Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Lastik Meyvesi

Fikrine saygı duyuyorum doğru veya yanlış diye belirtmiyorum öyle bir hakkımda yok zaten :)
Benim anlatmak istediğim tüm meyvelerin kısıtlaması var .
Mesela , Bir lav tüm adayı kaplayacak kadar lav yapabiliyor mu ? Marineford savaşında devasa lav yumrukları attı(Akaiunu) bu yumrukların kaçı adam öldürdü ? Sizin dediğiniz gibi " bunu yapsa , şunu şöyle esnetse " meselesi değil .
Koskoca Aokiji denizi donduruyor ama savaş alanında pasif donmuş bir mekan yok : ) Diyeceksin marco ile kapışıyordu, yine herhalükarda saçma 1 saniyede deniz donuyor .
Luffy karnına bir tekme aldığında sadece karnının gidip gelmesi lazım , sizin dediğinize göre değil mi ? İlk başlarda bende böyle düşündüm . Ama yumruğu karnına girince rakibin eli karnına yumulması lazım fakat vurdu mu tüm vücudu uçuyor .
Esneklik limitleri var aynı şekilde uzama limitleride.
Tüm adayı kaplayacak lav değil room olacaktı heralde :D (kusur bulucu iş başında :D)

Fikrine saygı duyuyorum doğru veya yanlış diye belirtmiyorum öyle bir hakkımda yok zaten :)
Benim anlatmak istediğim tüm meyvelerin kısıtlaması var .
Mesela , Bir lav tüm adayı kaplayacak kadar lav yapabiliyor mu ? Marineford savaşında devasa lav yumrukları attı(Akaiunu) bu yumrukların kaçı adam öldürdü ? Sizin dediğiniz gibi " bunu yapsa , şunu şöyle esnetse " meselesi değil .
Koskoca Aokiji denizi donduruyor ama savaş alanında pasif donmuş bir mekan yok : ) Diyeceksin marco ile kapışıyordu, yine herhalükarda saçma 1 saniyede deniz donuyor .
Luffy karnına bir tekme aldığında sadece karnının gidip gelmesi lazım , sizin dediğinize göre değil mi ? İlk başlarda bende böyle düşündüm . Ama yumruğu karnına girince rakibin eli karnına yumulması lazım fakat vurdu mu tüm vücudu uçuyor .
Esneklik limitleri var aynı şekilde uzama limitleride.
Oda hazretleri sağolsun işte. Yaratıcılığımızın önüne böyle insafsızca taş koyuyor. :(

_Özkan_

Ömrü hala kısalıyor olsaydı vücudu buna bir tepki gösterirdi.Horman enjektesinde bile süresi bitince luffy lastik yığınına döndü.G2 G3 den sonra ciğeri boşalıp dolana kadar soluklanırdı.Ama artık en ufak bir fark bile göremiyorum.

Soytarii26

Bu gerizekalı bence kesin bi yol buldu :D Yoksa öyle her rakipte G2 yapmaz herhalde :D

Ömrü hala kısalıyor olsaydı vücudu buna bir tepki gösterirdi.Horman enjektesinde bile süresi bitince luffy lastik yığınına döndü.G2 G3 den sonra ciğeri boşalıp dolana kadar soluklanırdı.Ama artık en ufak bir fark bile göremiyorum.
tenseinin dediği gibi nasıl bir tepki bekliyorsun

Bu gerizekalı bence kesin bi yol buldu :D Yoksa öyle her rakipte G2 yapmaz herhalde :D
o ona kalmış bişi

"Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" ifadesi yanlış bir tanım, Luff'nin bu yönlerden normal bir insandan farkı yok ama bu şekilde yazınca sanki normal insanlara göre daha dayanıksızmış gibi bir izlenim bırakıyor ama yok öyle bişey, kaldı ki lastik meyvesinin dayanıksız olduğu noktaları yazacak olursak:
ateş,
magma,
buz,
lazer, vs. vs. şeklinde uzayıp gider, normal insanların dayanıksız olduğu her şeye karşı Luffy'de dayanıksızdır ama bunu ekstra bir zayıflık olarak görmek yanlıştır, bu yüzden lastik meyvesinden bahsederken bu tür genel zayıflıklardan bahsetmek yerine meyvenin verdiği güçlere odaklanarak tanım yapmak daha doğru olur.

"Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" ifadesi yanlış bir tanım, Luff'nin bu yönlerden normal bir insandan farkı yok ama bu şekilde yazınca sanki normal insanlara göre daha dayanıksızmış gibi bir izlenim bırakıyor ama yok öyle bişey, kaldı ki lastik meyvesinin dayanıksız olduğu noktaları yazacak olursak:
ateş,
magma,
buz,
lazer, vs. vs. şeklinde uzayıp gider, normal insanların dayanıksız olduğu her şeye karşı Luffy'de dayanıksızdır ama bunu ekstra bir zayıflık olarak görmek yanlıştır, bu yüzden lastik meyvesinden bahsederken bu tür genel zayıflıklardan bahsetmek yerine meyvenin verdiği güçlere odaklanarak tanım yapmak daha doğru olur.
Senin dediğine bakarsak, meyvenin Haki ve sudan başka zayıflığı olmuyor. Enel'in meyvesi gibi bariz bir zayıflığı yok çünkü.

Senin dediğine bakarsak, meyvenin Haki ve sudan başka zayıflığı olmuyor. Enel'in meyvesi gibi bariz bir zayıflığı yok çünkü.
Evet, bence standart meyve zayıflıkları dışında özel bir zayıflığı yok, sizin dediğiniz açıdan bakarsak tüm zoan'ların(Marco ve belki Sengoku hariç) ve parameciaların büyük bölümünün onlarca zayıflığı olduğunu varsaymamız ve tanımlama yaparken bunların hepsini tek tek yazmamız gerekir ama ben bu güne kadar Luffy için yazılan "Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" cümlesi dışında meyve tanımlamalarında bu zayıflıklara değinildiğini görmedim, ki görmemizde gerekmiyor aynısı Luffy ve lastik meyvesi içinde geçerli.

Evet, bence standart meyve zayıflıkları dışında özel bir zayıflığı yok, sizin dediğiniz açıdan bakarsak tüm zoan'ların ve parameciaların büyük bölümünün onlarca zayıflığı olduğunu varsaymamız ve tanımlama yaparken bunların hepsini tek tek yazmamız gerekir ama ben bu güne kadar Luffy için yazılan "Lastik meyvesi kesici/delici saldırılara ve şok dalgalarına karşı zayıftır" cümlesi dışında meyve tanımlamalarında bu zayıflıklara değinildiğini görmedim, ki görmemizde gerekmiyor aynısı Luffy ve lastik meyvesi içinde geçerli.
Bunun belirtilmesinde ki en önemli neden , Luffy normal değil.
Şeytan Meyvesi yeteneğine sahip olan birinin zayıflıklarından en önemli olanların yazılması çok doğal.
Kesici ve Şok dalgalarına zayıftır " ifadesi normal
Burda ki anormalite nedir ? :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık