geriye kalanlar daha aşağı seviye karakterler. Kuma bana göre epey güçlü biri ancak öteki gurupta Ace ve CC dışındakiler karşı şansı yok. Law zaten bir seviye sahibi olsa da çapı amirale yetmez. Ace ile kapışırlar. Magellan çok tehlikeli ama logia rakipler karşısında zehrin pekte bir anlamı yok. Son olarak Jozu ah Jozu diyorum sadece bu adam hep ara karakter olarak kalıyor. Bu savaşta bile arada kalıp harcanır büyük ihtimal.

Anket koysaydın keşke oylardık.
Teach'i sadece Yami olarak değerlendirmek gerek galiba. Yoksa içeriğe uygun olmuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık