Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Logia Uyanışı

Logia Uyanışı İleri Seviye Dokunulmazlık Çıkar Mı?

• Kullanılan toplam oy
    28
Merhabalar. Uzun süredir aklımda Logia'nın Uyanışının nasıl olabileceği hakkında fikrim vardı. İnternetten bu konuyu araştırdım ve benle aynı düşünen çok az kişi olduğunu farkettim. O yüzden anlatacaklarımı kendim hazırladım.

Öncelikle Logia uyanışı nasıl olabilir? Bir çok kişi tıpki Paramecia'da olduğu gibi Logiaların çevreye etki etmesini bekliyor. Fakat Logialar hali hazırda zaten bunu yapabiliyor. Parameciaların bazıları Doflamingo, Katakuri, Luffy gibi sadece kendi bedenini sahip olduğu meyveye göre şekillendirebiliyor. Uyanışıyla ile beraber ise çevreye etki ediyor.

Logialar ise kendi elementlerini zaten üretebiliyorlar. O yüzden Logia uyanışının sadece çevreye etki etmesi diğerlerine göre güçsüz kalır.

Logiaların çevreye etki edebildiklerini daha önceden mangada görmüştük:

Katakuri'nin de ilk tanıtıldığı zamanlar Jinbe meyvesinin Logia olduğundan bahsetmişti. Fakat o bölüm çıktıktan sonra ciltte Katakuri'nin meyvesi Özel Paramecia olarak değiştirilmiştir. Belli ki Oda Katakuri'nin Logia olmasını istememiş, daha sonradan Logia uyanışları için daha farklı bir özellik eklemeyi düşünmüştür.

Zoan uyanışlarının ise Paramecialardan daha farklı olduğu Mangada söylenmiştir. İlk Uyanmış Zoan Meyvelerini Impel Down'da görüyoruz. Uyanmış Zoanlar genel olarak hızlı iyileşme, daha fazla dayanıklılık, daha fazla fiziksel güç ve hız gibi şeyler sağlıyor.

Fakat Impel Down'da gördüğümüz zoan kullanıcıları kendi akıllarını kaybetmişlerdi. Egghead'de ise Lucci'nin aklını kaybetmediğini görüyoruz. Shaka bize Uyanmış Zoan kullanıcıları arasında çok azı aklını kaybetmemeyi başarabilmiştir dedi.

Gelelim Logialara. Logialar hem zaman atlaması öncesi hem de zaman atlaması sonrası seride üç tip şeytan meyvesi arasında en güçlüsü olduğu söylenmiştir. Dressrosa'da ise arenada Gatz iki defa Logiaların en güçlü tip olduğunu belirtmekte.

Peki Logiaları diğer meyvelerden farklı kılan en güçlü özelliği neydi? Tabii ki ise dokunulmaz olmaları. Dokunabilmek için ya silahlanma hakisine sahip olmak ya da elementin zayıflığıyla vurmak gerek. Fakat zaman atlamasından sonra silahlanma hakisinin de çıkmasıyla bu özellik artık işe yaramaz gibi bir şey oldu. Logiaların diğer meyvelerden pek bir farkı kalmamış gibi olmuştu.

Gelelim Logia meyvesinin uyanışının nasıl olabileceğine. Logiaların tekrardan yükselişe geçmesi için Paramecia ve Zoan uyanışlarından daha güçlü bir özelliğe sahip olmaları geliyor. Bana göre Logiaların uyanışları ise İleri Seviye Dokunulmazlık. Uyanış modundayken Silahlanma Hakisi kullansan bile zarar veremeyebilir. Haki her şeye karşı etki etmiyor mu derseniz hayır etmiyor. Oda kendi kafasına göre bazı yetenekleri mutlak bazı yetenekleri hakiyle etkisiz kıldırabiliyor. Mesela Oden Bariyere karşı hakiyle zarar verememiştir.

Aslında Marineford'da Amirallerin Haki kullanıcılarına karşı bu uyanışı kullandığını düşünüyorum. Belki Oda o zamanlar bunu aklına bile getirmiyordur ama ihtimali tabii ki var.

Bir çok kişi burada Amirallerin tıpki Katakuri gibi geleceği görüp saldırı alacağı yeri boşaltmasıyla saldırılardan kurtulduğunu düşünüyor. Bu ihtimal de var. Fakat Logia modunun en önemli özelliği Dokunulmaz olmaları.

Geleceği Görüp, vücudunu şekillendirerek de saldırılardan kurtulabilirsin neden Logia Uyanışı bu olsun ki diyenler olabilir. Geleceği Görüp, vücudunu şekillendirmek için tepki hızına sahip olman gerek. Logia Uyanışında ise buna gerek yok. Amiraller pasif olarak Basit Logia Dokunulmazlığına sahipler. Yani Hakisiz saldırılardan etkilenmezler. Uyanış ise istediği zaman geçebilecekleri mod.

Peki madem uyanışa sahipler o zaman hiç saldırı almamaları gerekmiyor mu? Bildiğiniz gibi Uyanış çok fazla enerji götüren bir mod. Law Kid'e uyanış açtığından fakat bunun çok enerji götürdüğünden bahsediyor.

Yani Amiraller enerji götürdüğü için gerek duymadıkça uyanışlarını kullanmıyorlar.

Peki hakiyle bile vurulamıyorlarsa nasıl yenilecekler? Daha önceden bahsettiğim gibi Logia'lara zarar vermek için sadece silahlanma hakisi bilmene gerek yok. Elementlerin zayıflığıyla da vurabiliyorsun. Seri zaman atlamasından önce bu şekilde Logialara temas edilebildi zaten. Luffy'nin Crocodile'a su ile vurması, Luffy'nin lastik olduğu için Enel'e vurabilmesi gibi.

Silahlanma Hakisinin Şeytan Meyve güçlerini etkisiz hale getirmiyor. Yani silahlanma hakisi ile vurulan bir Logia Kullanıcısı vücudunu yine elemente dönüştürebilir. Fakat aynı şey anti olduğu şeyler için geçerli değil.

Gelelim Uyanmış Logia Kullanıcısı olabilecek kişilere. Logia Amirallerin (Akainu,Aokiji,Kizaru,Ryokugyu) , uyanıştan bahsettiği için Crocodile'ın ve Karasakal'ın Logia meyvelerini uyandırmış olabileceklerini düşünüyorum.

Mangada ise 1106.Bölümde Luffy Kizaru ve Saturn'e karşı savaşmakta. Kizaru büyük ihtimal Logia uyanışını burada kullanabilir. Peki Luffy nasıl Kizaru'ya temas edecek? Aslında bunun ipucusu Egghead Arcın başlarında verilmişti. Atlas normalde dokunulamayan hologramları foton eldivenleriyle vurabiliyor.

Ve tesadüfe bakın ki Egghead'e gelen amiralimiz ışık güçlerine sahip olan Kizaru.

Peki siz Logia Uyanışı Hakkında ne düşünüyorsunuz ? Logia Uyanışı nasıl olabilir? Fikirleriniz nelerdir?

Logia meyveleri zaten uyanmış meyveler ikinci bir uyanışları olmayacak. Caribou, Luffy'ye yemek verdiği zaman çamur yeteneğinin içine alabileceği şeylerin sonsuz olduğundan bahsetti. Kuzan bir hamlede koca denizi buz kütlesine çeviriyor bir hareketle. Akainu ile 10 gün boyunca savaşıyorlar o adanın ikliminin salınan buz ve magma ile ikiye ayrılması gayet normal. 10 gün boyunca sürekli birbirlerine karşı buz ve magma salıyorlar. Ne yapacaklar daha ne bekliyorsunuz Logia'lardan Kuzan uyanışla bütün dünyayı mı dondursun? Ya da Sakazuki bütün dünyayı yanardağına mı çevirsin?

Ayrıca Kid ve Law örneği doğru bir örnek değil çünkü ikisi de bu gücü ilk defa kullandıkları için Haki'lerini fazla götürdüğünü fark ediyorlar. Onların Haki'si zaten çok yüksek değil ve bir savaştalar kullanırda yenemezlerse işleri biter. Bir yerde tedirgin olmalarının sebebi buydu. Fakat amirallerin Haki'si epeyi fazladır. Yani Logia uyanışı varsa eğer uyanışı yapmamalarına sebep olamaz Haki'yi fazla tüketmesi. Yılların deneyimine sahipler amiral oluncaya kadar ne kavgalara ve savaşlara girmişlerdir bir Law kadar Haki'leri yok mudur?

Logia meyveleri zaten uyanmış meyveler ikinci bir uyanışları olmayacak. Caribou, Luffy'ye yemek verdiği zaman çamur yeteneğinin içine alabileceği şeylerin sonsuz olduğundan bahsetti. Kuzan bir hamlede koca denizi buz kütlesine çeviriyor bir hareketle. Akainu ile 10 gün boyunca savaşıyorlar o adanın ikliminin salınan buz ve magma ile ikiye ayrılması gayet normal. 10 gün boyunca sürekli birbirlerine karşı buz ve magma salıyorlar. Ne yapacaklar daha ne bekliyorsunuz Logia'lardan Kuzan uyanışla bütün dünyayı mı dondursun? Ya da Sakazuki bütün dünyayı yanardağına mı çevirsin?

Ayrıca Kid ve Law örneği doğru bir örnek değil çünkü ikisi de bu gücü ilk defa kullandıkları için Haki'lerini fazla götürdüğünü fark ediyorlar. Onların Haki'si zaten çok yüksek değil ve bir savaştalar kullanırda yenemezlerse işleri biter. Bir yerde tedirgin olmalarının sebebi buydu. Fakat amirallerin Haki'si epeyi fazladır. Yani Logia uyanışı varsa eğer uyanışı yapmamalarına sebep olamaz Haki'yi fazla tüketmesi. Yılların deneyimine sahipler amiral oluncaya kadar ne kavgalara ve savaşlara girmişlerdir bir Law kadar Haki'leri yok mudur?
Paramecia, Zoan ve Mitolojik Zoanların uyanışları var. Logia’nın neden olmasın ? Görmedik diye olmayacağı anlamına gelmez.

Sadece Kid ve Law değil Luffy’de G5’teyken fazlasıyla enerji harcıyor.

Nika ile birlikte Lufi neredeyse hiç hasar almıyor. Kaidou'nun hakili saldırılarını hep esneterek karşıladı. Haki bile anlamsız kalıyor uyanış karşısında. Zoan uyanışı çok büyük olay.

Logiaların da benzer bir etki ile dokunulmaz olması olası, zaten Oda geçmiş sayıları okuyup sanki önceden düşünmüş gibi yeni şeyler yapmayı sever. MF'deki amiral dokunulmazlığı ile logia uyanışını birleştirmek tam Oda'nın tarzı olur.

Ben uyanışı çok sonradan düşündüğünü düşünüyorum, impel down da bir fikir verdi ama onunla şimdinin alakası olduğunu sanmıyorum. Kaidoda veya ordusunda görmedik zoanlari uyanış halini. Niye görmedik kafada oturtmadi.

Logia uyanışıni hep Bleach de bankai gibi düşündüm. byakuya shikai sana logia düz, bankai ise 10 kat daha güçlü gibi. Amirallerde punkhard o sayede değiştirdiler.

Paramecia,zoan,logia uyanışı olarak değil de her meyvenin uyanışı kendisine has gibi geliyor bana.
Oda'nın kesinlikle bir standartı yok bu konuda.
Zaten mantığını da tam oturtamadı.

Paramecia,zoan,logia uyanışı olarak değil de her meyvenin uyanışı kendisine has gibi geliyor bana.
Oda'nın kesinlikle bir standartı yok bu konuda.
Zaten mantığını da tam oturtamadı.
Bazı paramecialar vücudu kontrol ediyor bazı paramecialar zaten normal halinde başkalarını da etki edebiliyor. Misal Görünmezlik Meyvesi sadece kendi değil dokunduğu her şey görünmez olabiliyor. Bunun uyanışı farklıdır. Zaten Paramecialar kendi içlerinde ayrılıyor.

Bazı paramecialar vücudu kontrol ediyor bazı paramecialar zaten normal halinde başkalarını da etki edebiliyor. Misal Görünmezlik Meyvesi sadece kendi değil dokunduğu her şey görünmez olabiliyor. Bunun uyanışı farklıdır. Zaten Paramecialar kendi içlerinde ayrılıyor.
Mesela Luffy'nin meyvesinin uyanışını sence nasıl bir uyanış ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık