Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Koby vs. Crocodile

Hangisi Yener

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Bu anket kapanacak: .
Evet o kadar çöp değil croco fakat shichiler arasında zayıf bir konumda olduğu bariz bence.
Ben ilk seri oluşturulurken düz ödüllerin kullanıldığını düşünüyorum güç göstergesi olarak. Mesela croco 160 200 m civarı biri olarak tasarlanmış. Jimbei 250, kuma 296, Dof 330.
İşte az önce dediğim gibi Oda o dönem seriyi 5 yıl yapmayı planlıyormuş,bilse bu kadar uzun olacağını Crocodile'ı sence o arc içerisinde harcar mıydı? Misal Crocodile'ı lordlar arasında en zayıf görme nedenin en erken işlenen lord olması olabilir mi? Adam seriye girdiğinde daha haki bile yoktu :D

Mihawk ile Crocodile'ı eşit güçte görmüyorum zaten sadece anlık eşleşme içerisinde denk gittiklerini söylüyorum. Oda Alabasta arc işlendiğinde seriyi 5 yıl yapma düşüncesindeymiş fakat sonrasında seri uzayınca birçok karakterin güç seviyesinde bozulmalar oldu bunun en bariz örneği Crocodile.
Evet biliyorum o olayı ama şu saatten sonra çok güçlü bir karakter olarak dönemez. Yc3 bile dönmeyecek bence, biraz daha altında olacak diye tahmin ediyorum. Yc3 le 4 arasında ciddi fark var mesela. O aralıkta olur diye düşünüyorum. 3'e daha yakın.

İşte az önce dediğim gibi Oda o dönem seriyi 5 yıl yapmayı planlıyormuş,bilse bu kadar uzun olacağını Crocodile'ı sence o arc içerisinde harcar mıydı? Misal Crocodile'ı lordlar arasında en zayıf görme nedenin en erken işlenen lord olması olabilir mi? Adam seriye girdiğinde daha haki bile yoktu :D
Öyle de diğer shichiler bence çok saglamlar.
Moriahtan üstün görüyorum mesela. Bu bile birşey bence.
Ama geri kalanı çok değişik şekilde güçlüler

Evet biliyorum o olayı ama şu saatten sonra çok güçlü bir karakter olarak dönemez. Yc3 bile dönmeyecek bence, biraz daha altında olacak diye tahmin ediyorum. Yc3 le 4 arasında ciddi fark var mesela. O aralıkta olur diye düşünüyorum. 3'e daha yakın.
Kısacası sen de benim gibi düşünüyorsun o halde bu karaktere çöp diyebilir miyiz?

@Crocus Yazdığın şeylerin saçmalığına varsan artık diyorum ne dersin? :D

Her seferinde yazdığın şeylerin yanlış olduğunu anlatmaktan sıkıldım yav. :S

MF de kaç tane kalbur üstü karakter saf dışı kalmış da Croc'dan birilerini saf dışı bırakmasını istiyorsun? Adama WB ''Baş belası'' diyor. Sengoku ''Beyazsakala kin gütmenin yararımıza olduğunu sanmıştım'' diyor adamdan bir beklenti içine giriyor. Dof desen ''Ortak olalım'' diyor. Croc ''Kendini benimle aynı seviyede görmen ne büyük küstahlık'' diyor bu lafı yiyen Dof bile sonradan gelip ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi ortak oluyorsun'' falan diyor. Sne hala diyorsun ki kimseyi aradan çıkartamadı falan :S

Onu geç fiziksel olarak güçlü değil gibi komik bir yorum yapmışsın. Yahu WB korsanlarında en güçlü saldırı gücü Jozu da. Buna rağmen Amiral yatırıp yerden toplatıyor Jozu, Croc' vuruyor adam ayakta kalıp saldırmak için bekliyor vb. bu mu iyi değil? Haki bile Dof bilmeyen Croc falan diyorsunuz hala. Bak fiziksel bir çarpışma'nın en kolay örneği. Dof'un yüz ifadesi he şeyi anlatıyor...

Biri NW de öteki Grandlıne da diye komik şeyler bile yazmışsın ya :S
Hani bir şey bulamayıp nereden laf atsam diye düşünen komik adamlara dönüştünüz iyice. Dressrosa'nın seride hiç bir önemi yok, şehir kadar ülke vb.
Diğer noktada Alabasta 10 Milyon nüfuslu belki de OP evreninin en büyük ülkesi. Antik silah bulunduran ve bugün Grosei'lerin ''hain'' dediği eskiden Kutsallar dışında yer yüzünde yaşayan tek krallık olarak anılıyor. Dressrosa NW de diye sana göre daha değerli heralde, fazla değil biraz mantık ve manga lütfen. :D

Hani beni sinirlendirmek için yazarken bari biraz ergümanla yaz ki bence ciddiye alayım, böyle malesef gülüyorum bile cevap yazarken... :D
@Millennium Wizard bile trollükte daha ciddiye alınabilir yazıyordu... :D
Ağlayacağını bilsem yapmazdım ama civciv bardağı taşıran son damla oldu. :D
Doff'nin değeri o civciv kadar bile yok şuan seride be MW. :S
O yine ortalarda dolaşıyor falan, Dof ID ''Beni koruyun'' falan diye ağlıyor. Civciv bile beni koruyun diye birilerine sığınmaz ya da Dof'un Tsuru'ya ''Fujitora bana yardım etseydi böyle olmazdı'' demesi gibi ''Şu bahçede ki ördekler bana yardım etseydi böyle olmazdı'' demiyor hayvan kendi kendine yetiyor... :hhh: :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık