Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Arka planında tarihi olayların işlendiği kitaplar arıyorum.
Örneğin Ana kitabı gibi ya da Uçurtma avcısı gibi. Siyasi bir olay ya da düşünce olmak zorunda değil. Sadece o ülkenin o tarihlerde yaşayan insanlarının yaşamını anlatan bir kitap.
Bülbülü Öldürmek.
Edit:Gazap Üzümleri'de mükemmeldir o konuda. Daha çok Steinbeck kitapları diyeyim.

Olağanüstü Bir Gece
Seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesi.

Varoluşunu sürdürmek ile hayatını sürdürmek, yaşamını sürdürmek ya da yaşamak kelimeleri arasında bir fark var mı ?
Ya ben kitaptan alıntı yaptım orda. Bence zaten yaşamını sürdürmek demek istiyor orda. Yani dünyadaki varlığını sürdürmesi olarak diyebiliriz. Ben böyle düşünüyorum açıkçası.

Varoluşunu sürdürmek ile hayatını sürdürmek, yaşamını sürdürmek ya da yaşamak kelimeleri arasında bir fark var mı ?
Örneğin skolastik felsefede varoluş, varolan her şeyin (Tanrı ya da bir toz zerreciği) gerçekliğini bildirir. Daha dar ve doğa bilimsel anlamda ise varoluş, belirli bir bağlamda uzay-zaman boyutunda yer almak ya da şimdi ve burada var olmak anlamında belirtilir.

Varoluşçuluğun temellerini atmış olan gizemci Kierkegaard’a göre varoluş, başkaca her türlü varoluşlardan bağımsız olarak insanın evrendeki yalnızlığı’nı dile getirir.

Sartre’a göre, insanın varoluşu özünden önce gelir, insan ancak kendi kendini varlaştırmakla özünü gerçekleştirir.

Belki yardımcı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık