Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kral Hakinin Üst Seviye Kullanımı

Sizce olasılığı nedir?

• Kullanılan toplam oy
    146
Youtube'da boş boş dolaşırken Bigmom'ın delirme sahnesini görünce açayım dedim. İzlerken bir şeyden emin oldum. Açıklayayım. Şimdi bu yaratık normalde hasar almıyor değil mi? Büyü gibi doğal bir korunmaya sahip. Zayıflığı neydi? Carmel Ana'nın parçalanması... Daha doğrusu mental olarak bitik hale gelmek diyelim biz buna. O haldeyken devasa yıldırımdan bile etkilenmeyen bu yaratık, dizlerinin üstüne düşmesiyle bile kanar hale geliyor.

Yukarıdaki paragraftan ayrı bir şey söyleyeceğim şimdi. Vergo... Hatırlıyorsunuz değil mi Sanji'nin demirden mi yapıldın diye sorduğunu.Hatta öyle ki mıknatıs gibi cisimler üstüne yapışıyordu. Sebebi de b.haki işte. Dof'un da övdüğü b.hakisi. Kokası belki müthiş bir seviyede değildi ama doğal bir yeteneği var gibiydi. Vücudunun sertliği buradan geliyordu büyük ihtimalle. Niye yazdım bunu? Bigmom'ınki de böyle bir şey olabilir. Ha diyeceksiniz ki çocukken de böyleydi nasıl olacak o iş? Aisa derim direkt. Bacak kadar çocukta inanılmaz bir k.haki vardı. Aisa'da olan şey Bigmom'da da olamaz mı? Pekala olabilir.

Gelelim şimdi bunları niye yazdığıma. İlk paragrafta Bigmom'ın ruhu çöktüğünde kolay bir şekilde hasar alabileceğinden bahsetmiştim. Ruhu çöktüğünde diyorum dikkat edin. Bunun dışında hasar vermek çok zor. Peki ruh nasıl çökecek? İşte orada devreye meşhur h.hakimiz devreye giriyor. Şimdi kimse Bigmom'ı bu derece etkileyecek kadar h.hakiye sahip olamaz ama bir nebze ruh halini etkilese? Hakisini biraz kırsa? Konsantrasyonunu biraz bozsa nasıl olurdu? İyi olurdu değil mi? :) En azından adam akıllı hasar verebilecek kadar dengesi bozulsa yeter. Açıkçası bu olayı Kaido'ya da uyarlamayı düşündüm fakat Kaido'nun durumu meyvesiyle alakalı gibi duruyor. Şimdilik muamma o konu. Lakin düşününce mantıklı geliyor. Neden h.haki çarpıştırıyor bu karakterler? Neden Kata ve Luffy karşılıklı haki saldı birbirlerine? Sadece çöp bayıltan bu gücü neden birbirlerine kullanıyorlar? Sebebi gayet açık ve net değil mi?

Şimdi de h.hakinin babası olacak karaktere, yani Luffy'ye gelelim. Bakın açık söylüyorum, Kaido bizim oğlanı hapse atmakla hayatının hatasını yaptı. Luffy'ye orada işkence yapmakla Luffy'nin iradesini kırabileceğini düşünüyor. Ahaha Pollyanna'ya da mı tek attın sen Kaido? :/ Neyse. Aşağılanmalar, işkenceler falan derken bırakın iradesinin kırılmasını çok daha güçlü hale gelecek. Her gün daha da hırs yapacak. Savaşçı ruhunu körükleyecek işte. Dahası seride savaşçı ruhu kavramını ilk kez duyduk galiba. Tesadüf değildi bu. Yattığı yerden bilinçsiz olmasına rağmen ruhuyla Kaido'yu dürtmesi oldukça ciddi bir olaydı. Bu olayın üstüne kesinlikle gidecektir mangaka. Kısacası beyler, Luffy'nin h.hakisinde oldukça ciddi bir gelişme yaşanacak ve bir üst klasmana geçiş yapacak. Kaido'ya bir adım daha yaklaşmak o zindandan geçiyor anlayacağınız. Bekleyip görelim efenim...
Aynen savaşçı ruhu ve dik dik bakma olaylarının altından kesinlikle bir şeyler çıkacak. Benim için bölümün en dikkat çekici kısımları idi. Luffy şu zamana kadar hep diğer yönlerden gelişmeye çalıştı. Ama ciddi anlamda onun özel yani diyebileceğimiz gücünü görmedik. Bu muhabbetlerde o yani saklı. Yonkou seviyesine girme şekli de o güçle olur.

Youtube'da boş boş dolaşırken Bigmom'ın delirme sahnesini görünce açayım dedim. İzlerken bir şeyden emin oldum. Açıklayayım. Şimdi bu yaratık normalde hasar almıyor değil mi? Büyü gibi doğal bir korunmaya sahip. Zayıflığı neydi? Carmel Ana'nın parçalanması... Daha doğrusu mental olarak bitik hale gelmek diyelim biz buna. O haldeyken devasa yıldırımdan bile etkilenmeyen bu yaratık, dizlerinin üstüne düşmesiyle bile kanar hale geliyor.

Yukarıdaki paragraftan ayrı bir şey söyleyeceğim şimdi. Vergo... Hatırlıyorsunuz değil mi Sanji'nin demirden mi yapıldın diye sorduğunu.Hatta öyle ki mıknatıs gibi cisimler üstüne yapışıyordu. Sebebi de b.haki işte. Dof'un da övdüğü b.hakisi. Kokası belki müthiş bir seviyede değildi ama doğal bir yeteneği var gibiydi. Vücudunun sertliği buradan geliyordu büyük ihtimalle. Niye yazdım bunu? Bigmom'ınki de böyle bir şey olabilir, sadece çok çok daha uçuk seviyede. :/ Ha diyeceksiniz ki çocukken de böyleydi nasıl olacak o iş? Aisa derim direkt. Bacak kadar çocukta inanılmaz bir k.haki vardı. Aisa'da olan şey Bigmom'da da olamaz mı? Pekala olabilir. Doğuştan bu güce sahip olması anormal bir durum değil yani.

Gelelim şimdi bunları niye yazdığıma. İlk paragrafta Bigmom'ın ruhu çöktüğünde kolay bir şekilde hasar alabileceğinden bahsetmiştim. Ruhu çöktüğünde diyorum dikkat edin. Bunun dışında hasar vermek çok zor. Peki ruh nasıl çökecek? İşte orada devreye meşhur h.hakimiz devreye giriyor. Şimdi kimse Bigmom'ı bu derece etkileyecek kadar h.hakiye sahip olamaz ama bir nebze ruh halini etkilese? Hakisini biraz kırsa? Konsantrasyonunu biraz bozsa nasıl olurdu? İyi olurdu değil mi? :) En azından adam akıllı hasar verebilecek kadar dengesi bozulsa yeter. Açıkçası bu olayı Kaido'ya da uyarlamayı düşündüm fakat Kaido'nun durumu meyvesiyle alakalı gibi duruyor. Şimdilik muamma o konu. Lakin düşününce mantıklı geliyor. Neden h.haki çarpıştırıyor bu karakterler? Neden Kata ve Luffy karşılıklı haki saldı birbirlerine? Sadece çöp bayıltan bu gücü neden birbirlerine kullanıyorlar? Sebebi gayet açık ve net değil mi?

Şimdi de h.hakinin babası olacak karaktere, yani Luffy'ye gelelim. Bakın açık söylüyorum, Kaido bizim oğlanı hapse atmakla hayatının hatasını yaptı. Luffy'ye orada işkence yapmakla Luffy'nin iradesini kırabileceğini düşünüyor. Ahaha Pollyanna'ya da mı tek attın sen Kaido? :/ Neyse. Aşağılanmalar, işkenceler falan derken bırakın iradesinin kırılmasını çok daha güçlü hale gelecek. Her gün daha da hırs yapacak. Savaşçı ruhunu körükleyecek işte. Dahası seride savaşçı ruhu kavramını ilk kez duyduk galiba. Tesadüf değildi bu. Yattığı yerden bilinçsiz olmasına rağmen ruhuyla Kaido'yu dürtmesi oldukça ciddi bir olaydı. Bu olayın üstüne kesinlikle gidecektir mangaka. Kısacası beyler, Luffy'nin h.hakisinde oldukça ciddi bir gelişme yaşanacak ve bir üst klasmana geçiş yapacak. Kaido'ya bir adım daha yaklaşmak o zindandan geçiyor anlayacağınız. Bekleyip görelim efenim...

Güzel yazmışsın eline sağlık.Mom olayına katılıyorum onu bende düşündüm.Hatta beyazsakalın savaşta herşeyden hasar almasını aynen buna bağlıyorum bence öyle olabilir.Ace ölecek diye resim etkisi oldu beyazsakalda da bence.

Vergo konusu da aynen zekice şu bobby funk gibi olabilir doğuştan.

Bu arada bu yenilince bilinçsizce gözlerini dikme muhabbetini ben bir yerden hatırlıyorum ama çıkaramadım.Oda bu mevzuyu yine bir yerden çaldı eminim ama hatırlayamadım gitti.

Aynen savaşçı ruhu ve dik dik bakma olaylarının altından kesinlikle bir şeyler çıkacak. Benim için bölümün en dikkat çekici kısımları idi. Luffy şu zamana kadar hep diğer yönlerden gelişmeye çalıştı. Ama ciddi anlamda onun özel yani diyebileceğimiz gücünü görmedik. Bu muhabbetlerde o yani saklı. Yonkou seviyesine girme şekli de o güçle olur.
Kral kumaşını göreceğiz işte. Saldırı gücü olsun savunması olsun yine Kaido'ya yetmeyebilir ama en azından h.haki üzerinden farkını belli edecektir. Kaido dövüşü basit bir şekilde danaya girer gibi bir dövüş olmayacak. Gördüğüm kadarıyla forumda böyle beklenti var ama yanılacaklar. Luffy'den çok epik şeyler göreceğiz, adım gibi eminim bundan.

@Millennium Wizard
Wb ayrı bir konu. Mangakanın aklında o zamanlar sertleşme tarzında bir haki yoktu zannımca. Koka falan bunlar tamamen sonradan çıkan şeyler. O savaş şimdi çizilse belki de tank gibi bir Wb görecektik. Ya da h.haki bile salamayacak durumda olduğu için yine hasar alabilir durumda olacaktı. Bilemiyorum artık. Yalnız çöp oğlu çöplerin bile Wb'yi delip geçmesi rezillikti tamamen.

Bobby Funk'u unutmuştum ben, iyi oldu hatırlattığın. Seri içinde bu tarz şeyler olabiliyor yani, örnekleri var.

Valla bilmiyorum artık çaldı mı çalmadı mı :D Tanıdık gelmedi bana o sahne.

Yukarıdaki paragraftan ayrı bir şey söyleyeceğim şimdi. Vergo... Hatırlıyorsunuz değil mi Sanji'nin demirden mi yapıldın diye sorduğunu.Hatta öyle ki mıknatıs gibi cisimler üstüne yapışıyordu. Sebebi de b.haki işte. Dof'un da övdüğü b.hakisi. Kokası belki müthiş bir seviyede değildi ama doğal bir yeteneği var gibiydi. Vücudunun sertliği buradan geliyordu büyük ihtimalle. Niye yazdım bunu? Bigmom'ınki de böyle bir şey olabilir, sadece çok çok daha uçuk seviyede. :/ Ha diyeceksiniz ki çocukken de böyleydi nasıl olacak o iş? Aisa derim direkt. Bacak kadar çocukta inanılmaz bir k.haki vardı. Aisa'da olan şey Bigmom'da da olamaz mı? Pekala olabilir. Doğuştan bu güce sahip olması anormal bir durum değil yani.

+1
Güzel yazmışsın.
Benim toparlayamadığım şeyleri güzel özetlemişsin.
İyi yazı.
Zaman ayırıp da yazamadıklarımı dile getirmişsin.
Katılıyorum.
Güzel noktalara temas etmişsin.
Daha önce böyle düşünmemiştim, eline sağlık.
Sağlam düşünce sağlam forumdaşta bulunurun vücut bulmuş hâlisin. Helal olsun.
Saçma olmuş.
Mantıklı.
-1.
Fena değil.
Epeydir aklımı kurcalayan bir hususa parmak basmışsın. Zihnim berraklaştı. Teşekkür ederim.
Kafalar pırıl pırıl.
Bunun yeri at fava bekle.
Yanlış yere atmışsın yalnız. Saçma teoriler değil burası.
Zamanınu boşa harcamışsın.
Dandik teori.
Birinin dile getirmesi gerekiyordu. İyi iş.
Bağlantılar sağlam.
Beğendim.
Rez aldım. Yorumu sonra atarım.
İşte aradığım türden mesajlar ya.
Zihnine sağlık.
Bilemedim. Nötrüm sanırım.

Kolay gelsin.

+1
Güzel yazmışsın.
Benim toparlayamadığım şeyleri güzel özetlemişsin.
İyi yazı.
Zaman ayırıp da yazamadıklarımı dile getirmişsin.
Katılıyorum.
Güzel noktalara temas etmişsin.
Daha önce böyle düşünmemiştim, eline sağlık.
Sağlam düşünce sağlam forumdaşta bulunurun vücut bulmuş hâlisin. Helal olsun.
Saçma olmuş.
Mantıklı.
-1.
Fena değil.
Epeydir aklımı kurcalayan bir hususa parmak basmışsın. Zihnim berraklaştı. Teşekkür ederim.
Kafalar pırıl pırıl.
Bunun yeri at fava bekle.
Yanlış yere atmışsın yalnız. Saçma teoriler değil burası.
Zamanınu boşa harcamışsın.
Dandik teori.
Birinin dile getirmesi gerekiyordu. İyi iş.
Bağlantılar sağlam.
Beğendim.
Rez aldım. Yorumu sonra atarım.
İşte aradığım türden mesajlar ya.
Zihnine sağlık.
Bilemedim. Nötrüm sanırım.

Kolay gelsin.
Hiç mi erinmedin len? :(

Yazı güzel bir özet olmuş kral haki adına.Kral hakinin kullanımı gittikçe önem kazanacaktır oraya takılmıyorum.Ben bu tek atma olayının bariz güç farkını ortaya koymak için gösterildiğini düşünüyorum. Kral hakiyle ezme olayında, Brook vs BM de böyle bir sahne geçmedi.Savaştı gücü bitince dövüş sona erdi bayılıp ayılmadı yani bir baskı olsaydı Oda farkettirirdi diye düşünüyorum.Nefes nefese kalma olayını sadece sinir ve tez canlılığa bağlıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık