Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Logia Uyanışı

Logia Uyanışı İleri Seviye Dokunulmazlık Çıkar Mı?

• Kullanılan toplam oy
    28
Foton eldivenini kullansa kullansa Nika kullanır gerçekten. Zoro ve Sanji yumrukla savaşmıyor zaten.
Evet birde Atlas bunu Luffy’e karşı anlatıyor. Luffy bunu hatırlayıp eldivenleri kendi kullanabilir. Ya da Vegapunk Logia Uyanışını açıklayıp zayıflığını söyleyebilir.

İnternette Foton eldivenlerinin haki kullanıcısı olmayan hasır şapkaların kullanacağını söyledi ama onlar kullansa ne yapabilir ki?

Güzel konu olmuş eline sağlık. Logia meyveler halihazırda oldukça güçlü ama ben de bir uyanış bekliyorum. En güçlü meyveler olarak geçtikleri için uyanışlarının bildiklerimizden farklı olması olası. Çevreyi zaten etkiliyorlar. Alabasta Crocodile bile yapabiliyordu bunu. O yüzden bu dediğin çıkabilir.

Logia uyanışının Paramecia uyanışına benzemeyeceği konusunda sana katılıyorum ama benim logia uyanışı hakkında farklı düşüncelerim var bir fan yapımı manga vardı Karasu, Logia uyanışının "elemente hayat vermek" olduğundan bahsediyordu ama onun yaptığı gibi kuşa dönüştürmek veya Sakazuki'nin saldırısını köpeğe benzetmesinden farklı o elementten cidden konuşan, düşünen bir canlı yaratmak. Bence bu "en güçlü şeytan meyvesi tipi" olmasının hakkını verir Mesela bir anda Sakazuki magmadan aynı onun gibi gaddar bir ordu yaratıyor ve bu ordunun hepsinde Sakazuki gibi magma güçleri var, onun gibi zekiler ve haki kullanabiliyorlar canlı oldukları için, bu bence çok korkunç bir uyanış olurdu ve en iyi logia kullanıcıları amiraller veya Crocodile ile Teach'e yakışacak bir güç olduğunu düşünüyorum ve Seride bunu zaten görmüş olabiliriz. Prince Grus, Logia olduğu kesin değil ama meyvesi ile kilden düşünen konuşan insana benzeyen askerler yaratmıştı.
Uyanışların aslında sahip oldukları temel özelliklerini güçlendirmek veya etkisini genişletmek olduğunu söyleyebilirim. Bazı parameciaların temel özelliği bedenini değiştirmesi. Katakuri ve Doflamingo uyanış kullanmıyorken bedenlerinden çıkarıyor saldırıları. Zoanların ise temel statları arttırması. Uyanışta ise daha da fazla arttırıyor. Logiaların ortak özelliği dokunulmaz olmaları. O yüzden Dokunulmazlığın seviyesi artabilir.

Teorine gore logia uyanisina sahip kisileri yenmek icin anti ozelliklerini kullanmak gerekiyor.
Croconun antisi su, kizarunun antisi de foton eldiveni, kuzanin antisi ates diyelim

Akainu ve BB icin aklima anti gelmiyor (deniz tasi haricinde; ki bunu da savaslarda smoker disinda kullanildigini gormedik) bu teoriye gore bunlar yenilmez olmali
Logialar haki hariç dokunulmaz, çevreye yediği meyvenin elementini sürekli yayabiliyorlar. Uyanış beklememek lazım bu meyvelere zaten olabilecek en güçlü meyve bunlar. Uyanışları varsa da Zoan gibi güç ve yenilenme üzerine olur maksimum ben olacağını düşünmüyorum bir zayıflık gerek bu meyveler için. Gorosei'nin olabilecek tüm meyveleri tüketebilecekken Logia kullanmaması da buna işaret.

Yoğun bir saldırı gücü karşılığında meyve anlamında hiç gelişememek mantıklı bir kısıtlama.
Seri artık öyle bir noktaya geldi ki meyven ne kadar güçlü olsun yetmiyor artık daha fazla özelliğinin olması lazım. Zaman atlaması öncesi sadece meyvenin güçlü olması yeterliydi mesela. Ama artık İleri Seviye Hakiler, Uyanışlar, Üst düzey ırk, Çok iyi fiziksel güç ve dayanıklılık gibi şeyler gerekli. Amirallerin hepsinde ileri seviye kral haki beklenmiyor. Sadece Logia meyveleri ve Silahlanma, Gözlem hakileri kullanması yine eksik kalıyor.

İmparatorlarda Hem İleri Seviye Kral haki hem de stat olarak Amirallerden daha iyiler. Amiraller’in artısı onlara göre yeteneklerini daha becerikli kullanabilmeleri ve savaş zekalarının yüksek olması (Kaido ve Big Mom için en azından). Tamam İmparatorları Amirallerden güçlü görüyor çoğunluk, İmparatorları geçmemesi gerektiğini düşünebilirsiniz ama İleri Seviye Kral Haki kullanmak zaten serinin en büyük gücü oldu. Bu yoksa en azından ona yakın bir Uyanış gücü olmalı.

Çıkması lazım.Haki nedeniyle en büyük artısı olan dokunulmama artısını kaybettiler.Diğer meyvelerin uyanışları sayesinde geriye düşeceklerinden şart.

Bundan haftalar önce Reddit'te dolanırken bir kullanıcının Kizaru'nun meyvesini yeniden yorumladığı bir gönderiye rastlamıştım. Özellikle logia uyanışı hakkındaki fikirleri hoşuma gitti

Basitçe açıklamam gerekirse; kullanıcıya göre logia uyanışları, paramecia gibi etrafındaki maddeleri manipüle etme yeteneği değil de kendi ürettiği madde üzerinde full hakimiyete sahip olma yeteneği olabilir. Mesela Kizaru, parmağından çoktan çıkmış olan bir ışık demeti üzerinden de ışık üretebilir ya da ışık klonlarına da yasakani no magatama yaptırabilir gibi gibi.

Düzgün açıklayamamış olabilirim kusuruma bakmayın :utaniyorum:. Linkte adam çizimlerle felan güzelce açıklıyor, bakmanızı tavsiye ederim.

Gerçi Eiichiro Oda karşımıza şöyle bir şey de çıkarabilir belli olmaz:

Evet birde Atlas bunu Luffy’e karşı anlatıyor. Luffy bunu hatırlayıp eldivenleri kendi kullanabilir. Ya da Vegapunk Logia Uyanışını açıklayıp zayıflığını söyleyebilir.

İnternette Foton eldivenlerinin haki kullanıcısı olmayan hasır şapkaların kullanacağını söyledi ama onlar kullansa ne yapabilir ki?
Kizaru vegapunk'dan böylesi Bi durumda bana karşı kullanın diyerek eldiveni kendi yaptırmış olabilir mi. Amiralcilere + mı yazdı yoksa bu başlık:D

Logia meyvesi kullanıcısı kendi bedeninden çıkardığı element ile çevreye etki ediyor . Şöyle ki Kuzan bir ağacı dokunarak ya da buz topu atarak buza çeviriyor . Crocodile benzer şekilde kapıya elini koyarak çürütüyor suyunu çekiyor .

Logia uyanışında ise buna gerek kalmadan çevreye etki edebiliyor olabilir . Misal Akainu adanın ortasından yanardağ çıkarabilir , Aokiji zemini buza çevirerek yürüyüşünü zorlaştırabilir . crocodile uyanış ile zemini çöle dönüştürebilir .

Veya meyvenin yeteneği ile o bölgenin iklimine etki edersin . Belki de Croco uyanış açabilseydi kendi meyve yeteneği ile oraya yağmur yağmasını engeller kurak bir iklime çevirirdi . Ace meyve uyandırmış olabilir belki de , gittiği adaya o gün kar yağmamıştı .

Benim şahsi görüşüm bu şekilde. Logia uyanışı direkt olarak doğaya müdahale imkanı sunabilir .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık