Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kırmızı Poneglyph ve Lodestar

4. Red poneglhy nerededir

• Road Star'da gerçeği var

Kullanılan: 6 18.2%
  • Wano'da kopyası var

Kullanılan: 1 3.0%
  • Shanks'de kopyası var

Kullanılan: 9 27.3%
  • Roger kopyayı yok etmiştir. :)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bunlarla alakası yok Elbaf'tadır

Kullanılan: 7 21.2%
  • Hiç biriyle alakası yok

Kullanılan: 7 21.2%
  • Road Star'da Karasakal ile karşılaşabilir

Kullanılan: 3 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    33
Oden'in hikayesinde Roger ile ilk karşılaştığı zamandan bir şey dikkatimi çekti. Bilmiyorum bu konu daha önce açıldı mı ama yine de yazayım. Roger son ada diye Road Star adasına gidiyor (bu adaya da daha önce kimse gidememiş) ve oranın son ada olmadığını fark ediyor. Red poneglphy diye bir şeyin varlığından haberdar oluyor ama okuyamıyor. Bu red poneglphy muhtemelen Road Star adasındaydı ve Roger kopyasını alıp okuyacak birini aramaya başladı. Sonra Oden ile karşılaştı ve geri kalan hikayeyi hepimiz biliyoruz.

Bizimkiler ilk Red ile Zou'da karşılaştı. Kedi ve Köpek dediler ki "Bu Red'den 4 tane var biri burada biri Big Mom'da biri Wano'da diğerinin ise yeri bilinmiyor." Yerinin bilinmeme sebebi Road Star adasında bulunmasından dolayı olabilir. Normalde bütün adaları bitirince karşımıza son bir ada çıkması lazım ama bu ada kolayca bulunabilecek bir yer değil. Belki de Roger her şeyin sesini duyarak bu adayı buldu.

Neko ve İnu'nun 4. Red'in yerini bilmemesinin sebebi daha onlar yokken Roger'ın bulmasından dolayı ve henüz dünyada da bunun yeri bilinmiyorsa Road Star adasına kimsenin ayak basamamasından dolayıdır. Bunları yerleştiren kişilerin Wano ülkesinin reisi Kozuki hanesini ve Joy Boy olduğunu düşünürsek güvenli yerlere yerleştirmişlerdir. Bir tanesi Wano'da kendi elleirinin altında, bir tanesi sürekli yürüyen ve Wano'ya bağlı Zou ve Mink kabilesinin elinde, bir tanesi çok zor ulaşılacak bir adanın içinde, birinin nerede olduğunu bilemiyorum çünkü Big Mom ele geçirmiş (Big Mom'un ele geçirdiği Elbaf'tan olabilir zamanında oradaydı ve oradayken gördüyse sonradan almak için gelmiş olabilir.)

Ayrıca herkesin görmeyi umduğu Scopper Gaban var. Luffy her mühim yerlerde Roger'ın tayfası ile karşılaştı ve geriye Scopper Gaban kaldı. Bu Scopper Road Star'da olabilir. Böylece bizim tayfa Scopper ile de görüşmüş olacak.

Şimdi 4. Red ile ilgili şöyle bir durum var, gerçeği ve kopyası bulunuyor halihazırda.

1-) Wano'da Road Star'a nasıl gidileceğine dair bir ipucu vardır ve bu sayede Road Star'a gidip 4. Red'i bulurlar ondan sonra ver elini Laugh Tale.

2-) Roger elindeki kopyayı Oden'e vermiştir ve Wano 2 tane Red (biri normal Wano'da olan diğeri de Roger'ın kopyasını aldığı) vardır ve bizimkiler Laugh Tale'e gider.

3-) Kopya Shanks'in elindedir ve bizimkiler Shanks ile karşılaşmak zorunda kalır. Shanks'den sonra Laugh Tale yolu gözükür.

Banada bu rode star adasını boşuna tanıtmamıştır gibi me geliyor. Muhtemelen son aec veya sondan bir önceki arc burada geçecek.

Yanlış hatırlamıyorsam Oden 'in bir günlüğü vardı dimi? O bizim tayfaya verilse nasıl olur? Orada yolculuklarını anlatırken Nami bir güzergah yaratabilir mi?

Selamlar. Öncelikle doğru yazım Poneglyph (Poneglif), bilgin olsun.

Bir tanesi Wano'da kendi elleirinin altında, bir tanesi sürekli yürüyen ve Wano'ya bağlı Zou ve Mink kabilesinin elinde, bir tanesi çok zor ulaşılacak bir adanın içinde, birinin nerede olduğunu bilemiyorum çünkü Big Mom ele geçirmiş (Big Mom'un ele geçirdiği Elbaf'tan olabilir zamanında oradaydı ve oradayken gördüyse sonradan almak için gelmiş olabilir.
Bu yazıtlar bilerek insanların kolay ulaşamayacağı noktalara konuşlandırılmıştı. Dediğin gibi biri dış dünyaya kapalı olan Wano'da, diğeri denizde sürekli hareket etmekte bir antik karakterin sırtındaki adada, diğer ikisi de yanılmıyorsam Balıkadam Adası ve Gökyüzü Adası (Skypiea).

Wano'da Road Star'a nasıl gidileceğine dair bir ipucu vardır ve bu sayede Road Star'a gidip 4. Red'i bulurlar ondan sonra ver elini Laugh Tale.
Bir soru, yanlışım varsa düzeltin lütfen: Road Star'a kadar Log Pose çalışıyor, Road Star'dan sonra ise sapıtıyor demişiz bilgide. Öyleyse Log Pose kullanarak gidebiliriz Road Star'a, niye bir ipucuna ihtiyaç duyuyoruz gitmek için?

Bu arada bir bilgi eksikliğim daha var gibi hissediyorum bu noktada, biri beni aydınlatabilir mi; totalde kaç tane Poneglifimiz var? Macerada sona ulaşabilmek için dört yazıtın konumlarını haritada işaretleyip bunların tam ortasındaki konuma gitmemiz gerekiyor doğru muyum? Peki hangi dört yazıt bu, Skypiea-Fishmen-Wano-Zou'daki yazıtlar değil mi? Eğer öyleyse biz zaten Skypiea, Fishmen ve Zou'daki yazıtları halihazırda gördük (elimizde üç tane var), o zaman Big Mom'dan neyi aldık? bu aldığımızla 4 olmuş olması gerekmiyor mu, yani her şeyin tamam olması? e peki Wano'daki yazıt 5 olmuyo mu o zaman? :hoo:

Saat geç oldu belki de kafam yerinde değil saçmaladıysam kusura bakmayınız. :artiz:

Bu yazıtlar bilerek insanların kolay ulaşamayacağı noktalara konuşlandırılmıştı. Dediğin gibi biri dış dünyaya kapalı olan Wano'da, diğeri denizde sürekli hareket etmekte bir antik karakterin sırtındaki adada, diğer ikisi de yanılmıyorsam Balıkadam Adası ve Gökyüzü Adası (Skypiea).

Bu arada bir bilgi eksikliğim var gibi hissediyorum bu noktada, biri beni aydınlatabilir mi; totalde kaç tane Poneglifimiz var? Macerada sona ulaşabilmek için dört yazıtın konumlarını haritada işaretleyip bunların tam ortasındaki konuma gitmemiz gerekiyor doğru muyum? Peki hangi dört yazıt bu, Skypiea-Fishmen-Wano-Zou'daki yazıtlar değil mi? Eğer öyleyse biz zaten Skypiea, Fishmen ve Zou'daki yazıtları halihazırda gördük (elimizde üç tane var), o zaman Big Mom'dan neyi aldık? bu aldığımızla 4 olmuş olması gerekmiyor mu, yani her şeyin tamam olması? e peki Wano'daki yazıt 5 olmuyo mu o zaman? :hoo:

Saat geç oldu belki de kafam yerinde değil saçmaladıysam kusura bakmayınız. :artiz:
BAA ve Skypiea'dakiler Yol Poneglyph'i değiller. BAA'daki Joy Boy'un özür mesajı, Skypiea'daki ise Roger'ın gelecek nesillere mesajı.

Yol Poneglyph'leri kırmızı renkli olanlar, birisi Wano'da (Kaido'da), birisi Tottoland'de (Linlin'de), birisi de Zou'da. Dördüncü ve sonuncu olan nerede henüz bilmiyoruz.

BAA ve Skypiea'dakiler Yol Poneglyph'i değiller. BAA'daki Joy Boy'un özür mesajı, Skypiea'daki ise Roger'ın gelecek nesillere mesajı.

Yol Poneglyph'leri kırmızı renkli olanlar, birisi Wano'da (Kaido'da), birisi Tottoland'de (Linlin'de), birisi de Zou'da. Dördüncü ve sonuncu olan nerede henüz bilmiyoruz.
tamamdır süper, çok teşekkür ederim.

Bir soru, yanlışım varsa düzeltin lütfen: Road Star'a kadar Log Pose çalışıyor, Road Star'dan sonra ise sapıtıyor demişiz bilgide. Öyleyse Log Pose kullanarak gidebiliriz Road Star'a, niye bir ipucuna ihtiyaç duyuyoruz gitmek için?

Bu arada bir bilgi eksikliğim daha var gibi hissediyorum bu noktada, biri beni aydınlatabilir mi; totalde kaç tane Poneglifimiz var? Macerada sona ulaşabilmek için dört yazıtın konumlarını haritada işaretleyip bunların tam ortasındaki konuma gitmemiz gerekiyor doğru muyum? Peki hangi dört yazıt bu, Skypiea-Fishmen-Wano-Zou'daki yazıtlar değil mi? Eğer öyleyse biz zaten Skypiea, Fishmen ve Zou'daki yazıtları halihazırda gördük (elimizde üç tane var), o zaman Big Mom'dan neyi aldık? bu aldığımızla 4 olmuş olması gerekmiyor mu, yani her şeyin tamam olması? e peki Wano'daki yazıt 5 olmuyo mu o zaman? :hoo:

Aslında BAA'da vardı ama sonra oradan alınmış.

Yanlış hatırlamıyorsam Oden 'in bir günlüğü vardı dimi? O bizim tayfaya verilse nasıl olur? Orada yolculuklarını anlatırken Nami bir güzergah yaratabilir mi?
Oden'in günlüğünden son pone'nin yerini tahmin etme ihtimalleri benim de aklıma geldi de eğer pone'nin yerine dair bir bilgi yoksa sadece anlatılanlardan Nami'nin bir rota çıkarması çok zor. Sonuçta daha önce gitmediği, hatta neredeyse kimsenin gitmediği, bir yere rota tahmin edebilmesi çok zor geliyor.

Şimdi şöyle söyleyeyim. Yukarıda arkadaş yazmış ben yine bazı kısımları daha detaylı anlatayım. Balıkadam adasındaki Joy Boy'un özür mesajı ve Poseidon ile ilgili 2 tane normal poneglphy var. Gökyüzü adasında muhtemelen dünya ile ilgili bir bilgi var ama Roger onu alıp Laugh Tale'e götürüyor ve kendisi oraya mesaj bırakıyor.

Log Pose içinse biraz garip bir durum var. Bütün adaları bitirdikten sonra Log Pose çalışmaz hale geliyor ama herhalde belli bir yörüngeye girince 3'ü birden Road Star'ı gösteriyor.

Ben buradan bunu anladım 3'ünün birden gösterdiği yer muhtemelen Road Star. Bundan sonrasında da şöyle bir şey diyor Roger o noktaya ulaştıktan sonra yolculuğunu yeniden düzenledi. Yani Road Star'ı buldu ve burada gördüğü şey onu yeni bir maceraya sürükledi.

Hatta biraz daha cılgını çıkarmak gibi olacak ama şöyle bir ihtimalde var. Road Star adasında Karasakal ile karşılaşabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık