Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Koby vs. Crocodile

Hangisi Yener

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Bu anket kapanacak: .
Dof saraydayken Kyros'a nerdeyse tek atıyordu yahu.Luffy olmasa tek yemişti bildiğin adam.Dof Croco'ya öyle bir şey yapamaz.

Blueno'dan daha zayıf bir adamın Jozu'nun önemli bir atağından sadece ağzı kanayarak çıkma şansı yok hocam.Paramparça olur direk.Alabasta Croco'yla bir alakası yok yani MF Croco'nun.
Üstat ben mf'yi ciddi alınacak bir arc olarak görmüyorum ya.

Zaten Jozu'dan tek yememekte başarı değil bence, tek yemiş olması gerekiyordu sanırım seviyesi ondan arttı diyorsunuz. Bence alakası bile yok.

Blueno dediğimiz adam hız anlamındada savunma anlamındada üstün Croco'dan. Croco yakalayamaz bile sadece laf atar ona.

Edit : Ayrıca dediğim gibi adamın tam domine olduğu arc Alabasta idi onu baz almak doğru olurki Mf'dede kimseye herhangi birşey yaptığı yok, laf atıp ayarları yedi başka birşey yapmadı.

Üye silindi 1004

@Miyata Ichirou
Yok Kyros da yenermiş Croc'u baksana. :hhh:
Koskoca Dünya Hükumeti bile Smoker'ın yeneceğini söylüyor. Croco'yu çok fazla abartmamak lazım. Cidden Smoker, Croco'yu indiremeyecek bir adam olsa öyle demezlerdi.

Croco'nun orda logia savunması yapma ihtimali bile var bence :D Doffy'nin hakisiz saldırmasından ziyade.
Logia savunması dediğimiz şey iple kesilmiş kadar düzgün mü ya :D

Üstat ben mf'yi ciddi alınacak bir arc olarak görmüyorum ya.

Zaten Jozu'dan tek yememekte başarı değil bence, tek yemiş olması gerekiyordu sanırım seviyesi ondan arttı diyorsunuz. Bence alakası bile yok.

Blueno dediğimiz adam hız anlamındada savunma anlamındada üstün Croco'dan. Croco yakalayamaz bile sadece laf atar ona.
Seriyi kısa çizeceğini düşündüğü için olmuş aslında bu saçmalıklar.Doffy'nin ortaklık teklif ettiği bir adamın direk bu tip heriflere normalde tek atması lazım ama Alabasta arcı kafaları karıştırıyor işte.Bence direk seviyesiyle alakalı o omuza dayanma olayı.Jozu'nun saldırı gücü Alabasta'daki Luffy'den bilmem kaç kat fazladır.Adam Luffy'nin yumruklarına dayanamazken Jozu'nun omuz darbesinden tek yemedi :D Croco'yu fiziksel olarak bufflı bir şekilde görecez zaten bana kalırsa.

Koskoca Dünya Hükumeti bile Smoker'ın yeneceğini söylüyor. Croco'yu çok fazla abartmamak lazım. Cidden Smoker, Croco'yu indiremeyecek bir adam olsa öyle demezlerdi.

Croco yapar yahu.Adamın meyve ustalığı üst düzey :D Önceden saldırının geleceği yeri görmeye gerek yok illa Kata gibi bence :D Adam geleceğini düşündüğü yeri boşaltmış olabilir direk.

Yahu bunu derken bile Mangayı okumamış gibi yorum yapıyorsun beni şaşırtmıyor ama bu. Croco sadece Tashigi'yi görünce "Yanında ki kaçtı mı Smoker mıydı?" diye soruyor dalga geçiyor. Bunun dışında Smoker biliyor çaresiz olacağını ve gidiyor zaten. Bunun dışında Smoker'a ulaştıklarında adam bizzat ağzıyla diyor "Tashigi onu yenemeyip çaresiz kaldığımız için ağlıyor" tarzında konuşuyor. Hatta onlara bir şey yemelerini söyle diye de giydiriyor. Fakat sana göre Smoker yeniyor Croc'u he. :D

Ne diyeyim manga dediklerinin tersini diyor fakat sen haklısındır heralde. :hhh:

Başlangıç Luffy'e yenilen bir Crocodile var elimizde,Oda'nın hatası mıdır ? Bilemem belki ama Mf'de karşımıza çıkan Crocodile,ortalama bir yeni dünya korsanı gücünde,Luffy ile ilk karşılaşmasının yanı sıra daha tedbirli daha zeki bir Crocodile'dı.Zaten hiç bir shichibukai basit bir korsan değil ama Croco'nun o anki Luffy'e yenilmesi hoş olmadı.

Ben Coby'nin çok güçlendiğini düşünüyorum Crocodile'ı yenebilir...

Şöyle konuları görünce One Piece'de rasyonalizm ve empirizm diye konu filan açmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Basic logic;
1.Dof Crocodile'ı ortağı olarak istiyor ardından dövüşüyorlar Crocodile'a hiç bir şey olmamış Mihawk ve Akainu'ya filan dalaşıyor. Dof'un Vergo gibi adamları var Crocodile bunlardan öyle yada böyle güçlü ve önemli.
2.Crocodile Jozu'dan(serideki en güçlü fiziklerden biri) hakili elmaslı atak yiyor ve tek yemiyor. Bu Jozu dediğimiz adam en kötü ihtimal Jack ve Cracker seviyesinde biri. Böyle biri tek atamamış.
3.Impel down arcında Jinbei ile neredeyse eşit resmedildi. Buradan seri içindeki önemini filan kavrayabilirsiniz.

Eğer Coby, Jinbei alabilecek bir seviyeye filan gelmediyse Crocodile'ı alamaz. Ha bir sürpriz oldu o seviyeye geldi o zaman alabilir ama Kyros'dan bu kadar etkileniyorsa o seviyeye gelmemiş olması daha olası geliyor bekleyip göreceğiz.

Peki bana sorabilirsiniz neden mantığı böyle kurdun birilerinin kurduğu gibi Pre Monster trio>Pacifista>Pre-Ts Luffy>>>>>>>Gearsız Luffy>Crocodile mantığını kabul etmiyorsun. Çünkü One Piece karakterleri Luffy'nin dövüşlerine nesnel olarak bakıp yorumlayabileceğiniz bir seri değil. Zaman atlaması sonrası tutarsızlar fikir değişiklikleri de cabası. Crocodile, Oda'nın değer verdiği bir karakter marineford'un mvplerinden zaman atlaması sonrası da 1-2 kez gösterildi. Bu yüzden ilk mantığa inanmayı seçiyorum.

Croco'yu severim ama yapacak bir şey yok. :D
Gerçi ben MF'yi hiç hesaba katmadım ama MF'nin de hiç hesaba katılacak bir yanı yok. Luffy ile kapışsalar yine yenilecek gibiydi ama bir sürü de iş yaptı. Saçma sapan işler.
MF çok boş bir arc güç seviyesi ile alakalı çıkarımlar sağlıklı olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık