Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kırmızı Poneglyph ve Lodestar

4. Red poneglhy nerededir

• Road Star'da gerçeği var

Kullanılan: 6 18.2%
  • Wano'da kopyası var

Kullanılan: 1 3.0%
  • Shanks'de kopyası var

Kullanılan: 9 27.3%
  • Roger kopyayı yok etmiştir. :)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bunlarla alakası yok Elbaf'tadır

Kullanılan: 7 21.2%
  • Hiç biriyle alakası yok

Kullanılan: 7 21.2%
  • Road Star'da Karasakal ile karşılaşabilir

Kullanılan: 3 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    33
aa okumuştum ben bu enel'in kapak hikayesini, aklımdan çıkmış. yani harbiden uzayda da hayat var, kesinlikle bir şekilde açılacak kapı oraya.

aa okumuştum ben bu enel'in kapak hikayesini, aklımdan çıkmış. yani harbiden uzayda da hayat var, kesinlikle bir şekilde açılacak kapı oraya.
Antik silahla ilgisi olacağına dair teoriler var Pluton yada Uranüstü herhalde Alabastada ki hangisiydi hatırlamıyorum

Başlığın ilk mesajında,
ihtimalleri sıralamadan önce yaptığın ufak analizde,
Balıkadam Adası hakkındaki bilgiler eksik.
4 Kırmızı Pone'den kayıp olanının orjinal lokasyonu Balıkadam Adası ya normalde,
o kritik kısmı da edit yaparak eklersen ilk mesaja,
daha doğru, daha güzel, daha kaliteli bir başlık olur.

Edit : hadi bunları da ekleyeyim, ilk mesaja eklenmesi lazım tabi normalde.
Ben Balıkadam Adasında red poneglyph olduğunu düşünmüyorum. Koyu olan dünya hakkında önemli bilgiler verdiği için Roger onu Laugh Tale'e götürmüş olabilir. Belki de Big Mom poneglyph koleksiyonu yaparken Balıkadam Adası'ndan onu da almıştır fark etmez. Evet normalde koyu çizilmiş ama orada ki red poneglyph olsaydı belirtirlerdi diye düşünüyorum.
1-) Roger hiç heyecanlı değil normalde adam red poneglyph görünce çıldırıyor orada hiç bir şey demeden oturuyor.
2-) Oden koyu olan için önemsiz diyor bu adamlar zaten red poneglyph arıyor aradığı şey için önemsiz demesi saçma olur.
3-) Daha önce gönderdiğim cevaplar arasında da belirttim balıkadam adasına gitmeden Roger zaten 2 tanesine sahip olduğunu söylüyor.
4-) Roger elindeki kopyayı göstererek bunu 13 yıl önce kimsenin gidemediği Road Star adasından aldım diyor.
5-) Balıkadam Adası'na Neko ve İnu'da gidiyor zannımca orada ki red poneglphy olsa Luffy gile bir zamanlar balıkadam adasındaydı ama oradan çalındı derlerdi herhalde veya Neptun ada da red poneglphy olduğunu, bunun çalındığını ve kimin çaldığını söylerdi herhalde

Mangalar kara kalem olduğu için renk konusu sıkıntı oluyor. Muhtemelen animesi çıktığından oradakinin kesin olarak red mi yoksa mavi mi yoksa başka bir renk mi olduğunu görürüz bence.

Son düzenleme:
Hocam cümleleri biraz kendi istediğin gibi çevirmişsin

Roger 39 yıl önce yaptığı ilk seferinde BM'dan 1. kırmızı pone kopyasını alıyor. Aynı seferin devamında New World'ü Lodestar adasında bitiriyor, ama BM'dan aldığı kırmızı pone sebebiyle son adanın Lodestar adası olmadığının bilincinde. İlk seferinde Totto Land dışında kesinlikle uğradığını bildiğimiz adalar : Tom'u tanıdığı için Water 7 ve Neptune'ü tanıdığı için Balıkadam Adası.

1 yıl sonra Garpla birlikte Rocks'u deviriyorlar.

10 yıl sonra hastalığa yakalanıyor ve Son Sefer'e başlama kararı alıyor. Crocus'u alıyor yanına.

1 yıl sonra Shiki ile kapışıyor.

1 yıl sonra Grand Line'ın ilk yarısında WB ile kapışıyor. Oden, Neko ve Inu geliyor. Skypie'e gidiyorlar, geri iniyorlar. Zaten 1. kopyayı BM'dan almıştı, 2. kopyanın da Balıkadam Adası'nda olduğunu biliyor, 3. ve 4. kopyaları da Zou ve Wano'dan alacağını öğrenince Roger tüm kopyalar erişebileceğim yerlerde diyerek seviniyor.

Devamında Water 7 ve Balıkadam Adası'na gidiyorlar. Balıkadam Adası'nda 2. kırmızı pone kopyasını alıyorlar.
Zou'dan 3. ve Wano'dan 4. kopyalar da alındıktan sonra Laugh Tale'e gidip seferi tamamlıyorlar.

Farkeder. Roger Totto Land'dekini çalma gereği duymazdı o zaman.
Roger burada "Big Mom'dan poneyglyph çalmışken ve diğeri nerede diye düşünürken. Bu cennetten gelen bir hediye mi? Aradığım bütün road poneyglyphslere sahibim." diyor. Ayrıca ben Balıkadam Adası'ndakinin road poneyglyph olduğunu düşünmüyorum onun için Big Mom da çalmış olabilir farketmez dedim. Rio poneyglyphsler belki farklı bir renge sahiptir ve Oda orada onu belirtmiştir. Rio poneyglyphslerinin hepsini Roger götürdü.

Öncelikle, Roger normalde heyecanlıdır.

Flashbackte gösterilen, Roger'ın Balıkadam Adası'na en az 2. kez gidişi. Neptune ile tanışıyor olduklarından anlarsın zaten. Zaten orayı en az 2. kez görüşü olduğu için, şaşırması gereken bir durum yok yani ortada. Roger oraya giderken, orada kırmızı pone olduğunu bilerek gidiyor yani. Bunu da kendi ağzıyla söylüyor zaten Water 7'da Tom'u ziyaret etmeden hemen önce.

O sahnedeki bir diğer mevzu da, Roger'ın beklentisi dahilinde gördüğü ve gördüğü için şaşırmadığı kırmızı poneye değil de, dikkatini Skypie'da haberini aldığı Poseidon'a vermiş olması. Kırmızı ponenin orada olduğunu zaten biliyor, kırmızı pone Roger için bir ekstra değil orada. Kırmızı poneden ziyade, Poseidon'un peşinde olduğunu açık bir şekilde dile getiriyor zaten.

Roger Grand Line'ı bitirme amacıyla 2 kez sefer yaptı. İlk seferinde Wano'dan ve Zou'dan geçmediği için yalnızca BM'dakini ve Balıkadam adasındakini biliyor. Diğer 2'sinin Wano ve Zou'da olduğunu öğrenince bu bilginin gelişine "cennetten gelen bir hediye mi bu" diyerek tepki veriyor ve artık 4'üne de hakim olduğunu belirtiyor.

Oden açık olan için önemsiz diyor. Neptune de açık olan için evet, joyboyun özrü o diyor. Açık olan hala mevcut yerini korumakta ve Robin de açık olanın, yani önemsiz olanın, joyboyun özrü olduğunu teyit ediyor. Joyboyun özrü önemsizken, diğeri önemli yani.

Koyu olan = kırmızı olan = önemli olan = kayıp olan = road pone
Bu kısımda iki farklı çeviri var ikisinde de Oden "Bir tanesi önemsiz gözüküyor ama" diyor. Neptun birinde " Evet bir tanesi Joy Boy'un özrü" diğerinde ise " Evet diğeri Joy Boy'un özrü" diyor. Çeviri farkları varken burada yorum yapmak pek mümkün değil

Roger Balıkadam Adası'na 2. kez gitmeden önce,
tam olarak Skypie'dan indikten ve Water7'da Tom'u en az 2. kez ziyaret etmeden önce,
yani son seferinde, Grand Line'ın ilk yarısındayken dediği şey :
"Bir tanesini zaten BM'dan araklamıştım(ilk seferinden bahsediyor), ikincisinin de nerede olabileceği hakkında bir tahminim var (Balıkadam Adası'ndan bahsediyor)."
Burada kendi istediğin gibi çevirmişsin cümleyi. Orada iki tanesine sahibim diyor. Bir tanesinin balık adam adısında olduğuna dair tahminim var falan demiyor.

Kayıp olduğunu söylüyor zaten Inu ve Neko. Çalma fiili yanlış, öyle bir şey denmiyor.

Cümleler şöyle ilerliyor :
1 - Birisinin nerede olduğu bilinmiyor (Balıkadam Adası)
2 - Birisi burada (Zou'da)
3 - Ve kalan ikisi de BM ile Kaido'da.

Burada yanıldığın nokta şu. Neko ve İnu Balıkadam Adası'na Roger ve Oden ile birlikte gidiyor. Eğer orada ki road poneyglyphs olsaydı Balıkadam adasındaydı derlerdi veya oradaydı ama çalındı diye belirtirlerdi.

Tabii animesi çıktığında renk olayını kesinlikle göreceğiz ama Balıkadam Adası'ndaki roadponeyglyph olsaydı belirtirlerdi bir şekilde.

Ayrıca şu cümleyi kendi teorini göre açıklarsan sevinirim

Burada benim anladığım Oden'e bir tane kopya veriyor ve Oden bu yazıyı ona okuyabildğini söylüyor. Sonra Oden neden bunun çevrilmesini istediğini soruyor ve Roger "Bunu 13 sene önce aldık. Hiç kimsenin daha önce yapamadığını yaptık. Log Pose'ların son gösterdiği ada Road Star'ı keşfettik. Fakat oraya vardığımda oranın son ada olmadığını anladım..."

Burada benim anladığım road poneyglyph'i 13 sene önce Road Star adasından aldığı.

Dünyayı tekrar dolaşmasının sebebi de Bir ara İnu şöyle bir şey diyor. "Roger son adaya ulaştığında (Road Star) yolculuğunun güzergahını yeniden düzenledi. Normalde gittiğiniz bütün adalarda poneyglyph'leri okuyup ilerlemeniz lazım ama sizin bunu yapmanıza gerek yok." Yani Roger tekrardan bütün poneyglyph'leri okumak için ve her şeyi öğrenmek için yeniden yolculuğa çıktı. Önemli gördüğü poneyglyph'leri alıp Laugh Tale'e götürdü. Bunlardan birisi Skypiea Adası'ndaki Rio poneyglyph idi. Bence Balıkadam Adası'ndaki de öyle bir şeydi ve Roger onu alıp götürdü.

Hocam cümleleri biraz kendi istediğin gibi çevirmişsin

Roger burada "Big Mom'dan poneyglyph çalmışken ve diğeri nerede diye düşünürken. Bu cennetten gelen bir hediye mi? Aradığım bütün road poneyglyphslere sahibim." diyor. Ayrıca ben Balıkadam Adası'ndakinin road poneyglyph olduğunu düşünmüyorum onun için Big Mom da çalmış olabilir farketmez dedim. Rio poneyglyphsler belki farklı bir renge sahiptir ve Oda orada onu belirtmiştir. Rio poneyglyphslerinin hepsini Roger götürdü.

Bu kısımda iki farklı çeviri var ikisinde de Oden "Bir tanesi önemsiz gözüküyor ama" diyor. Neptun birinde " Evet bir tanesi Joy Boy'un özrü" diğerinde ise " Evet diğeri Joy Boy'un özrü" diyor. Çeviri farkları varken burada yorum yapmak pek mümkün değil

Burada kendi istediğin gibi çevirmişsin cümleyi. Orada iki tanesine sahibim diyor. Bir tanesinin balık adam adısında olduğuna dair tahminim var falan demiyor.

Burada yanıldığın nokta şu. Neko ve İnu Balıkadam Adası'na Roger ve Oden ile birlikte gidiyor. Eğer orada ki road poneyglyphs olsaydı Balıkadam adasındaydı derlerdi veya oradaydı ama çalındı diye belirtirlerdi.

Tabii animesi çıktığında renk olayını kesinlikle göreceğiz ama Balıkadam Adası'ndaki roadponeyglyph olsaydı belirtirlerdi bir şekilde.

Ayrıca şu cümleyi kendi teorini göre açıklarsan sevinirim

Burada benim anladığım Oden'e bir tane kopya veriyor ve Oden bu yazıyı ona okuyabildğini söylüyor. Sonra Oden neden bunun çevrilmesini istediğini soruyor ve Roger "Bunu 13 sene önce aldık. Hiç kimsenin daha önce yapamadığını yaptık. Log Pose'ların son gösterdiği ada Road Star'ı keşfettik. Fakat oraya vardığımda oranın son ada olmadığını anladım..."

Burada benim anladığım road poneyglyph'i 13 sene önce Road Star adasından aldığı.

Dünyayı tekrar dolaşmasının sebebi de Bir ara İnu şöyle bir şey diyor. "Roger son adaya ulaştığında (Road Star) yolculuğunun güzergahını yeniden düzenledi. Normalde gittiğiniz bütün adalarda poneyglyph'leri okuyup ilerlemeniz lazım ama sizin bunu yapmanıza gerek yok." Yani Roger tekrardan bütün poneyglyph'leri okumak için ve her şeyi öğrenmek için yeniden yolculuğa çıktı. Önemli gördüğü poneyglyph'leri alıp Laugh Tale'e götürdü. Bunlardan birisi Skypiea Adası'ndaki Rio poneyglyph idi. Bence Balıkadam Adası'ndaki de öyle bir şeydi ve Roger onu alıp götürdü.
Balıkadam Adası'ndaki koyu renkli kitabe, açık ve net bir şekilde Yol Kitabesi'dir. Bunun sence ya da bencesi yok.

Yukarıda Tamago'nun kitabeler hakkında verdiği genel bilgiler var. Dediklerine göre toplamda otuz adet olan üç farklı kitabe varmış. Bilgi içerenler, tarihi yazanlar ve yol tarifi verenler. Dört tane Yol Kitabesi hariç, diğerlerinin rengi aynı. Renklendirmeye itiraz edersin diye, asıl siyah-beyaz çizimi de koydum. Gördüğün gibi orada da dört kitabe koyu şekilde gösterilmiş, kalanların renk tonu aynı.

Roger kısmına gelecek olursak, Roger o kısımda Oden'in çevirdiği yazıyı Lodestar Adası'ndan aldığını söylemiyor, sadece yazının eline 13 sene önce geçtiğini söylüyor. Yani elindeki yazıyı Balıkadam Adası ya da Koca Ana'dan almış olabilir, bunu bilemeyiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık