Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Lastik Meyvesi

Evet, bence standart meyve zayıflıkları dışında özel bir zayıflığı yok, sizin dediğiniz açıdan bakarsak tüm zoan'ların(Marco ve belki Sengoku hariç) ve parameciaların büyük bölümünün onlarca zayıflığı olduğunu varsaymamız ve tanımlama yaparken bunların hepsini tek tek yazmamız gerekir ama ben bu güne kadar Luffy için yazılan "Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" cümlesi dışında meyve tanımlamalarında bu zayıflıklara değinildiğini görmedim, ki görmemizde gerekmiyor aynısı Luffy ve lastik meyvesi içinde geçerli.
Zaten bu dediğin sadece Lastik meyvesi için geçerli oluyor. Ancak bu konuda inisiyatif kullanılabilir. Sen "Sıradan insanların zayıflıklarına sahiptir" dersin, ben zayıflıkları sayarım. Tamamen tercih meselesi.

straw hat dediklerine katiliyorum.oyle bir bahsediliyorki lastik sok dalgasinin etkisini arttiriyor gibi... meyvenin eksi yonlerinden bahsederken o meyveye ozgu zararlar mesela ates ve magma kesinlikle bir ustunlugu var lastige.lastik isi altinda suner dayanikligi azalir.Bu lastigin - yonu.Sok dalgasi herkese nasil etki ediyorsa luffyede o kadar etki ediyor.Hatta belki daha az

Zaten bu dediğin sadece Lastik meyvesi için geçerli oluyor. Ancak bu konuda inisiyatif kullanılabilir. Sen "Sıradan insanların zayıflıklarına sahiptir" dersin, ben zayıflıkları sayarım. Tamamen tercih meselesi.
Bunun belirtilmesinde ki en önemli neden , Luffy normal değil.
Şeytan Meyvesi yeteneğine sahip olan birinin zayıflıklarından en önemli olanların yazılması çok doğal.
Kesici ve Şok dalgalarına zayıftır " ifadesi normal
Burda ki anormalite nedir ? :)
Buradaki anormallik şu; kesici ve delici saldırılara karşı zayıf olamak çoğu meyvenin zayıf yönü ama nedense bu durum sadece Luffy için ön plana çıkarılıyor, bakın isterseniz kütüphaneden birkaç örnek vereyim:

Kilo Kilo no Mi

Kilo Kilo no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyveyi yiyen ağırlığını 1 gramdan 10 tona kadar değiştirebilir. İngilizce'si Kilo Kilo Fruit, Türkçe'si Kilo Kilo Meyvesi'dir. Miss Valentine tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyvenin tek özelliği kullanıcına ağırlık değiştirme gücü vermesidir. Bu meyve kişiyi rüzgarda süzülecek kadar hafif yada yeri delecek kadar ağır yapabilir.
Bu meyvenin bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak her meyve gibi standart zayıflıklara sahiptir.
Bomu Bomu no Mi
Bomu Bomu no Mi Paramecia türü bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısının saçı, sümüğü hatta nefesi bile patlayıcıdır. İngilizce'si Bomb Bomb Fruit, Türkçe'si ise Bomba Bomba Meyvesi'dir. Mr. 5 tarafından yenilmiştir.

Güçleri ve Zayıflıkları
Bu meyvenin kullanıcısının vücudunun her parçası karşıdakine ağır hasar verecek kadar patlayıcıdır. Bu meyve yiyene her türlü patlamaya karşı bağışıklık kazandırır.
Bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak bu meyvede standart zayıflıklara sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Roronoa Zoro tarafından yenilmiştir.
Şimdi bu meyveler kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı dayanıklı mı? Hayır değil ama tanımlarında ne yazıyor bak:

"Bilinen bir zayıflığı yoktur."

Aynı durum lastik meyvesi içinde geçerli.

Luffy için ön plana çıkarılmasının doğal olduğunu vurguluyorum çünkü normal bir insan değil.
Paramecia denen bir tür meyve yeteneğine sahip ve doğal olarak tüm vücudu özel.
Arkadaşlar , " şok dalgasından etkileniyor" gibi bir vurgu yapmaları gayet doğal
Normal bir insanla zayıflık olarak benziyen yanları var benzemeyen yanlarıda var
Bir farklılığa sahip olduğuna göre belirtmek çok çok doğal ...
Fazla etkileniyor anlamında söylenmiyor zaten olası durumda böyle bir tehtitden nasıl kurtulabilir olayı
Neyse benim bakış açım bu...

Buradaki anormallik şu; kesici ve delici saldırılara karşı zayıf olamak çoğu meyvenin zayıf yönü ama nedense bu durum sadece Luffy için ön plana çıkarılıyor, bakın isterseniz kütüphaneden birkaç örnek vereyim:

Şimdi bu meyveler kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı dayanıklı mı? Hayır değil ama tanımlarında ne yazıyor bak:

"Bilinen bir zayıflığı yoktur."

Aynı durum lastik meyvesi içinde geçerli.
Lastik meyvesi için de ayrı bir parantezde şu yazıyor:
Despite all the great advantages Luffy gets by using his fruit, he can however still be hurt by cutting or stabbing attacks, as well as non-physical attacks such as fire or ice.
Senin burada anlamadığın nokta, meyvenin özelliklerine binaen insanlar bu meyveyi yiyene hiçbir şey olmaz mantığı ile düşünüyor. Ama kazın ayağı öyle değil. Luffy'nin kesilme olayı diğer insanlar gibi, ancak tekme yumruk olayında meyve devreye giriyor. Vurgulanmak istenen şey, meyvenin kesici saldırılara karşı minicik bir avantaj bile sağlamaması.

Luffy için ön plana çıkarılmasının doğal olduğunu vurguluyorum çünkü normal bir insan değil.
Paramecia denen bir tür meyve yeteneğine sahip ve doğal olarak tüm vücudu özel.
Arkadaşlar , " şok dalgasından etkileniyor" gibi bir vurgu yapmaları gayet doğal
Normal bir insanla zayıflık olarak benziyen yanları var benzemeyen yanlarıda var
Bir farklılığa sahip olduğuna göre belirtmek çok çok doğal ...
Fazla etkileniyor anlamında söylenmiyor zaten olası durumda böyle bir tehtitden nasıl kurtulabilir olayı
Neyse benim bakış açım bu...
1) Yazdığım diğer karakterler normal insan mı oluyor bu durumda, neden onların zayıflıklarına vurgu yapılmıyor.?
2) Madem zayıflıklara vurgu yapılacak neden sadece "kesici/delici/şok dalgası" bu 3 unsur ön plana çıkarılıyor, neden "ateş-magma-buz vs" gibi onlarca diğer zayıflık göz ardı ediliyor.?

Lastik meyvesi için de ayrı bir parantezde şu yazıyor:

Senin burada anlamadığın nokta, meyvenin özelliklerine binaen insanlar bu meyveyi yiyene hiçbir şey olmaz mantığı ile düşünüyor. Ama kazın ayağı öyle değil. Luffy'nin kesilme olayı diğer insanlar gibi, ancak tekme yumruk olayında meyve devreye giriyor. Vurgulanmak istenen şey, meyvenin kesici saldırılara karşı minicik bir avantaj bile sağlamaması.
Evet orada sorun yok ama bu durumun bu şekilde dile getirilmesi insanların olayı yanlış algılamasına yol açabiliyor, benim değinmek istediğim nokta bu, bazı kişiler Luff'nin bu tür saldırılara karşı normal insanlardan daha dayanıksız olduğunu düşünüyor ve bu algının yayılma sebebi de bu tanımlamadaki anlam karmaşası.

"Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" bu cümle böyle yazılacağına şu şekilde yazılsa hiçbir yanlış anlaşılma olmayacak:

Lastik meyvesi normal fiziksel darbelere karşı dayanıklılık sağlar ama kesici/delici darbelere ve şok dalgalarına karşı ekstra bir savunma sağlamaz.

o zaman baslayalim zayifliklara
sok dalgasi,ates ,magma, buz, isik ,kilic ,asit ,zehir, su ,toprak ,camur, duman herkese zarar veren seyleri yazalim meyve zayiflikliklarina.

1) Yazdığım diğer karakterler normal insan mı oluyor bu durumda, neden onların zayıflıklarına vurgu yapılmıyor.?
2) Madem zayıflıklara vurgu yapılacak neden sadece "kesici/delici/şok dalgası" bu 3 unsur ön plana çıkarılıyor, neden "ateş-magma-buz vs" gibi onlarca diğer zayıflık göz ardı ediliyor.?
Adam fiziksel olarak değişiyor , doğal olarak nesnel maddelerde ki üstünlük olaylarını incelicez.
Paramecia yemiş tüm beden değişmiş doğal olarak eski ile yeni fiziksel (nesnelerden ) aldığı zararları göz önüne alıcaz
Kolunu uzattığında bir kılıç ustasına avantaj vermiş oluyor. Veyahut saldırdığında (uzadığında) yine aynı şekilde ...
Tüm vücudu lastik olan birinin saldırılarında ki dezavantajlarını yorumluyoruz.

Edit ; Enel analiz yaptığında , daha doğrusu paramecia olduğunu anladığında önce fiziksel darbeleri araştırdı (kesme , delme , altın/darbe ) gibi ..

Evet orada sorun yok ama bu durumun bu şekilde dile getirilmesi insanların olayı yanlış algılamasına yol açabiliyor, benim değinmek istediğim nokta bu, bazı kişiler Luff'nin bu tür saldırılara karşı normal insanlardan daha dayanıksız olduğunu düşünüyor ve bu algının yayılma sebebi de bu tanımlamadaki anlam karmaşası.

"Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" bu cümle böyle yazılacağına şu şekilde yazılsa hiçbir yanlış anlaşılma olmayacak:

Lastik meyvesi normal fiziksel darbelere karşı dayanıklılık sağlar ama kesici/delici darbelere ve şok dalgalarına karşı ekstra bir savunma sağlamaz.
Tamam dediğine hak veriyorum saygı duyuyorum ben kesici delici darbelere dayanıksız olduğunu söylemedim BBnin meyvesi gibi olur uzadığı zaman daha kolay kesilir yani daha zayıf olur kesilme gibi durumlara

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık